Zavřít reklamu
  • Řazení fotek v galerii #2475

    Dobrý den, mám dotaz ohledně toho jak se mi fotky řadí v galerii podle místa a ne podle času, třeba mám pár fotek z nějakého města dopoledne, poté místa z domova a fotky co vyfotím už jak jsem doma se mi přiřadí k fotkám z města třeba přitom ve městě jsem byl dopoledne a doma až večer.

    Řazení fotek v galerii #10113

    Občas se mi to stane taky. Je to asi proto, že se do fotografie zapíše špatná poloha GPS. Jako by se někdy stalo, že pořídíš fotku, GPSka ale nemůže zjistil momentální lokaci, tak použije tu poslední známou. Fotíš teda v cizím městě, pak se přesuneš domů, ale u prvních fotek GPS nezjistí, kde se nacházíš, tak zapíše do fotek starou polohu (toho města). Aplikace Fotky pak skutečně shlukuje fotky podle místa (fotky z cizího města zvlášť a fotky z domova zvlášť).

    Řazení fotek v galerii #10114

    Jinak co se týče těch GPS tagů ve fotkách, mám s nima problémy častěji. Některé fotky jsou nadepsané místem o desítku kilometrů vedle. A když vyfotím deset fotek na nějakém náměstí o rozloze pár metrů čtverečných, GPS na fotkách mi u některých letí o kilometr.

    Dělalo mi to na iP 5S, SE i na iP 7. Takže spíš softwarový problém. Zdá se mi, že ten fotoaparát vůbec nečeká na to, až se výpočet GPS zpřesní, což může trvat pár vteřin, prostě tam tu polohu mrskne rovnou a hotovo 😀 Jinak v navigaci a mapách běží GPS spolehlivě.

Odpověď na: Řazení fotek v galerii

celý text

.