Zavřít reklamu

Jestli je na Apple Watch něco skutečně skvělého, je to možnost jejich snadného přizpůsobení pomocí vyměnitelných řemínků. Těch je na trhu obrovské množství, ve kterém lze najít snad vše, na co si jen vzpomenete. Do vlastních řemínků se nyní pustila i společnost UAG, kterou má valná většina z nás spojenou především s vysoce odolnými kryty na smartphony či tablety. Jak si však vedou její řemínky? Přesně na to se vám pokusím v následujících řádcích odpovědět. Do redakce nám totiž dorazilo na testování hned pět kousků ze dvou řad, které jsem v uplynulých týdnech na svém zápěstí testoval. Pohodlně se tedy usaďte, mé dojmy z řemínků UAG a všeho kolem nich začínají. 

Balení a technické specifikace 

Pokud se pro pořízení některého řemínku z dílny UAG rozhodnete, můžete se těšit na stylovou krabičku s odklopným předkem, na kterém je vyobrazen řemínek ukrytý uvnitř. Na krabičce samozřejmě nechybí spousta informací o použitých materiálech a o vlastnostech, kterými se může řemínek pyšnit. Po odklopení přední části, která je ke zbytku krabičky “přicvaknuta” magnetem už máte přímo přístup k samotnému řemínku, který je vsazen do poměrně tvrdé hmoty připomínající molitan, která jej nejenže drží na jednom místě, ale i skvěle chrání.

Řemínky UAG k Apple Watch v krabičkách

Co se týče použitých materiálů, ty se samozřejmě u mnou testovaných modelů liší. Zatímco řemínky z řady Active Strap jsou tvořeny vysoce odolným a pevným nylonem, řada Leather Strap je pak vyrobena s italské kůže s ručním vyšíváním, díky čemuž působí vskutku luxusním dojmem. Obě řady však spojují nerezové přezky a úchyty do těla hodinek. Active Strap má pak navíc ještě jedno nerezové “oko” sloužící k přizpůsobení řemínku na ideální rozměr. 

Zpracování

Z hlediska zpracování není ani jedné řadě řemínků moc co vytknout. Jak je totiž u UAG zvykem, na vysokou úroveň jsou dotaženy i ty nejmenší detaily, což dělá řemínky skutečně nekompromisními v každé situaci. Moc se mi líbí třeba drobný patent na konci jedné části koženého řemínku, který lze použít k připnutí do očka pro stažení jeho “přečuhující” části. Díky němu tak máte jistotu, že jakmile jej “zacvaknete”, nebude vás již nevyužitý dlouhý konec řemínku obtěžovat. V případě řady Active zase oceňuji skutečně velmi kvalitní suchý zip, díky kterému budete mít 100% jistotu, že se hodinky z vašeho zápěstí neodepnou. Tento typ řemínků je navíc relativně široký a na první pohled skutečně robustní. Nemusíte se jej tedy obávat vzít i do nehostinných podmínek či jej využívat ve vodě. S tou totiž nemá na rozdíl od kožené verze sebemenší problém. Kůže si však s vodou samozřejmě příliš dobře nerozumí a je tedy dobré jí ji vystavovat co nejméně. 

Řemínky UAG v přímém porovnání na stole

Testování 

Začněme nejprve řemínky koženými – tedy Leather Strap. Ty jsou elegantní jak na první pohled v krabičce, tak poté i na ruce. Kdo si v kožených věcech libuje, bude z nich skutečně nadšen. Řemínky jsou totiž velmi hladké a na ruce příjemné, navíc s typickou koženou vůní. Na výběr máte buď z hnědé nebo černé varianty, přičemž obě vypadají v kombinaci s tmavou přezkou skutečně hezky. Je však potřeba počítat s tím, že kůže bude ze začátku používání vcelku nepoddajná a tím pádem nebude vaše zápěstí kopírovat přesně tak, jak byste si třeba představovali. Delším používáním však řemínek měkne a ruce se díky tomu přizpůsobuje čím dál lépe. Milovníci kožené patiny pak mohou samozřejmě počítat s tím, že se jim na řemínku tato povrchová “úprava” postupem času vytvoří. 

Velmi se mi líbí to, jak UAG kožený řemínek pojalo. Přeci jen, tuto značku má valná většina z nás spojenou s odolnými kryty či řemínky pro všemožná iZařízení, které mnohdy elegancí tak úplně neoplývají. Ostatně, to mnohdy kvůli snaze o co nejvyšší odolnost ani nelze. Leather Strap se však v tomto ohledu zvyklostem UAG vymyká, jelikož je zpracován velmi elegantně a na první pohled byste jen těžko poznali, že se jedná o produkt z jeho dílny. Jasně, naleznete na něm vyražené logo firmy, avšak i to je na poměry UAG velmi nenápadné. Rozhodně se jej tedy nemusíte stydět vzít například na obchodní jednání či podobné důležité události, na kterých chcete u okolí zanechat dobrý dojem.

To řemínky z řady Active Strap jsou pohádka zcela jiná. U nich si totiž UAG na nic nehraje a vytvořilo je proto tak, jak byste od něj přesně čekali. Odolný materiál střídá jiný odolný materiál a jejich celkové pojetí je zjednodušeně řečeno takové, aby na ně byl 100% spoleh. Jakmile je k hodinkám připnete, můžete si být jistí, že vám z ruky rozhodně nespadnou – tedy až do chvíle, než sami budete chtít. Tyto řemínky jsou oproti koženým o poznání poddajnější a vaše zápěstí obepnou velmi dobře de facto na první dobrou. Na ruce jsou velmi příjemné a díky použitým materiálům jsou schopny vcelku zdařile odvádět pot ze zápěstí. Nečekejte však, že vám zápěstí udrží ve stejném suchu jako například sportovní nylonová smyčka. Na druhou stranu, ta zase není ani zdaleka tak odolná jako řemínky UAG. 

Jednou z nejzajímavějších a do jisté míry nejkontroverznějších věcí na řemíncích Active Strap je nerezové “oko” sloužící k regulaci stažení řemínku k zápěstí. Přiznám se, že s ním jsem měl při začátku testování vcelku problém, jelikož mi zkrátka na ruce tak úplně nesedělo. Ostatně, jedná se o řešení, které se jen tak nevidí a už vůbec ne v takovémto měřítku. Po pár dnech testování jsem si na něj ale bez větších problémů zvykl a nevěděl jsem o něm. Fajn je, že “oko” je přesně na místě, o které si mnozí z nás opírají zápěstí třeba o stůl. Díky tomu tak můžete mít jistotu, že do kontaktu s jeho povrchem přijde většinou právě tento prvek a nikoliv nylon, který by se mohl v určitých případech poškodit. Přestože je vysoce odolný, s nerezem se měřit nemůže. Tento řemínek bych tedy zhodnotil tak, že parádu ve společnosti s ním sice zřejmě příliš velkou neuděláte, zato se však na něj budete moci 100% spolehnout v situacích, ve kterých by jiné řemínky selhaly či minimálně byly na pokraji selhání. 

Resumé 

UAG umí velmi kvalitní kryty na smartphony, notebooky či tablety a po zkušenosti s řemínky z jeho dílny mohu směle říci, že i ty má zmáknuté skvěle. Jak už jsem zmiňoval výše, jedná se o vysoce kvalitní produkty, které nabídnou své cílové skupině přesně to, co od nich bude očekávat. Jejich cena je sice mírně vyšší, dle mého názoru si ji však tyto řemínky dokáží před konkurencí obhájit. Koupě se tedy v žádném případě bát nemusíte – ba naopak. Zaručeně totiž splní vše, co od nich budete očekávat a možná i něco navíc. 

Slevový kód

Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na tyto řemínky uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „uagwatch20„ a 20 % z ceny bude odečteno. Sleva platí  do 3. července 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Produkty Canvaslife můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

Kožený řemínek UAG s Apple Watch
Reminky UAG na stole

Dnes nejčtenější

.