Zavřít reklamu

Co nevidět uvolní společnost Apple plnou verzi operačního systému watchOS 6. Nový operační systém pro chytré hodinky od Applu přináší řadu novinek a vylepšení. Kromě nových zajímavých ciferníků, jako je třeba Gradient, California nebo velká čísla je to především vlastní App Store, zcela nezávislý na iPhonu a operačním systému iOS. Mezi další novinky patří hrstka nových nativních aplikací, jako jsou Knihy, Diktafon nebo Kalkulačka s funkcemi navíc. Aplikace Aktivita bude obohacena o novou funkci s názvem Trendy, která uživatelům poskytne dlouhodobou analýzu pohybu, cvičení, chůze, stání a dalších věcí. Apple Watch budou s příchodem watchOS 6 také umět analyzovat okolní hluk a upozornit uživatele na případné překročení zdravé hladiny decibelů nebo funkci Cycle Tracking pro sledování ženského cyklu. Upgrade na nový operační systém pro Apple Watch se tedy zcela jistě vyplatí. Jak se na něj připravit?

Zkontrolujte kompatibilitu

Přestože je watchOS 6 (nečekaně s ohledem na stáří modelové řady Watch) dostupný téměř na všech modelech Apple Watch, najdou se i modely, na které je nenainstalujete. Konkrétně jde o zcela první verze hodinek, tedy Series 0. WatchOS 6 tedy bude dostupný na:

  • Apple Watch Series 1
  • Apple Watch Series 2
  • Apple Watch Series 3
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5 (Zde dorazí watchOS 6 už předinstalovaný)

Ale pozor. Zatímco u Apple Watch Series 3 a Series 4 dorazí update už ve čtvrtek 19. září spolu s iOS 13, majitelé Apple Watch Series 1 a 2 si budou muset počkat o něco déle. Apple totiž systém pro tyto modely uvolní dle svých slov později na podzim, avšak zatím není jasné kdy.

Uvolněte místo

Podobně jako před každou jinou aktualizací na jakémkoliv zařízení se i v případě Apple Watch doporučuje provést menší úklid, a to jak u hodinek samotných, tak i u spárovaného iOS zařízení. Projděte všechny aplikace a smažte ty nepotřebné, zbavte se offline skladeb, které už neposloucháte, projděte zprávy a rozlučte se s těmi, které nepotřebujete mít ve svém zařízení uchované.

Nezapomeňte na zálohu

Ať už se chystáte u svých Apple Watch provést obnovení a kompletní instalaci, doporučuje i samotný Apple provést pro jistotu pečlivou zálohu zařízení pro případ, že by se v průběhu procesu aktualizace přihodilo cokoliv nečekaného. iOS zařízení, spárované s vašimi Apple Watch, můžete šifrovaně zálohovat přes iTunes. Apple Watch jako takové provádí automatické zálohy, ručně tak můžete učinit zrušením a opětovným spárováním hodinek s vaším iOS zařízením.

Zajistěte si dostatečně kvalitní WiFi připojení

Při aktualizaci se ujistěte, že se nacházíte na místě s rychlým Wi-Fi připojením. Výzvu k aktualizaci na watchOS 6 byste měli na svém zařízení zaznamenat po přechodu na iOS 13. Update probíhá samozřejmě jako vždy přes iPhone, přesněji aplikaci Watch a v ní sekci Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Od watchOS 6 však bude možné aktualizovat i přímo přes hodinky, což je zajisté fajn.

Související články

Dnes nejčtenější

.