Zavřít reklamu

Už je to viac ako trištvrte roka od momentu, čo Samsung na svojom nočnom evente predstavil novinku Galaxy S IV, a na internete sa už začínajú objavovať prvé leaky, ktoré môžu odhaľovať nové funkcie ďalšej generácie Galaxy S. Nový telefón by mal podľa doterajších špekulácií navýšiť hustotu displeja na enormných 560 ppi, o čo by sa mal postarať predovšetkým technologický pokrok vo vývoji mobilných displejov. Aj keď túto špekuláciu nie je možné potvrdiť, nový patent odhaľuje funkciu Iris Scanning, ktorá bude skenovať oči užívateľov.

Funkcia by mala podľa všetkého slúžiť na podobnom princípe ako Touch ID u iPhone 5s, teda by mala zvýšiť bezpečnosť zariadenia. Bohužiaľ otázkou zostáva, ako bude táto technológia fungovať v realite, keďže niektoré kľúčové funkcie Galaxy S IV, ktoré sledujú pohyb hlavy alebo rúk, nefungujú v určitých svetelných podmienkach. Funkcia by mala podľa zdrojov fungovať tak, že by sa telefón odblokoval okamžite po tom, ako by sa užívateľ Galaxy S5 pozrel na svoj telefón. Aj keď je možné, že sa ohlásenia funkcie dočkáme až u neskoršieho zariadenia, napríklad u Galaxy S6 alebo Galaxy Note 4, špekulácie o použití v novom zariadení sa objavili po tom, ako došlo k zverejneniu novej patentovej prihlášky. Technológia skenovania očí by bola skutočne zaujímavá a mohla by výrazne zvýšiť bezpečnosť užívateľov a taktiež by bola dôkazom toho, že aj Samsung dokáže inovovať. Patent mimo iného obsahuje aj presný popis komponentov, ktoré sa majú nachádzať vo vnútri smartfónu, aby dokázali technológiu sprevádzkovať.

Samsung Galaxy S IV priniesol niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré bohužiaľ fungujú iba v niektorých svetelných podmienkach alebo len v niektorých prípadoch. Medzi kľúčové funkcie, ktoré Samsung prezentoval u svojej tohtoročnej vlajkovej lode, patrí napríklad Smart Scroll, Smart Pause, podpora vzdušných gest alebo pri fotoaparáte sa jedná o režim akčnej fotografie. Podľa niektorých užívateľov však nedošlo k toľkým zmenám oproti predošlému modelu a tak ho aj fanúšikovia Samsungu prirovnali skôr k Galaxy S3+ alebo Galaxy S3S, podobne ako tomu je u telefónov od Applu. Na tomto označení sa podpísal predovšetkým veľmi podobný tvar a rozmery zariadenia. Pokiaľ vás zaujíma viac detailov k Samsungu Galaxy S4, určite si prečítajte našu recenziu, v ktorej detailne rozoberáme hlavné funkcie a vlastnosti zariadenia, od dizajnu až po výhody a nevýhody jeho softvéru.

galaxy-s5-eye-scanner
*Zdroj: PhonesReview.co.uk

Dnes nejčtenější

.