Zavřít reklamu

Jistě jste v minulých týdnech zaznamenali zvěsti o blížícím se příchodu nového iPadu mini 5. Ačkoliv se obecně předpokládalo, že vzhledem k nárůstu úhlopříček u iPhonů je představení nového iPadu mini 5 s 7,9“ úhlopříčkou velmi nepravděpodobné, nyní to vypadá, že se nejmenší iPad přeci jen dočká nové generace. Tyto zvěsti nyní potvrzuje i věhlasný analytik Ming-Chi Kuo.

Kuo je přesvědčen o tom, že v pořadí již pátá generace iPadu mini letos skutečně dorazí a nabídne o poznání výkonnější procesor, než kterým se chlubí předchozí model, což však není s ohledem na jeho stáří nic překvapivého. Kuo sice další detaily o produktu neprozrazuje, dle informací z minulých týdnů bychom se však stejně žádných dalších výrazných změn dočkat neměli. Novinka by totiž měla být téměř na chlup stejné jako model mini 4, avšak bude prodávána za nižší cenu. K jejímu představení pak dle Kua dojde v průběhu letošního roku.

Sbohem, 9,7″ modele

Analytik se rovněž zmiňuje o dvou nových iPadech 7. generace s úhlopříčkou 10,2“, které by měly nahradit iPad s 9,7“. O podrobnějších detailech ovšem není ani zde žádná zmínka. Stejně jako u mini 5, by měl být tento iPad představen podle Kua někdy později v roce 2019, což je v rozporu s tvrzením spousty analytiků, kteří předpovídají představení nových iPadů už na březen. Právě v tomto měsíci totiž Apple v minulých letech tyto produkty světu ukazoval a tak je poměrně pravděpodobné, že zvolí stejnou strategii i letos.

Tyto fotky šasi a krytu před nedávnem unikly:

Nechme se tedy překvapit, kdy nám Apple novinky nakonec ukáže. Jak už jsem však zmiňoval výše, valná většina analytiků předpovídá jako termín představení březnovou keynote. Ta sice zatím nebyla ze strany Applu oficiálně potvrzena, nicméně na rozeslání pozvánek je stále ještě dostatek času. Ale kdo ví, třeba se Kuo ve své předpovědi nemýlí a na iPady si budeme muset počkat déle, než bychom nejspíš chtěli.

ipad-mini-fb

Související články

Dnes nejčtenější