Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  toto je ohavnost! Material dizajn mi pride taky, akoby sa nikomu nic nechcelo tvorit, nie je to len o jednoduchosti ale doslova o lenivosti tvorby niecoho pekneho, co by zakaznika oslovilo

  mat len text bez predelu tabulky bez ramu ci bez odtienu farby je tak mrtve nezazivne, nic nehovoriace, doslova frustrujuce.

  a to ma doteraz iritovala na material dizajne len jedna vec: po stiahnuti listy zhora nadol-deň s dátumom a mesiacom ktorý neni v strede ale je v lište posnutý smerom doľava…(čo doteraz nechápem) a ked začnú takto dávať aj tlačidla s volbami pre zmenu všetko doprava ma picne… (nie nie som Monk) :D ale tieto detaily ma sem-tam hnevajú

  Ja som tiez podobne ako píše amnart nepochopil kam smeruje toto dobrodružstvo s dizajnom UI, ale bol som uz donuteny dat El Capitane a zatiaľ to vyzera, ze sa vyrovná kvalite Snow Leoparda.

  Ťažko povedať podľa jedného okna – je to čisté a minimalistické, dalo sa čakať, že minimalizmus pôjde ďalej, osobne som väčší čakal už pri iOS7, ktorý vlastne minimalizmus neponúkol, zmenil prvky na ploché a nahradil textúry čo tomu pomohlo, no moc do minimalizmu to nedalo…

  BTW…
  Material design vôbec ale nieje zlý, používa dobrý čítateľný font podobný SF od Apple a aj farebná paleta je pekná, snáď prvý pekný dizajn na androide, tým nechcem povedať, že by mal Apple kopírovať.

  Amnart:

  Nepiš o „Material designu“ když nevíš o čem mluvíš. Material design (ten od Googlu) je vysoce funkční a velmi promyšlený přístup k UI pro mobilní zařízení.

  Tvůj komentář jasně říká, že jsi ho nikdy nepoužíval ani jsi nepřemýšlel o tom, proč je navržený tak jak je navržený. Možná se Ti nelíbí, ale k jeho funkčnosti se vážně raději nevyjadřuj.

  kom1n
  o material dizajne viem dost, a je ohavny a stale si za tym budem stat a nepaci sa mi v nicom, stretol som sa s dost telefonmi ktore ho mali a nemohol som to vystat

  premyslanie je zial mojou najvacsou vyhodou vo svete plnom oviec som ten ktory vidi dalej, a skareda vec bude naveky skaredou

  Takže stále převládá tvůj osobní dojem a ne obecná pravda o tom, že designéři považují material design za velmi kvalitní přístup k mobilníu UI.

  Není co více dodat..

  Nějak nechápu o co vám jde a jak z jednoho okna s oznámením chcete vůbec posuzovat vzhled OS.
  Navíc když přidržím prst na nějakém odkazu na stránce vyjede mi úplně stejně designované okno už v nynějším OS.

  Re JKK: musíš uznať že sa to uberá zlým smerom, porovnaj iOS 6 a iOS 7,8,9 tie ikony čo sú v novších operačných systémoch IOS vyzerajú ako keby ich robilo dieťa v škôlke , a otázka znie prečo? Skúšal som som si zmeniť ikony bez jailbreak ale odradilo má oneskorenie ,ktoré vďaka iskin iOS je pre mna neakceptovatelne.Tak mi vysvetli prečo si to tak uľahčujú?ved tomu systému tych pár Kb či KB navyše na plynulosti neuškodí alebo áno? Ďakujem vopred za vysvetlenie ale asi nebudem sám kto tomu nechápe?

  Roberthini a ako by mali tie ikony akože vypadať aby vypadali rozoznateľne? Môžem porovnávať iOS 6 koľko chcem, stále bude dizajn prehrávať.

  Nerozumiem prečo sa človek, čo s dizajnom a zjavne vkusom nemá nič spoločné vyjadruje k tématike, ktorej nerozumie a nevidí do nej.

  Re:mejdy klasicky názor pourazat prispievateľa že nemá vkus atd.,nepoznáš má nevieš aký mám vkus,ide skôr o to že tie ikonky sú strašne podobne,a spraviť Modry štvorec a do nebo biele logo to tu už bolo a má to každý ,je to take ošúchané, či iOS či WIN alebo android ,no ale presviedčať tá nebudem,lebo keď sa ti to páci mne to neprekáža ?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější