Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Koníř:
  Dle popisu chápu že v ceně je termostat jenž vypadá opravdu dobře..
  Internetová meteo sanice..
  Možnost dálkově ovládáného topení odkudkoli..
  A to jsem viděl pouze video..
  Ale pravda cpát to x pokojů je palba.. leda jeden na celý byt..
  což je v čr na pytel..

  Dokazu si to predstavit u novostaveb zateplenych v pasivnim standardu, kde je pouzito vytapeni nastennymi primotopy. V kazdem pokoji si nastavite na primotpu pozadovanou teplotu a NEST termostat pak ridi ON/OFF vsech primotopu v dome. Jeste by to chtelo udelat verzi pro EU a sel bych do toho :-)

  Tohle uspori energii prave tem blbym zdenym domum, co maji jen nejake polystyren zatepleni venku na fasade. coz je asi tak moderni jako dat katalyzator k autu s karburatorem :-)
  Pasivni domy zadne primotopy nepotrebuji. Tam by to skoro bylo zbytecne.
  Ideal je to pro nizkoenergitcke. Ktere jsou schopny rychle reagovat na potreby. Proste zvysenou teplotu nemusi nejdriv akumulovat do sten.

  Kazdopadne je to coool!!!

  Termostaty se nedávají do každého pokoje ani když chci každý pokoj regulovat samostatně. Tento termostat je komplexní regulátor celého systému s možností nastavení různých zón. Pro možnost regulovat každý pokoj zvlášť je nutné buď mít elektronicky regulovatelnou hlavici na každém radiátoru, kabelem svedenou do centrálního řídícího systému, nebo mít oddělené stoupačky každá s elektrickým regulačním ventilem v kontelně. Jinak to nejde. Je to nákladný systém na každý pád. Berte to tak, že tento regulátor je něco jako SOFTWARE a správně sestavené topení je HARDWARE. Aby SW mohl plnit svoji fuknci, musí být komplexně připravený HW.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.