Zavřít reklamu

Letošní pozvánky na podzimní konferenci stihl Apple rozeslat ještě během posledního prázdninového týdnu a uvedl nás tak do koloběhu všemožných spekulací. Každého přece zajímá, co ono barevné jablko naznačuje a co nám chce tentokrát Apple svou pozvánkou sdělit. Ať už si myslíte o pozvánce na letošní představení novinek cokoli, pravdu se stejně nedozvíte dříve než 10. září večer, kdy se konference uskuteční. Mezitím si však pro zkrácení času pojďme připomenout, jak vypadaly pozvánky na všechny uplynulé akce, na kterých Apple představil nové iPhony.

2007 – iPhone

Vše začalo v lednu 2007, kdy si Steve Jobs objednal ve Starbucks 4000 latté a ukázal světu produkt, který na několik dalších let definoval, co znamená mobilní telefon a smartphone. První iPhone se představil světu jako součást keynote během konference Macworld, která je dnes již zaniklá.

iphone1_macworld2007a-3

2008 – iPhone 3G

První telefon společnosti Apple nesl název iPhone a tak se mnozí domnívali, že jako druhý v pořadí přijde iPhone 2. Apple však místo toho představil zbrusu nový iPhone 3G, který se lišil od svého předchůdce designem, výkonem a také podporou 3G sítí. Právě díky tomu se často označuje původní iPhone jako iPhone 2G. Tento telefon spatřil světlo světa během WWDC 2008 a představil jej pochopitelně Steve Jobs.

iphone21

2009 – iPhone 3Gs

První model s přívlastkem “s”, který definoval koloběh vydávání nových modelů se představil během WWDC 2009 a všechny šokovala pozvánka, která ukázala přímo samotný telefon, který však vypadal naprosto stejně jako iPhone 3G. Nakonec se ukázalo, že “s” modely budou skutečně vypadat stejně jako klasické verze a Apple tak definoval, jakým způsobem bude ukazovat nové modely.

iphone31

2010 – iPhone 4

iPhone 4 byl poslední telefon, který představil Apple během WWDC, ostatní modely již měly vlastní keynote, na podzim, během kterých Apple představil iPhone a další novinky a již se tolik nevěnoval softwaru, kterému v podstatě přenechal celou WWDC. Bohužel iPhone 4 měl ještě jedno smutné výročí, byl to poslední telefon, který představil Steve Jobs.

iphone41

2011 – iPhone 4s

Pro skutečné fanoušky společnosti zastínily představení nového iPhonu zprávy o zdravotním stavu Steva Jobse. I když v na podzim roku 2011, kdy se nový telefon představoval Steve Jobs ještě žil, na keynote nedorazil a novinku představil poprvé v historii společnosti Tim Cook. Bohužel Steve Jobs nedorazil již na žádné představení svého produktu, zemřel jen pár dní poté, co svět spatřil iPhone 4s.

iphone4sa-2

2012 – iPhone 5

Pozvánka jasná jako facka, přesně takovou pozvánkou uvedl Apple svůj iPhone 5, jehož označení přímo ukázal ve stínu pozvánky. V roce 2012 se světu představil zbrusu nový iPhone 5, který přinesl nejen nový design, ale také větší displej a extrémní nárůst výkonu oproti předchozím modelům.

iphone6-2

2013 – iPhone 5s a iPhone 5c

A je to tu, první keynote, kdy se ukázaly rovnou dva telefony z nichž jeden nesl název iPhone 5s a druhý iPhone 5c. Plastový a oproti iPhone 5s levnější telefon se setkal s poměrně zvláštním přijetím, o které se postarali zejména novináři, jenž měsíce před uvedením tohoto telefonu slibovali, že se bude jednat o skutečně levný telefon, ovšem Apple nastavil cenu poměrně vysoko.

iphone7-2

2014 – iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Rok 2014 je pro Apple extrémně důležitý, představuje totiž iPhone 6 s velkým displejem, po kterém lidé toužili a iPhone 6 Plus s ještě větším displejem, který se stal hitem zejména v Asijských zemích. Právě tato dvojice telefonů se postarala o největší přechod uživatelů Androidu k iOS v historii a Applu se povedl skutečně brilantní tah.

1280x720-IIq1

2015 – iPhone 6s a iPhone 6s Plus

Ve středu 9. 9. 2015 představil Apple nástupce iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Vlajková loď od Applu tentokrát přichází s revolučním 3D Touch displejem, několikanásobně rychlejším procesorem A9, dvojnásobnou pamětí RAM, 12-megapixelovým fotoaparátem a 4K videem, 5-megapixelovým selfie fotoaparátem se speciálním bleskem, Live Photos, druhou generací Touch ID, teoreticky 2x rychlejším LTE, rychlejší Wi-Fi a nakonec variantou Rose Gold.

iPhone-6s-keynote

2016 – iPhone 7

iPhone, který Apple představil v roce 2016, byl poměrně rozporuplný. Mnoho lidí jej totiž označovalo pouze za „eskový“ model, který nejen že nezměnil design, ale nepřinesl kromě virtuálního tlačítka, vodotěsnosti a duálních reproduktorů nic, co by stálo nějak význemně za řeč. Mnoho lidí tak zůstalo u svých iPhonů 6s a netrpělivě čeká právě na letošní iPhone 7s nebo iPhone 8.

iPhone-7-event-pozvanka

2017 – iPhone X a iPhone 8

Rok 2017 byl z hlediska nových iPhonů jedním z nejzajímavějších v historii jablečné společnosti. Apple totiž světu představil evoluční iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ale také minimálně podle Applu revoluční iPhone X. Právě X nabídlo řadu novinek, na které fanoušci delší dobu čekali a uchvátilo řadu uživatelů. Někteří lidé však také neskrývali své zklamání a řada dnes již běžných funkcí jim naopak chyběla.

Apple iPhone event 2017

2018 – iPhone XS a XR

Loňský rok se v duchu žádných obřích revolucí rozhodně nenesl. Dočkali jsme se totiž představení tří modelů, které designově vycházely z iPhonu X z roku 2017. Zatímco iPhony XS a XS Max byly označovány za prémiové, iPhone XR představoval a vlastně doposud představuje jakousi vstupenku do novodobého světa iPhonů. Designově sice vychází z „desítky“, avšak nenabízí stejně kvalitní displej či ocelový rám. Na jeho zádech byste pak nenašli ani duální fotoaparát, který je už u jablečných telefonů jakýmsi standardem.

apple keynote 2018

2019 – Ve šlépějích loňska?

Z informací, které se dostaly v uplynulých měsících na světlo světa, lze usuzovat, že nás ani letos žádná revoluce nečeká. Apple by měl i tentokrát představit tři iPhony ve složení dva prémiové a jeden „levný“. Jejich největším vylepšením bude zřejmě u prémiových modelů nasazení trojitého fotoaparátu, u „levného“ pak použití duálního. Za zmínku dále stojí podpora obousměrného bezdrátového nabíjení či změna jména. Novinky se totiž mají jmenovat 11 a 11 Pro, čímž naváží z hlediska názvů na iPady či MacBooky. Jasněji ale bude až večer 10. září.

apple keynote 2019 pozvanka

Dnes nejčtenější

.