Zavřít reklamu

Stejně jako roste počet aplikací v App Store, roste i průměr utracených peněz, kteří jsou za ně schopni lidé utratit. Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Sensor Tower se však tento trend v příštích pár letech ještě znásobí a v App Storu necháme daleko peněz než nyní.

Výzkum, který si dal za cíl odhadnout výdaje průměrného Američana v App Storu v roce 2020, vycházel hlavně z údajů z minulých let. Z těch je totiž jasně patrná opravdu silná vzestupná tendence utracených peněz. Skvělým důkazem může být například to, že se od roku 2012 výdaje za App Store v USA do letoška zpětinásobily a to ještě ani není konec roku. Pokud by dodržovala společnost podle výzkumníků stejné tempo, měla by se průměrná roční útrata v roce 2020 pohybovat okolo 88 dolarů, což je při dnešním kurzu něco málo přes 1900 korun.

A za co se bude podle výzkumníků nejvíce utrácet? Nedílnou součástí útraty budou samozřejmě i nadále hry a mikrotransakce v nich. Ty totiž představují i nyní něco kolem 70 % všech příjmů z App Storu. Tento trend však jen tak neupadne a do budoucna ještě o něco povyroste. Dalším zdrojem příjmu by pak měly být různé streamovací služby či zábavné softwary. Ty by však měly v celkovém zúčtování představovat jen zhruba 10 – 15 %. Zbytek pak uživatelé utratí za navigace či podobné nástroje.

Vývojáři si mnou ruce

Říkáte si, že je umístění dobré hry do App Storu výhodný byznys? To si pište! Při kvalitním naprogramování a promyšleném umístění různých mikrotransakcí si vyděláte opravdu slušné peníze. A i na to už mají vývojáři své know-how. Před nedávnem se totiž vyrojily zvěsti o tom, že si japonští programátoři naprogramovali software, který na základě strojového učení předvídá, jak dlouho budou hráči hru hrát, jaké úrovně mohou v různých variantách postupu dosáhnout či kolik peněz jsou ochotni v různých úrovních utratit. Vytvoření výdělečné hry je pak díky podobným hračkám pro profesionály brnkačka.

Není se tak čemu divit, že se na tyto vývojáře obrací společnosti z celého světa, aby jim s jejich hrami a výdělky z nich pomohly. Udržet utrácející hráče při hraní či přinutit k podobným transakcím nové totiž není mnohdy vůbec jednoduché.

A co vy, kolik jste schopní/ochotní v App Store utratit? Jste vášnivými nákupčími, či se nad každým nákupem dvakrát rozmyslíte a mnohdy ho nakonec ani nedokončíte? Podělte se o to s námi do komentářů, ať si můžeme udělat obrázek i o naší nakupovací nátuře.

app store

Související články

Dnes nejčtenější