Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Stáhnul jsem si tuhle VPN aplikaci – jako jedna z mála je free. A to jak na notebook, tak i na iPhone a iPad.

  Když jsem se chtěl připojit, přečetl jsem si (naštěstí ne moc dlouhý text), že svěřuji informace při přenosu dat dané společnosti. Tak jsem se přes VPN zatím nepřipojil a ze zvědavosti podíval na WHO.IS, komu patří freevpn.pw doména – a někomu v Panamě. Kde asi úplně moc GDPR nefunguje…

  Co se týče chránění dat, jakou mám jistotu, že se nejedná o pofiderního poskytovatele VPN, který pod záminkou „ochrany dat a soukromí“ naopak data (např. při přihlášení do bankingu, emailu apod.) nebude tunelovat?
  Má někdo zkušenost s touto aplikací?

  Já využívám VPN spojení pomocí QNAP NAS, kde mi běží VPN server. Data tímto mám na svém osobním NASu (nikde nepředávám třetí straně) a ještě všechno bezpečně pořešeno ;)

  Tzn. ze máš doma NAS a VPN používáš mimo domácí síť?

  Akorát si nejsem jistý, jestli se teď nebavíš o přenosu dat mezi počítačem zvenku a daty doma na NAS.
  Nebo VPN server máš na počítači zapnutý neustále a zajišťuje ti soukromí i při brouzdání na veřejných wifi?

  Lze provozovat obe moznosti, sam krom jinych dvou VPN sluzeb pouzivam druhe reseni, prave pri pripojeni na ruznych verejnych wifi.

  Strejda: myslíš řešení popsané Stark71?

  Můžeš pls zodpovědět mé dotazy, které jsem Stark71 adresoval?

  to Pavel: mám NAS v síti, kde je puštěný VPN server a ať už jsem kdekoliv (mimo), tak na notebooku nebo mobilu jedu přes šifrovanou komunikaci, takže ano, brouzdání na veřejné síti je bezpečné + mám navíc šifrovaný přístup k datům na NASce (díky VPN serveru, jako bych byl v lokální síti).
  Ale VPN šifrování na notebooku a mobilu nechávám zapnuté, ikdyž jsem doma, na domácí síti.

  Stark71:
  dotazy… :)
  VPN server je funkcionalitou ve tvé NAS, nebo sis ho doinstaloval? Případně co v NAS používáš za VPN?
  Na notebooku máš nějakou placenou verzi nebo jen konfigurované na základě NAS?
  Ocením pomoc s nastavením a postupem, jak VPN v NAS zprovoznit a následně používat na notebooku. Používám NAS zn. Western Digital My Cloud EX2.

  Stark71:
  Tak nové info. Můj NAS nepodporuje VPN resp. leda OpenVPN placenou. A můj router od UPC taky ne. Asi mám smůlu, viď?
  I tak by mě zajímalo, jak máš VPN vyřešeno na Tvém notebooku…

  to Pavel: VPN server je přímo na mém QNAP NAS viz: https://bit.ly/2EqEvoW
  Nastavení VPN spojení na Windows nebo macOS je otázka chvilky. Využívám L2TP nebo třeba na masOS je k dispozici Tunelblick pro OpenVPN apod., něco málo jsem zahlédnul např. tady: https://bit.ly/2SJvcU7
  (jinak, nezlob se na mě, ale WD Cloud něco není NAS, je to bohužel jenom „hloupé úložiště, co nic neumí“, navíc bezpěčnostně děravé, jako řešeto – o tom se dá najít mnoho informací, třeba na root.cz atd.)

  presne tak, panamska firma provozujici bohulibou cinnost zdarma na vpn? je treba si uvedomit, ze vpn pouzivam abych se chranil ale vzhledem k systemu fungovani naprosto duveruji poskytovateli sluzby ktery ma data a provoz vidi.
  takze v tomto pripade, diky ale urcite ne. to uz radeji pojedu bez vpn.

  ziadnu VPN nepouzivam ani nepotrebujem aby mi kadejaki mamrd sledoval moju aktivitu a vsetko ….a este za to aj platia niektori …uboziaci ako Petr mara obeťami vlastnej sprostoty a digitalny dementi …nemam na macu ziadny antivirak ani ziadnu dementnu VPN bohviekoho ….vsetky tie sra..čky spomaluju pocitac

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější