Zavřít reklamu

Vývojáři Luca Todesco a Marco Grassi vydali svůj Yalu jailbreak pro iOS 10.2. Jedná se o jailbreak, který byl již dostupný pro starší verze systému, ale nyní získal podporu i pro iOS 10.2, tedy systému, na který může kdokoli přejít, jelikož jej Apple ještě podporuje. Yalu jailbreak je dostupný pro vybraná 64-bitová iOS zařízení, což znamená hlavně to, že iPhone 5 nebo 5c jailbreaknou nejde.

Důležité je také zmínit, že se jedná o semi-untethered jailbreak, což znamená, že pokud restartujete své zařízení, tak vám přestanou fungovat některé tweaky a dokonce i další aplikace jako například Safari. Navíc se jedná teprve o beta verzi, což s sebou přináší jistá rizika a některé funkce nemusí fungovat správně. Instalace se tedy doporučuje jen zkušeným uživatelům.

Yalu jailbreak pro iOS 10.2 funguje prozatím na iPhonu 6s, iPhonu 6s Plus, iPhonu SE, 9.7″ a 12.9″ iPadu Pro. Jailbreak bohužel není kompatibilní s iPhonem 7 nebo s iPhone 7 Plus. Podpora pro další 64-bitová zařízení by měla být přidána v budoucnu, kdy to však přesně bude, se prozatím neví.

Dobrou zprávou je, že Yalu jailbreak už v sobě obsahuje aplikaci Cydia a Cydia Substrate pro snadné nainstalování kompatibilních tweaků, díky kterým je možné si upravit systém. Pokud si chcete své kompatibilní zařízení s iOS 10.2 skutečně jailbreaknout, pak návod naleznete níže. Ovšem upozorňujeme, že jailbreak provádíte skutečně jen na vlastní nebezpeční a měli byste být zkušení uživatelé, abyste v případě problémů věděli, jak reagovat. Před jailbreakem si nezapomeňte zálohovat své zařízení přes iTunes. Návod, jak jailbreaknout iPhone nebo iPad s iOS 10.2, naleznete níže.

iOS 10.2 jailbreak

Jak udělat na iPhonu a iPadu Jailbreak iOS 10.2:

 1. Z této stránky si stáhněte nejnovější verzi programu Cydia Impactor. Z této stránky si stáhněte soubor Yalu Jailbreak IPA (v této době je označen jako mach_portal+yalu-b3.ipa).
 2. Dvojitým kliknutím otevřete .dmg soubor Cydia Impactoru.
 3. Přesuňte jej do složky pro Aplikace a spusťte ho.
 4. V případě, že na vás vyskočí upozornění, klikněte na “Otevřít”.
 5. Připojte svůj iPhone nebo iPad k počítači.
 6. Jakmile bude rozpoznáno, zobrazí se v okně Cydia Impactoru.
 7. Přesuňte soubor “mach_portal+yalu-b3.ipa” do okna Cydia Impactoru.
 8. Nyní budete muset zadat své Apple ID a heslo. Tento krok je nutný, jelikož se údaje odešlou do Applu k podepsání .ipa souboru.
 9. Jakmile bude aplikace v zařízení nainstalovaná, objeví se na hlavní obrazovce ikona aplikace pojmenovaná “mach_portal“.
 10. Na iPhonu nebo iPadu jděte do Nastavení → Obecné → Profily a správa zařízení. Zde klikněte na profil, kde je uvedena vaše emailová adresa, kterou jste zadali v kroku číslo 8.
 11. Klikněte na červené tlačítko “Důvěřovat” a volbu potvrďte.
 12. Jděte zpět na domovskou obrazovku a spusťte aplikaci “mach_portal“.
 13. Na 15-20 sekund se objeví bílá obrazovka. To znamená, že se právě na zařízení provádí jailbreak. Po tuto dobu nechte zařízení v klidu a nic s ním nedělejte.
 14. Po dokončení procesu se zařízení samo restartuje a na domovské obrazovce se poté objeví aplikace Cydia.

Pokud je vše v pořádku, můžete aplikaci spustit. První spuštění bude trvat trochu delší dobu, jelikož se musí Cydia nastavit. Poté už můžete začít jailbreak používat. Pokud své zařízení restartujete, budete muset pro fungování jailbreaku spustit aplikaci “mach_portal” znovu. Jestliže máte s jailbreakem problémy, nejjednodušším řešením je jej odstranit obnovením zařízení na nejnovější verzi iOS 10.2.

Související články

Dnes nejčtenější

.