Zavřít reklamu

Po nečekaném několikaměsíčním čekání se začala nová bezdrátová sluchátka, která Apple představil na konferenci v září, dostávat ke svým prvním majitelům. Díky tomu bylo možné AirPods prozkoumat hlouběji a odpovědět na otázku, zda je možné sluchátka spárovat i s jinými zařízeními. Tato otázka byla kladena hlavně z toho důvodu, že AirPods obsahují nový W1 čip, který má párovací proces zrychlit. Nikdo však nevěděl, zda kalifornská společnost neomezí kompatibilitu jen na zařízení ze své dílny.

Naštěstí se tak nestalo, avšak na zařízeních od jiných výrobců chybí užitečná funkce rychlého spárování. Ta funguje tak, že se nová sluchátka automaticky spárují se všemi zařízeními, která jsou připojena ke stejnému iCloud účtu. Stále je však můžete s ostatními zařízeními a využívat je jako plnohodnotná sluchátka.

Jak nové AirPods spárovat s ostatními zařízeními

  1. Vložte sluchátka do pouzdra a ujistěte se, že jsou k němu připojena.
  2. Otevřete víko pouzdra, ale sluchátka nechte stále uvnitř.
  3. Na zadní straně pouzdra stiskněte a držte malé kruhové tlačítko do té doby, než začne malá LED uvnitř pouzdra pomalu bíle blikat.
  4. Na daném zařízení otevřete nastavení Bluetooth a klikněte na tlačítko pro spárování se sluchátky. Proces je stejný jako u jiných Bluetooth sluchátek či reproduktorů.

Po kliknutí se sluchátka se zařízením spárují a vy budete moci na svých AirPods poslouchat hudbu i z jiných zařízení. Pokud máte starší Mac, který nepodporuje funkci Handoff, která umožňuje rychlé připojení pouhým otevřením víka v blízkosti zařízení, budete muset AirPods připojovat manuálně. Stále vám však bude fungovat gesto pro aktivaci hlasové asistentky Siri.

apple-airpods-fb

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.