Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A klavesnica prdne po mesiaci💩🤮

  Prý by měla být už ta nová, ale nevím to jistě…

  Ano, jsou tam vylepšení klávesnice, které jsou i u MacBooků Pro (2019) představených před pár týdny. Jak spolehlivé ale budou zatím nikdo říct nedokáže.

  Apple has not elaborated on the new material, but the repair experts at iFixit completed a teardown of the 2019 MacBook Pro and discovered a „subtle change“ made to the silicone membrane covering the keyboard switches.

  Whereas the membrane in the 2018 MacBook Pro is „semi-opaque“ and „feels like silicone,“ iFixit said the cover in the 2019 model is „clearer and smooth to the touch.“ Based on infrared analysis, it appears the 2018 membrane was made with polyacetylene, while the 2019 covers uses polyamide, aka nylon.

  Takže se dozvíme časem. Stačí ho prodat a přehodit na podporu Apple. To se mi u prodávání Apple produktů líbí. Reklamace na prodejně jsou jen iPhony a Airpods. Notebooky posíláme rovnou do iOpravny.

  Spatnej stroj to neni, ale dat do cehokoliv s oznacenim PRO 128GB disk je smesne. Osobne bych nechtel nic s min jak 512GB. Taky bych sahnul po 16GB RAM. Pak ta cena je malinko jinde. Ale je to pracovni stroj. Ten si na sebe musi vydelat.

  Mě především zajímá
  1. Vytláčí se klávesnice do displaye?
  2. Vypadávají USB C konektory?
  3. Co klávesnice, jak moc je náchylná na prach?

  Se všemi body mám problém na svém současném MacBook Pro. A to se k němu chován nadstandartně hezky.

  Zakrýváš jej utěrkou?

  1. Vytlačí sa keď ho prenášaš a stačí malý tlak – ale áno je to dizajnérsky nedoriešená vec. Zíde sa aj ten papier čo je tam od nova – hlavne pri prenášaní – stačí ozaj malý tlak.

  2. Tie nevypadávajú – usb-c originál kábel drží ako uliaty za to tu mám nejaké lacnejšie usb-c huby a tie tak dobre nedržia.

  3. Mala by byť menej ale 4.generácia to ešte nie je ako tu niekto spomínal. Tá má mať nejaký iný systém s tou butterfly asi už neurobia nič (mali tam dať nylon namiesto nejakého plastu ktorý tam je ?)

  coze? tak ona ta nova zakladni verze ma sice touch bar, ale dalsi dva USB-C po prave strane nema? tzn je to jako u verze macbook pro bez touch bar? a co jeste :D touch bar sice ma, ale apple ji ponechal bez touch id ctecky aby usetril? a pristi rada macbook pro bude mit budget verzi s 64GB ulozistem a 4GB RAM? zase se mi chce zvracet

  Nevymýšľajme – rozdiel je v 2 usb-c portoch a silnejšej verzii cpu (45W vs 28W) takže dlhšie udrží záťaž resp frekvenciu jak CPU tak GPU – a rozdiel je 250 eur pri 256GB verzii

  Doteraz si za ten rozdiel získal 2-jadro, 2 porty, žiadny touchbar a touchid…

  Až bude na ďalší rok za 1400-1500 eur vo „výpredaji“ bude to parádna kúpa.

  Rovnako ako Macbook Air je vo výpredaji za 1350 eur s 256GB – na Apple je to aspoň trochu normálna cena – bohužiaľ vždy treba čakať na obmenu modelov.

  Až si pametáte čo mal pôvodný air a koľko stál tak teraz sme na tom vlastne lepšie

Vložte vlastní komentář

celý text