Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Promiň, ale to jsou hrozný kecy. Za prvé, s navigací zdarma přišel Google, tak proč sis toho všiml až u druhé Nokie? Stěžovat si, že existuje schopná navigace zdarma, to je sebemrskačství, jen doufám, že se ledy pohnou a ceny těch placených padnou pořádně dolů. Na iPhone zatím neexistuje kvalitní navigace zdarma, což je konkurenční nevýhoda, do konce roku bych tipoval, že se zajímavé navigace za nízkou cenu pro iPhone dočkáme (smůla pro ty, co dali za aplikaci 2000 Kč). Mně se krok Nokie líbí, dost jí to pomůže v prodeji smartphonů a zase to bude nutit konkurenci přidat. Pro zákazníka samé výhody…

  Tak ten článek teda jako optmálně napsaný nevidím. Ale budiž.
  Meescha: Nokia opravdu dělá první navigaci zdarma. Nesmíš si to plést třeba s goglem, neb to jede na jiném principu. Mapy od Nokia jsou skutečnou navigací. O kvalitě této anvigace raději nebudu mluvit, kdyby byla tak schopná, což není, tak ji ani Nokia nebude dávat zadarmo. Ano bylo by fajn kdyby navigace zlevnily, ale toho se asi nedočkáme, max. o pár procent.

  Jinak o klasické navigace se nebojím, je plno věcí co Nokia nemá počínaje samotnými mapami. Já bych to řekl asi tak. Nokia je vhodná tak do města pro chodce, když je v neznámem městě. Toť asi vše. Gramin je turistický, takže tam ho bude třeba pořád.

  A co se týče nekalosti: pokud si Nokia myslí, že jim to přivede tolik lidí, aby je popostrčilo a zároveň nějak splatilo vývoj map, no nevím, ekonomický expert nejsem!

  p.sonny: Ne, první byl Google, který ji představil pro svůj Android… mluvím o skutečné navigaci, ne těch mapách s občasným posunem polohy, co je na iPhonu.

  Omlouvám se, článek je skutečně trošku subjektivně zabarven. Jeho hlavním cílem bylo poukázat na to, že někdo přišel s něčím novým, co ovlivní ostatní výrobce. Máte pravdu Google byl skutečně první a dokonce skvěle spojuje Streetview společně s GPS a používá jej u Androidu. Zde však berte prosím v potaz rozšířenost Androidu vs. Nokie ve střední Evropě. Děkuji za upozornění a vážím si jej.

  Roman: Bez problémů, možná jsem neměl být tak afektovaný. Ona navigace zdarma od Google by mohla zvrátit síly i ve střední Evropě, od Nokie mi to tedy přišlo jako logický tah, který byl i dobře připraven (akvizice Navtequ proběhla před nějakým tím pátkem). Někdo cítí obavy, já to vidím jako dobrou věc, která zpřístupní navigace většímu spektru lidí a to je dobře. Že to někomu udělá kříž v podnikání, je holt riziko, s kterým se muselo počítat. Každý to vidíme subjektivně a já tento článek bral spíš jako komentář než suchou zprávu, takže vše ok… ;-)

  NO jo, Android. Na ten jsem zapoměl. Já o velké firmy nemám strach neboť stále jsou navrh oproti mapám od Nokia. Na jednu stranu ano, ale zapomínáš, že vše potřebné k tvorbě map se musí zaplatit. O Google se bavit nebudu, ten peníze má. Ale Nokia riskuje hodně. Navíc velikost iPhonu pro navigaci vidím jako jednu s posledních možných veliksotí pro navigaci. Představa, že jedu Paříže s navigací v Nokii či G1, no jak to říct slušně, … Musím se přece věnovat i zíření a nejen navigaci samotné. Spíš se tím dělí ten prostor pro chodce a řidiče.

  jaká nekalá soutěž? jaký nerovnocenný podmínky? jaká soudní dohra? ona pro jakoukoliv firmu existuje nějaká povinnost licencovat vlastní produkty dalším firmám? ať se navigon, tom tom a další spojí, a udělaj si svoje mapy, nebo si licencujou od jinýho výrobce, ale že by se měli soudit o to, aby jim nokia dala ty jejich? to je trochu zoufalej výkřik, ne? pokud ty firmy měly od nokie licenci až do skonání světa a ona jim to teď v rozporu se smlouvama zruší, pak prosím, ale jinak nechápu, jak někdo může takovouhle myšlenku vůbec vypustit

  Tohle opravdu neni hodno publikovani:
  „marketingoví tah“

  Obsahove taky nesmysl:
  1) Nokia uz je v zisku a posledni ctvrdleti byla i velmi uspesna v prodeni chytrych mobilu
  2) Svuj produkt ma pravo dat Nokia zadarmo a navic je to reakce na konkurencni Android
  3) nelze srovnavat s navigacemi, kde se mapy pouze tahaji online, jako je ta zadarmo na iPhone. Tohle je navigace s moznosti map offline v zarizenich.
  4) A plakat na konkurenci… At se snazi! Kolik vzal konkurenci iPhone tim, ze byl proste lepsi – budeme mu to vycitat?

  Prijde mi to jak protiapplovske hystericke vykriky nekterych nokiaru napr. pod clanky o zalobach zneuziti patentu. Jen tady je to naruby.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.