Zavřít reklamu
  • Problém s baterií #3380

    Dobrý den, Jsou to již tři měsíce, co mě postihl problém s tím, že se mi baterie (s kondicí 100%) začala ze dne na den vybíjet nehoráznou rychlostí. Nakonec jsem mobil poslal na reklamaci a za měsíc mi přišel opraven s odůvodněním, že šlo o vadu na základní desce a již byla vyměněna viz. [https://www.letemsvetemapplem.eu/forum/viewtopic.php?f=10&t=5905" class="bbcode_url">]()https://www.letemsvetemapplem.eu/forum/viewtopic.php?f=10&t=5905 Mobil mi fungoval bez problémů, ale tři dny zpátky mě postihl opět podobný problém. Rozdíl je však v tom, že předtím se přeci jenom vybíjel podstatně rychleji. V současnosti mi vydrží uzamknutý, na režimu nízké spotřeby cca. 8-10 hodin, při aktivním používání (projíždění sociálních sítí, koukání na filmy či videa v kuse) tak 2 hodiny. Zajímavé také je, že se začne vybíjet až tak hodinu po nabití na 100%. Nejvíc mě trápí to vybíjení, i když ho nepoužívám - okolo 5-6% za hodinu - takže přes noc ho zřejmě budu muset nechávat v nabíječce, aby byl ráno fit. Normálně se mi za noc (osm hodin) vybilo max. tak jedno, dvě procenta. Zkrátka ty rozdíly oproti minulému problému tam jsou. Pročítal jsem youtube a všiml jsem si, že si hodně lidí stěžuje na extrémní vybíjení na verzi ios 12.2. Myslíte, že to může být tím ? Případně pokud ano, mám udělat jailbreak a stáhnout starší verzi ? Moc se mi totiž nechce zase posílat na reklamaci mobil a měsíc čekat, hlavně ho v současnosti celkem potřebuji mít u sebe z různých osobních důvodů. Jinak současná kondice baterie je 93%, ovšem ptal jsem se známých, co mají nižší kondici - v rozmězí 81-87% a nikomu se mobil při neužívání nevybíjí. Používám iPhone SE. Moc děkuji za případné rady.

    Problém s baterií #12082

    Zkusil jsi telefon obnovit přes DFU a nastavit jako nový? Pokud se chová stejně, pak je chybka asi HW, buď na desce nabíjecí obvod, případně zkrat někde jinde, či vadná baterie. Těžko říci na dálku.

    Problém s baterií #12083

    Na SE se mi dělo něco podobného, koncem léta baterka s kondicí 92% začala děsně lítat nahoru i dolů( vybito za 1-2h, nabito někdy už za hodinu). Nechal jsem vyměnit baterku a půl roku fungoval perfektně, potom jsem ho prodal. A možná to iOS má taky vliv, na XR dám teď sotva den, předtím šly i dva. Na XR mám 100% kondici.

    a ještě jsem si vzpomněl, že to SE potom naprosto brutálně topilo, a za noc občas sežralo půl baterky, občas skoro celou.

    Problém s baterií #12084

    Mates_ píše:
    Na SE se mi dělo něco podobného, koncem léta baterka s kondicí 92% začala děsně lítat nahoru i dolů( vybito za 1-2h, nabito někdy už za hodinu). Nechal jsem vyměnit baterku a půl roku fungoval perfektně, potom jsem ho prodal. A možná to iOS má taky vliv, na XR dám teď sotva den, předtím šly i dva. Na XR mám 100% kondici.

    a ještě jsem si vzpomněl, že to SE potom naprosto brutálně topilo, a za noc občas sežralo půl baterky, občas skoro celou.

    Takže myslíš, že nebude potřeba měnit základní desku, ale pouze baterku ? Přijde mi to divný, při takové kondici baterie.

    mike-biker píše:
    Zkusil jsi telefon obnovit přes DFU a nastavit jako nový? Pokud se chová stejně, pak je chybka asi HW, buď na desce nabíjecí obvod, případně zkrat někde jinde, či vadná baterie. Těžko říci na dálku.

    Bohužel DFU nepomohlo.

    Problém s baterií #12085

    Mám ten samej problém s eséčkem. Třeba dnes ráno jsem ho odpojil z nabíječky, otevřu apku počasí a černo. Restart a po restartu 10%! Už mám nachystanou baterku i vercajk, ale zase si říkám vždyť není ještě ani dva roky stará. Záruka mi končí za měsíc a tak nevím, reklamovat anebo vyměnit baterku? Furt se nemůžu rozhodnout 😆

    Problém s baterií #12086

    Tomyk píše:
    Mám ten samej problém s eséčkem. Třeba dnes ráno jsem ho odpojil z nabíječky, otevřu apku počasí a černo. Restart a po restartu 10%! Už mám nachystanou baterku i vercajk, ale zase si říkám vždyť není ještě ani dva roky stará. Záruka mi končí za měsíc a tak nevím, reklamovat anebo vyměnit baterku? Furt se nemůžu rozhodnout 😆

    Asi zkusím zajet ve čtvrtek do nejbližšího servisu a probrat to, pokud půjde jen o baterii, tak ji vyměním na místě. Bohužel se obávám, aby nešlo o desku a nemusel jsem ho posílat na reklamaci a tím pádem být měsíc zase bez něj. Uvidím a napíšu. Kdybys to náhodou vyřešil dříve, jak já, ozvi se prosím. 🙂

Odpověď na: Problém s baterií

celý text

.