Zavřít reklamu
  • Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #2708

    Ahoj, při příchodu nového iPhonu, jsem si chtěl ověřit jestli opravdu budu potřebovat 256gb nebo se spokojím s menším a tak jsem se pustil do mazání nepotřebných fotek a videí. Hned na začátku jsem koukal do nastavení na icloud a zaujalo mě že jsem měl u fotografií zaškrtnuté "optimalizovat úložiště iphonu" což jsem si dřív určitě nevybíral a nebylo to to, o co bych stál, opravil jsem si to teda na "stáhnout a ponechat původní". A dal jsem do mazání nežádoucích fotek a videí smazal jsem 3800! fotek a videí což byla zhruba polovina fotek co jsem a měl a většina videí mi zůstala. Rovnou jsem to smazal i z "naposledy smazané" abych měl telefon opravdu čistý, to zabralo a opravdu ubylo dost gb místa. Ale teď když se podívám v telefonu na svůj icloud fotky mi stále zabírají více než 3/4 místa a to nějakých 38gb. Takže moje otázka zní, smažou se mi i z icloudu fotky které jsem smazal z telefonu ? A kdy ? Pokud ne, jak mám udělat abych měl na icloudu pouze to co mám v telefonu? Telefon mám zazálohovaný jak v pc tak i na icloudu, takže se nemusím bát mazat Děkuji za pomoc

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10663

    Mělo by se to smazat samo z iCloud automaticky pokud jsi na Wi-Fi. Mne to tak funguje.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10664

    Pokud smažeš fotky, tak se ti všechny hodí ještě do jedné složky a to do "Nedávno smazané", kde vydrží až 40 dní a pak se smáznou automaticky. Takže by jsem to ještě na icloudu prohledal.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10665

    Tak bohužel takhle mi to nefunguje, v telefonu již fotky nemám ale na icloudu stále jsou. Jakmile připojím mobil na nabíječku a jsem na wifi, začne si telefon stahovat fotky z icloudu ( ty které jsem smazal) ale nevím si rady jak udělat aby se naopak z icloudu smazaly ty fotky které jsem smazal z telefonu. Někde nějakou radu co s tím ? Děkuji

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10666

    Podívej se jak to máš nastaveno v Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10667

    krupica.mirek píše:
    Podívej se jak to máš nastaveno v Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní.

    Ano tak to mám a místo aby se mi pročistil i icloud a promazali se fotky které jsem smazal v iphonu, tak se mi začnou znovu stahovat z icloudu fotky zpět do iphonu. 😳

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10668

    vaseks8 píše:

    krupica.mirek píše:
    Podívej se jak to máš nastaveno v Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní.

    Ano tak to mám a místo aby se mi pročistil i icloud a promazali se fotky které jsem smazal v iphonu, tak se mi začnou znovu stahovat z icloudu fotky zpět do iphonu. 😳

    po smazání fotek z iP musíš ten iP ještě synchronizovat s iCloudem, jinak iC neví, že jsi něco smazal 🙂

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10669

    Bukin píše:

    vaseks8 píše:

    krupica.mirek píše:
    Podívej se jak to máš nastaveno v Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní.

    Ano tak to mám a místo aby se mi pročistil i icloud a promazali se fotky které jsem smazal v iphonu, tak se mi začnou znovu stahovat z icloudu fotky zpět do iphonu. 😳

    po smazání fotek z iP musíš ten iP ještě synchronizovat s iCloudem, jinak iC neví, že jsi něco smazal 🙂

    A to provedu prosím kde ? jde mi to synchronizovat se zálohou z pc přes itunes, ale jak synchronizovat s icloudem nevím. Díkyyy

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10670

    vaseks8 píše:

    Bukin píše:

    vaseks8 píše:

    Ano tak to mám a místo aby se mi pročistil i icloud a promazali se fotky které jsem smazal v iphonu, tak se mi začnou znovu stahovat z icloudu fotky zpět do iphonu. 😳

    po smazání fotek z iP musíš ten iP ještě synchronizovat s iCloudem, jinak iC neví, že jsi něco smazal 🙂

    A to provedu prosím kde ? jde mi to synchronizovat se zálohou z pc přes itunes, ale jak synchronizovat s icloudem nevím. Díkyyy

    Já nikdy nic nesynchronizuji. Fotky se automaticky nasypou z iPhone na iCloud hned jak přijdu domu a mobil se napojí na Wi-Fi. O nějaké další synchronizaci jsem nikdy neslyšel.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10671

    petriPhone píše:

    vaseks8 píše:

    Bukin píše:

    po smazání fotek z iP musíš ten iP ještě synchronizovat s iCloudem, jinak iC neví, že jsi něco smazal 🙂

    A to provedu prosím kde ? jde mi to synchronizovat se zálohou z pc přes itunes, ale jak synchronizovat s icloudem nevím. Díkyyy

    Já nikdy nic nesynchronizuji. Fotky se automaticky nasypou z iPhone na iCloud hned jak přijdu domu a mobil se napojí na Wi-Fi. O nějaké další synchronizaci jsem nikdy neslyšel.

    No já když najedu v icloud na zálohování tak mám poslední zálohu předevčírem ráno a píše mi to že nelze zálohovat protože není k dispozici dostatek místa. Mám koupeno 50 gb, icloud mi ukazuje že je zaplněnej 39gb z toho je tak 38gb fotek a když připojím telefon k počítači tak mi ukazuje že v telefonu fotky zabírají 23,5 gb. Takže 15gb fotek je z telefonu smazanejch ale icloudu stále je a nechce se mi to asi synchronizovat protože si asi myslí že na to není místo. Nejspíš to je tím jak jsem změnil to z optimalizace na Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní. Momentálně když najedu do fotogalerie, tak dole pod posledníma fotkama mi běží nějaké odesílání 3xxx položek. Takže vůbec nechápu co ten mobil dělá 😀

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10672

    Zaloha na iCloud a synchronizace fotek do iCloud jsou dvě různé věci.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10673

    petriPhone píše:

    vaseks8 píše:

    Bukin píše:

    po smazání fotek z iP musíš ten iP ještě synchronizovat s iCloudem, jinak iC neví, že jsi něco smazal 🙂

    A to provedu prosím kde ? jde mi to synchronizovat se zálohou z pc přes itunes, ale jak synchronizovat s icloudem nevím. Díkyyy

    Já nikdy nic nesynchronizuji. Fotky se automaticky nasypou z iPhone na iCloud hned jak přijdu domu a mobil se napojí na Wi-Fi. O nějaké další synchronizaci jsem nikdy neslyšel.

    synchronizaci můžeš vyvolat i ručně, ano po připojení k nbaíječce a wifi se spustí automaticky.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10674

    vaseks8 píše:

    petriPhone píše:

    vaseks8 píše:

    A to provedu prosím kde ? jde mi to synchronizovat se zálohou z pc přes itunes, ale jak synchronizovat s icloudem nevím. Díkyyy

    Já nikdy nic nesynchronizuji. Fotky se automaticky nasypou z iPhone na iCloud hned jak přijdu domu a mobil se napojí na Wi-Fi. O nějaké další synchronizaci jsem nikdy neslyšel.

    No já když najedu v icloud na zálohování tak mám poslední zálohu předevčírem ráno a píše mi to že nelze zálohovat protože není k dispozici dostatek místa. Mám koupeno 50 gb, icloud mi ukazuje že je zaplněnej 39gb z toho je tak 38gb fotek a když připojím telefon k počítači tak mi ukazuje že v telefonu fotky zabírají 23,5 gb. Takže 15gb fotek je z telefonu smazanejch ale icloudu stále je a nechce se mi to asi synchronizovat protože si asi myslí že na to není místo. Nejspíš to je tím jak jsem změnil to z optimalizace na Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní. Momentálně když najedu do fotogalerie, tak dole pod posledníma fotkama mi běží nějaké odesílání 3xxx položek. Takže vůbec nechápu co ten mobil dělá 😀

    a teď máš pořád ten starý mobil? Ty fotky jsi mazal na starém mobilu? Pak jsi ho hned vypnul a přešel na nový?

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10675

    Bukin píše:

    vaseks8 píše:

    petriPhone píše:

    Já nikdy nic nesynchronizuji. Fotky se automaticky nasypou z iPhone na iCloud hned jak přijdu domu a mobil se napojí na Wi-Fi. O nějaké další synchronizaci jsem nikdy neslyšel.

    No já když najedu v icloud na zálohování tak mám poslední zálohu předevčírem ráno a píše mi to že nelze zálohovat protože není k dispozici dostatek místa. Mám koupeno 50 gb, icloud mi ukazuje že je zaplněnej 39gb z toho je tak 38gb fotek a když připojím telefon k počítači tak mi ukazuje že v telefonu fotky zabírají 23,5 gb. Takže 15gb fotek je z telefonu smazanejch ale icloudu stále je a nechce se mi to asi synchronizovat protože si asi myslí že na to není místo. Nejspíš to je tím jak jsem změnil to z optimalizace na Nastavení -> Fotky -> Fotky na icloudu + musí být označeno stáhnout a nechat původní. Momentálně když najedu do fotogalerie, tak dole pod posledníma fotkama mi běží nějaké odesílání 3xxx položek. Takže vůbec nechápu co ten mobil dělá 😀

    a teď máš pořád ten starý mobil? Ty fotky jsi mazal na starém mobilu? Pak jsi ho hned vypnul a přešel na nový?

    Furt mám ten starý mobil, několik hodin jsem mazal fotky z telefonu a teď se mi stáhly zpátky z icloudu, takže jsem teda krásně nasranej 😀 nechápu jak je to možný ale dost mě to teda sere už.

    Kdy se mažou fotky z iCloudu ? #10676

    Smaž fotky co nepotřebuješ z icloudu a i z položky-naposledy smazané na icloudu a měly by zmiznout i z mobilu.Pak by už se neměly objevovat zpět.

Odpověď na: Kdy se mažou fotky z iCloudu ?

celý text

.