Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    OK, ale neví někdo co konkrétně vývojáři zjistili a proč si tuto funkci pochvalují? Co je zapotřebí udělat, aby se baterie nenabijela na plnou kapacitu a jak se to projeví?

    Vždyť je to všechno napsané v tom článku. Dochází k prodloužení životnosti baterie za cenu, že se baterie nebude nabíjet do své maximální kapacity. Baterie všeobecně se nejraději pohybují mezi 20 % – 80 % nabití. Správa kondice baterie dále bere v potaz provozní teplotu a styl nabíjení. Podle těchto všech dat určí, jak moc se má baterie nabít.

    To je mi samozřejmě jasné. Pokud se baterie bude nabijet napr. jen do těch 80%, jak to zjistím? Na ukazateli budu mít zobrazeno těch 80% a dal se baterie nebude dobíjet? Podle čeho systém určí takový režim?

    Nezjistíte to nejspíše nijak, v horní liště bude stále 100 % i tehdy, pokud bude zařízení nabito například na 80 %. Ikona v horní liště bude jednoduše počítat se softwarem nastavenou maximální kapacitou. Systém režim určí podle sbírání dat o provozu MacBooku (teplota a styl nabíjení/vybíjení), co je ale třeba „splnit“ aby macOS tento režim zapnul netuším.

Vložte vlastní komentář

celý text