Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Otázka na bootcamp. Mám jej nainstalovaný jak na svém Macbooku, tak na iMacu. Bohužel, zatímco na Macbooku funguje Win10 svižně a bez problémů, na iMacu se systém spouští klidně i 3 minuty a celkově má pomalejší odezvu. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to dáno výkonem iMacu? (i když si myslím, že výkon by neměl bát problém). Na anglických fórech jsem nic moc nenašel.

  bude to tím, že mac os je uložený na interním ssd disku na desce a windows máš na fusion disku je to klasický plotnový disk.. tím pádem musí komunikovat mac os ssd s plotnovým diskem windows a tím pádem je to pomalé a chroustá to.. měl jsem to stejně jako ty.. dal jsem tam ssd disk místo plotnového obnovil data s time maschine a windows mi startují spolu s parallels cca 40 vteřin..

  disk mě stál 3 tis a práce v servise jen výměna disku 1300 kč

  mám imac 2019 27″ ještě v záruce

  já používám na imacu 2019 parallels, jedou mi oba systémy a mám výhody obou.. parallesl používám na cad programy..jinak bych ho mít nemusel.. o windows prakticky ani nevím, parallels umí dost dobře windows skrýt.. pokud se budete ptát na výkon macu lze v parallels nastavit množství ramky, ramku mám 40gb koupenou na czc a klasický fusion disk sem si nechal vyměnit za ssd disk 1TB crucial v iwantu, který sem si koupil sám.. takže jsem zatím spokojený imac jede jak má, nic se neseká–..

  Bootcamp jsem využíval hlavně kvůli hrám, ale nechtěl jsem mít stále připojené Windows disky (mám pouze 256GB SSD). Při vytvoření FusionDrive s USB C SSD diskem je sice prostoru víc, ale nejde vytvořit Bootcamp.
  Naklonoval jsem si tedy pomocí WinToUSB Windows 10 na USB C SSD disk a doplnil je ovladači z bootcampu. Když si chci zahrát nějakou Windows hru, tak stačí disk vytáhnout z šuplíku, připojit a nabootovat (přes Option) na tento externí, Windows disk.
  Hry běží v rozlišení 2560*1440 bez nejmenších problémů a když mě Windows přestanou bavit, tak stačí restart a disk odpojit.

  při použití parallels s windows si ho můžu spustit kliknutím na ikonku kdy chci nebo úplně vypnout.. popř pokud je windows spuštěný a není používaný parallels ho automaticky uspí..

  jak na tom jedou hry ale netuším nezkoušel jsem..

  Bohužel právě že blbě. Na klasickou práci je Parallels OK a lze si rozjet díky výborné virtualizaci klidně doménové prostředí.
  Parallels 15 sice mají implementovanou podporu DX11, ale i tak se jedná pouze o emulaci.

Vložte vlastní komentář

celý text