Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na stránkách applu: http://www.apple.com/ios/carplay/
  Už přes rok visí odznak toyoty a mazdy ikdyž to žádný model nepodporuje a automobilky se jasně vyjádřily že to ani neplánují. Teď jsem si všiml že tam visí i jaguár a auto nikde. Neví někdo jak je to možné?

  Těch nesrovnalostí je na stánce Applu více… na hlavní stránce o carplay je 44 znaků automobilek, která mají carplay podporovat, ale po rozkliknutí na detailní seznam je již pouze 35 automobilek a jejich vybrané modely… co třeba to považovat za něco jako marketingový tah? určitě vyznívá lépe, když jsou uvedeny i prestižní značky jako jaguar a ty ostatní jen pro rosšíření, aby bylo vidět, jak je to super…

  Seznam je pěkně dlouhý, to je fajn, ale k čemu to je?

  CarPlay je strašně zanedbané a mám pocit že i vnucené dítě Applu. Píšu z vlastní zkušenosti, protože jej mám. Rozhodně není moc oč stát. Tak dám takový výčet toho, co mě fakt štve.

  Ovládání – Apple se snaží všude cpát siri, ale co si budeme povídat. V ČR to prostě nefunguje.
  – Nejde diktovat česky SMS (telefon to ale umí)
  – Vytáčení lidí hlasem se opravdu problém, to vytočíte se štěstím tak jednoho z 20ti.
  – Není možné si SMS přečíst, jediné co se nabízí je automatické „anglické“ čtení, takže nepoužitelné
  – Telefon nepracuje samostatně, takže když máte puštěnou navigaci a spolujezdec vám tu SMS napíše, tak CarPlay zobrazí SMS a navigace se skryje.

  Navigace asi jedna z nejdůležitějších aplikací CarPlay.
  – Chtělo by to offline mapy. Opravdu moc by to chtělo offline mapy.
  – Nepodporuje pitch zoom, takže klikáte na + – jako šílenec
  – Velmi neintuitivní prostředí
  – Najít českou adresu přes diktování nemožné…
  – Alternativní trasy nezobrazují kilometry, pouze čas

  Aplikace
  – Na Store krom Spotify nenajdete nic použitelného. Chápu, že za jízdy se nebudu dívat na filmy a číst si twitter, ale proč když stojím nemám dostupný browser, video, twitter atd? Vždyť by to bylo pěkné využití velkého displaye v autě.
  – Aplikace od Applu jsou většinou dost odfláknuté. Už jsem zmínil SMS, tak přidám telefon. Po spuštění vás nutí, aby jste volaného nadiktovali. Všichni víme, že ho to stejně nenajde. Proč defaultně nezobrazí seznam oblíbených?

  No když to shrnu, tak jsem docela dost zklamaný. Ne že bych to občas nepoužil. Mapy mají jinak pěkné a čitelné zobrazení map s Watch hezky komunikují a zobrazují vytíženost tras. Tohle je praktické. Ale tím to končí.

  V každém případě mi to jako kulerváč nepříjde a mrzí mě to, protože potenciál tam je…

  Trochu OT dotaz.

  Když mám připojený iphone přes BT v autě, tak imessage, messenger nebo whatsapp nevydávají zvuky ale jen vibrují. Telefon ale při příchozím hovoru normálně vyzvání.

  Je to nějaký bug nebo to tak má být? Resp. mám to chápat jako „ochranu“ proti čtení zpráv za volantem?

  Procházel jsem nastavení ale nikde nic.

  Díky!

  Niekde som cital, ze vdaka tomu M-coprocesoru(od verzie 5S) ktory neustale analyzuje data zo senzorov, telefon vie ze je v pohybe(je v aute napr.) a teda napr. nevyhladava wifi. Predpokladam, ze to aj prestane hlasit notifikacie. Nie raz sa mi stane ze pridem do prace a par sekund po zaparkovani mi pride x mailov.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.