Ukážeme vám, kam se v iOS 11 podělo nastavení Automatického jasu

Nový iOS 11, který je prozatím dostupný stále jen pro vývojáře a veřejné beta testery, přináší spoustu zajímavý a mnohdy i užitečných změn. Většinu z nich Apple představil už při červnové WWDC, jiné naopak provedl během letního testování. Jednou takovou změnou je i odstranění přepínače automatického jasu z Nastavení –> Zobrazení a jas. Jeden by si tak myslel, že Apple možnost aktivovat/deaktivovat si automatický jas z iOS 11 definitivně odstranil. Naštěstí tomu tak není, volba tam stále je, jen je ukryta hlouběji v systému.

Několik z vás, kteří iOS 11 testujete, jste se nás ptali, kam nastavení automatického jasu zmizelo a jestli jej Apple hodlá v některé z následující betě vrátit. Všem jsme odepsali, že volba v iOS 11 stále je, jen nově se ukrývá v Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje.

Popravdě jsme spíše očekávali, že Apple přidá zkratku pro vypnutí/zapnutí automatického jasu do nového ovládacího centra, aby měli uživatelé k funkci okamžitý přístup. Přesně tak je tomu totiž i na smartphonech s Androidem. Inženýři z Cupertina ale udělali přesný opak.

automaticky jas iOS 10

Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  Bez komentáře… ??‍♂️ Jestli je něco od Applu co není ,,user friendly“, tak je to od iOS nastavení… Vždy když něco potřebuju najít v nastavení tak ikdyž vím, že to tam někde je, tak mi stejně vždy zabere hromadu času… Kdyby alespoň fungovalo dobře to vyhledávání v nastevení, ale přes něj něco najít je taky o nervy. Palec dolu za tuhle „novinku“ i za celý nastavení v iOS.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz