Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  jj software je potřeba pořádně doladit a konečně !! by mohl Adobe a další udělat už profi software a ne ty okleštěné blbosti desktopových aplikací . Potom bude mít IPad Pro u mě místo . A ještě jedna věc proč se těším že budu pracovat na IPADe . Jednoduchost zálohování systémy . Tuhle jsem „rozbil“ iPAD . Koupil nový , připojil na internet zadal ID a za 10 minut jsem mohl pracovat , paráda . To mi počítač nenabídne.

  Lubasj,
  staci si poridit pocitac Apple s OSX, kde funguje zaloha automaticky prirustkove kazdou hodinu na NAS server, ktery je zapojeny v lokalni siti. V pocitaci mam kompletni praci, ktera ma prez cca 350 GB a mam k ni okamzity pristup. V pripade kradeze pocitace se koupi pocitac novy, ktery si z NASky natahne veskera data, ktera byla v te posledni hodine zalohovana. Tohle je na Windowsech tak trochu scifi a myslim, ze ty mas na mysli prave Widle hmm? Jako pracovni nastroj si nedokazi iPad v profi grafice predstavit, ale asi to bude dle gusta kazdeho soudruha. Uprednostnuji zhotovit praci mnohem rychleji na desktopu a pak mit mnohem vice volna, nez se s tim drbat na tabletu.

  tak já nedělám do grafiky , já potřebuji jen email a sem/tam Office . Jinak nic . Mám Macbook 12″ ,ale pravdě ho zapínám tak 1x za měsíc :)

  Lubasj,
  v Adobe jiste delaji analytici, kteri vyhodnoti, zda investovat nekolik miliard do vyvoje plnohodnotnych SW pro tablety a zda se jim tato investice vrati. Z me strany nejsem ochoten platit 16 tis. Kc kazdy rok (desktopovy cenik) za tabletovou plnohodnotnou verzi programu: Photoshop, Lightroom, Illustrator, Indesign, Acrobat Pro.

  Jen bych trochu oponoval tvrzení ohledně Garage Bandu. Nikoli jen na iPad Pro, ale i na iPad Air atp není žádný problém v jediném takovém zařízení natočit a smíchat celou desku /jistěže v nějaké standardní instrumentaci – pop, rock, atp/.
  Na mastering lze použít např aplikace Final Touch.
  Přenos do Maca nebude v mnoha případech nutností a označit Garage Band za „skicák“ není uplně přesné.
  Co by tedy mělo chybět Garage Bandu, aby bylo lze v klidu pracovat moc nechápu. Nabízí podstatně více, než první verze ProTools od Avidu – tehdy ještě Digidesign.

  @ Marek Bednář:
  – já si naopak díky rychlé odezvě Pencil dokážu představit iPAD Pro jako skvělý retušovací tablet, v ideálním případě propojený s desktopovým Photoshopem…
  – analytici v Adobe… mno, dodnes nezanalyzovali drtivý dopad El Capitan na hw podporu grafiky ve Photoshop CC, takže bych se jejich geniality až tolik nebál! Otevřít každou fotku ve fotokrámu s nekonečným bílým pozadím mě už trochu nudí!
  – ale markeťáci od Adobe již před několika lety ukazovali aplikace, ze kterých mi lezly oči z důlku. Kdepak jsou? ;-)
  – nepředpokládejme, že byste platil dvakrát samozřejmě. Představa je stávající funkčnost balíku CC jako u Lightroomu za jedno předplatné.

  Jaromir Miko: vĎaka za odpoveď.

  Mám ešte jeden dotaz, ktorý by zároveň mohol byť námet ďalšieho veľmi zaujímavého článku.

  Pokiaľ sa nemýlim, iPad dokáže fungovať ako externý monitor s appkami napríklad ako Duet Display a zároveň funguje na dotyk.

  Keď sa do redakcie dostane  Pencil (prvé kusy sa vraj už začínajú posielať zákazníkom z online store aj u nás) určite by stálo za to vyskúšať, ako si Pencil poradí s appkami ako Illustrator, Affinity, Sketchbook, či Pixelmator alebo Photoshop, ideálne všetky pre zistenie maximálnej UX.

  Ak by to fungovalo bez problému mohla by to byť veľmi príťažlivá cesta ako dostať OS X grafické programy na „iOS“ a používať pritom  Pencil :)

  Teď čtu, že Apple přiznal chybu, při které iPad po nabytí vytuhne… A jaký je rozdíl mezi microsoft book? žádný. Ten zase občas vytuhne po odpojení klávcesnice…

  apple už nedělá odladěné produkty. Kde jsou ty časy.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.