Zavřít reklamu
  • iCloud – photostream (ve windows) #305

    Zdravím, Mám telefon iphone, a stolní počítač s Windows. Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká inteligentní metoda, jak spravovat fotografie, co mám uloženy na iCloud. Podle toho co jsem se dočetl na internetu, to vypadá, že dříve byla možnost synchronizovat fotografie mezi iCloud a Windows, ale teď tu tuto možnost nevidím. Pouze se mi fotografie stahují do počítače, ale v PC je nemůžu nijak upravovat (mazat). Hlavní problém co mám je ten, že... Fotky mohu mazat přímo v iPhone, ale tam mám malý display, a pokud mám více stejných (podobných) fotek, tak je od sebe nerozeznám, a nepoznám která fotka je kvalitnější, a kterou nechat. Druhá možnost je využití stránky icloud.com, kde fotografie mazat můžu, ale je to webová stránka a s pomalým internetovým připojením to taky moc nejde. Nejlepší řešení by bylo něco, jako má OneDrive ve windows, google drive, mega sync, a asi i všechny ostatní cloud služby. V PC vytvoří jednu složku, kterou synchronizují se serverem. Data mám přístupná offline, a když něco smažu, tak se to smaže i na serveru.

    iCloud – photostream (ve windows) #4720

    Též se snažím přijít na to jak pracovat s fotografiemi. Nevíte někdo co s tím? hudba jde v pohodě přes itunes, ale s fotkami a videi si nevím rady.. Díky 😕 Na internetu kolují bohužel staré návody ve starších verzích itunes..

    iCloud – photostream (ve windows) #4722

    No s iCloud pro windows je právě ten problém. Pro normální soubory synchronizace funguje (normální složka iCloud), ale pro fotky ne.

    U fotek tu je pouze složka download, kam se fotky stahují. Odtud pokud fotky smažu tak se nic nestane, na iCloud budou pořád. Není tu žádná synchronizace. Pouze se sem nahrávají nové fotky.

    iCloud – photostream (ve windows) #4723

    s fotkama nic jineho z windows bohuzel neudelas.
    na OSX to muzes managovat tak jak pises.

    co kdyby jsis fotky uploadoval pomoci napr na dropbox a pak si to na windowsech upravil jak potrebujes?

    iCloud – photostream (ve windows) #4724

    Ahoj všem, rád bych oživil toto téma.
    Je tu někdo s wokny, kdo toto nějak vyřešil?
    Po letech jsem se vrátil k iPhone a prvotní nadšení opadlo kvůli fotkám. Prostě jsem si zvyknul na Windows Mobile, že se mi fotky přenáší i na komp a tablet s wokny a následné úpravy fotek, mazání apod. se opět přes OneDrive přenese na ostatní zařízení včetně mobilu.
    Bohužel u iPhone jsem tak trochu zacyklený. Doma používáme iPady a AppleTV a proto jsme se po té, co Mrkvosoft umrtvil Windows Mobile vrátili k iPhone s tím, že budeme mít funkční sdílení a přenos fotek mezi zařízeními tak, jak jsme si zvykli na Woknech přes OneDrive.
    Výsledek je, že mezi apple zařízeními super, ale jinak na prdlačku. Velmi často používám na Onedrive funkci "hledat fotky podle místa", protože fotím velké množství pracovních fotek a až s odstupem je potřebuji zpracovávat a protože jeden objekt fotím několikrát v průběhu roku, tak musím hledat fotky dle místa a toto vše zpracovávám za počítačem a ne na mobilu. Bohužel, tuto triviální funkci (hledat podle místa) http://www.iCloud.com neumí, tak že z iPhone musím ještě vše exportovat na OneDrive přes aplikaci. OneDrive na webu hledat podle místa umí a my jsme zvyklí ve firmě přistupovat na cloud a hledat ty fotky podle místa a upravovat, mazat apod. Jakékoliv následné úpravy, které v rámci ekosystému Apple ve fotkách udělám, se mi již ale na Onedrive ale nedostanou. A naopak, jakékoliv úpravy na OneDrive se mi nedostanou zpět do Apple zařízení. Tím mám dva cloudy plné duplicitních fotek. Platím 2x velké úložiště atd atd..
    Rady typu ať si koupím i Macbook nepřichází po mém relativně náročném testu Macbooka v úvahu. Prostě mám wokna jako ajťák natolik zažrané v prstech, že to nejde. Nejdříve se mi Macbook líbil, ale s každým dnem jsem narážel na věci, které mi vadí a sráží tím pro mě použitelnost maca na bod nula.
    Ačkoliv nerad, začínám přemýšlet o Androidu, který k smrti nenávidím:

    iCloud – photostream (ve windows) #4725

    Píšete že uvažujete o přechodu na Android. Na Androidu se používají Google-photos. Tato aplikace se dá bez problémů naisdtalovat i na IOS. Funguje to úplně stejně jako na Andridu. Používám telefon s Androidem a k tomu Ipad. Fotky organizuji často na Ipadu nebo přes webové rozhraní google photos. Pro pracovní firemní fotky používáme sdílená alba.

Odpověď na: iCloud – photostream (ve windows)

celý text

.