Zavřít reklamu

Apple ešte pred začiatkom Vianočných prázdnin a bájnym koncom sveta priniesol svojim používateľom špeciálny update iOS 6.0.2, ktorý by podľa slov spoločnosti mal riešiť problémy s Wi-Fi pripojením u týchto zariadení. Chyba síce bola ojedinelá a v prípade iOS 6 a 6.0.1 sa naozaj diala, no Apple zároveň s opravou priniesol majiteľom najnovšieho iPhone a iPad mini aj predčasný koniec sveta a to, ako inak, v podobe tohto update. Aktualizácia totiž okrem opravy unikátnej chyby spôsobila i značne vyššiu spotrebu batérie, čo sa po istom čase začalo diať i na mojom iPade mini.

Vzhľadom k narastajúcemu množstvu sťažností užívateľov na oficiálnych fórach discussions.apple.com vieme, že si je Apple problému vedomý a zrejme pracuje na jeho vyriešení. Prvé informácie o príprave nového update, ktorý bude pre zariadenia iPhone 5 a iPad mini dostupný pravdepodobne pod označením iOS 6.0.3, priniesol na svet filipínsky server GMA Network.

Samotný problém sa, podobne ako v prípade toho s WiFi u systému 6.0 a 6.0.1, prejavuje len časti používateľov týchto dvoch prístrojov, ktorých počet však v prípade najnovšieho updatu výrazne narástol. Podľa internetových teórii za „neprestajnou“ spotrebou batérie stojí časť kódu, ktorá teraz prikazuje Wi-Fi anténe kontrolovať dostupnosť bezdrôtových sietí častejšie, čím sa jej dostáva vysokého výkonu i v prípade, že sa prístroj v danej chvíli nepoužíva. Pri bežnom používaní tak je v súčasnosti pri aktívnom WiFi pripojení možné utratiť 1% dostupnej energie behom piatich minút, a teda je možné batériu zariadenia vybiť omnoho rýchlejšie, ako pri starších systémoch. Chybu je v súčasnosti možné riešiť len dočasne a to dvoma riešeniami – buď sa rozhodnete WiFi anténu vypnúť, alebo zariadenie prepnete do režimu Lietadlo.

iOS_6

Apple by mal priniesť opravu v nadchádzajúcich týždňoch a dostupná by mala byť prostredníctvom špeciálnej aktualizácie iOS 6.0.3 pre iPhone 5 a iPad mini, no rovnako je možné, že sa jej dočkáme až vrámci dlho očakávaného systému iOS 6.1.

Zdroj: GMA Network (odkaz)

Dnes nejčtenější

.