Zavřít reklamu

Nový iOS 11, který je prozatím dostupný stále jen pro vývojáře a veřejné beta testery, přináší spoustu zajímavý a mnohdy i užitečných změn. Většinu z nich Apple představil už při červnové WWDC, jiné naopak provedl během letního testování. Jednou takovou změnou je i odstranění přepínače automatického jasu z Nastavení –> Zobrazení a jas. Jeden by si tak myslel, že Apple možnost aktivovat/deaktivovat si automatický jas z iOS 11 definitivně odstranil. Naštěstí tomu tak není, volba tam stále je, jen je ukryta hlouběji v systému.

Několik z vás, kteří iOS 11 testujete, jste se nás ptali, kam nastavení automatického jasu zmizelo a jestli jej Apple hodlá v některé z následující betě vrátit. Všem jsme odepsali, že volba v iOS 11 stále je, jen nově se ukrývá v Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje.

Popravdě jsme spíše očekávali, že Apple přidá zkratku pro vypnutí/zapnutí automatického jasu do nového ovládacího centra, aby měli uživatelé k funkci okamžitý přístup. Přesně tak je tomu totiž i na smartphonech s Androidem. Inženýři z Cupertina ale udělali přesný opak.

automaticky jas iOS 10

Dnes nejčtenější

.