Zavřít reklamu

Od vydání iOS 10 již uběhlo pár měsíců a tak i k nám – do Čech – už konečně přicházejí specializované aplikace, které využívají novinky této verze operačního systému. Aplikace „Zvednout to?“ využívá nový framework CallKit, o kterém jsme vás již informovali v článku iOS 10 umí nově blokovat a filtrovat nežádoucí hovory. Poradíme vám, jak na to. Čím je ale aplikace unikátní? Mají ji na svědomí čeští vývojáři (Jan Čislinský a Igor Kulman), kteři ji vyvinuli na míru českým uživatelům.

identified-in-hand-zoom
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Superstar mezi českými aplikacemi
Databáze aplikace „Zvednout to?“ obsahuje přes 7 300 český telefonních čísel různých telemarketingových služeb, finančních poradců, a dalších a navíc se každý den rozšiřuje o desítky telefonních čísel, jak uvedl jeden z autorů na svém Twitter účtu. Od 8. 12. je navíc Top placená aplikace v českém App Store a její uživatele si ji nemohou vynachválit.

img_5140
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
img_5140
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Při tom je to strašně jednoduché
Aplikace toho příliš mnoho neumí, ale to co vám nabídne si zamilujete. Princip je velice jednoduchý, po nainstalování vyžaduje aplikace krátké nastavení a následně již vše funguje samo. Když vám tedy napříště zavolá nějaké otravné číslo, tak bude označeno přímo na obrazovce iPhonu v okamžik, kdy číslo volá. Nemusíte tedy rychle hledat na internetu, zda se nejedná o podvodné či škodlivé číslo. Pozor ale, aplikace je dostupná pro iPhone 5s a novější. Toto omezení je nastaveno společností Apple.

Jak aplikaci nastavit

  1. Po instalaci otevřete Nastavení.
  2. Otevřete nastavení pro Telefon.
  3. Dále položka Blokování hovorů a identifikace.
  4. Povolíte aplikaci „Zvednout to?“

 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější