Zavřít reklamu
  • Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #228

    Ahoj, už nějakej pátek řeším jak redukovat velikost Mail appky na iPhonu. Aktuálně má 1.1 GB, ale neobsahuje žádné emaily. Mám dva účty (Gmail a jeden Pop3). Gmail hlásí velikost schránky aktuálně cca 100 MB. Druhý účet cca 10 MB zaplnění. Emaily z iPhone běžně odstraňuju. Stejně je vidím pak ještě na Macu, kde s nima v 99 % dál pracuju (a kde je i archivuju). Emaily by se tedy neměly stahovat a fyzicky zůstávat v kopiích na iPhonu i po jejich odstranění. Pro kontrolu jsem si ověřil, že oba účty jsou nastaveny, že se smazané/archivované emaily přesouvají do složek na serveru (případně do All Mail, viz těch horních 100 + 10 MB). Abych nebyl za idiota tak samozřejmě všechny ostatní složky jsou prázdné též (Sent, Trash, Junk...) atd. Nepomohlo ani odstranění účtů z nastavení, tvrdý reset, smazání settings. Aplikace má stále 1.1 GB. Jak je to možné? Předpokládám, že to není nativní velikost aplikace. Je tam někde nějaká Mail.cache, kde se hromadí data nezávisle na počtu emailů, účtů, příloh a já nevím čeho? Zkoušel jsem různá fóra a nejsem jediný, kdo s tím má podobný problém, ale nikdo nemá snadné řešení. Jak to tedy zredukovat? :-( Má s tím někdo zkušenosti? Díky.

    Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #4417

    Dan Rubin píše:
    Ahoj,

    už nějakej pátek řeším jak redukovat velikost Mail appky na iPhonu. Aktuálně má 1.1 GB, ale neobsahuje žádné emaily.

    Mám dva účty (Gmail a jeden Pop3). Gmail hlásí velikost schránky aktuálně cca 100 MB. Druhý účet cca 10 MB zaplnění. Emaily z iPhone běžně odstraňuju. Stejně je vidím pak ještě na Macu, kde s nima v 99 % dál pracuju (a kde je i archivuju). Emaily by se tedy neměly stahovat a fyzicky zůstávat v kopiích na iPhonu i po jejich odstranění. Pro kontrolu jsem si ověřil, že oba účty jsou nastaveny, že se smazané/archivované emaily přesouvají do složek na serveru (případně do All Mail, viz těch horních 100 + 10 MB). Abych nebyl za idiota tak samozřejmě všechny ostatní složky jsou prázdné též (Sent, Trash, Junk...) atd.

    Nepomohlo ani odstranění účtů z nastavení, tvrdý reset, smazání settings. Aplikace má stále 1.1 GB.

    Jak je to možné? Předpokládám, že to není nativní velikost aplikace. Je tam někde nějaká Mail.cache, kde se hromadí data nezávisle na počtu emailů, účtů, příloh a já nevím čeho? Zkoušel jsem různá fóra a nejsem jediný, kdo s tím má podobný problém, ale nikdo nemá snadné řešení.

    Jak to tedy zredukovat? 🙁 Má s tím někdo zkušenosti? Díky.

    Moje mail aplikace má 117 MB. nativní velikost apky je 0.mám tam akorát maily a přílohy. netuším kde máš problém. jediné co mě napadá je smazat iphone a obnovit jako nový

    Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #4418

    tohle delaji prilohy, ktere zustavaji v docasnych souborech, pomaha odebrat ucet, vypnout mail, a znovu ten email pridat. tim se odeberou i pripadne prilohy, ktere s tim uctem byli nekdy stazeny

    Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #4419

    Díky za tipy.

    Bohužel obě varianty jsem zkoušel a nic.

    1 Odebrání účtu ničemu nepomohlo.

    2 Smazat telefon by pomohlo, ale jelikož obnovíte pak ze zálohy (samozřejmě nechci přijít o jiný data) tak se vše vrátí do původního stavu.

    Prostě tam někde leží 1 GB junku a nevím jak se k němu dostat. Po 6 letech udržování jedný neustálý zálohy telefonu je to možná ale logický stav věci. Nevím.

    Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #4420

    a smazal jsi vsechny emailove ucty, co v appce mail mas?
    me tohle zabira pokazde, resp. jednou za 1/2 musim promazat tuto cache 🙂

    Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti #4421

    No, další možností je že se uložily soubory z mailu do části, kam se ukládají data icloudu. Zkus v icloudu promazat mail.

Odpověď na: Velikost defaultní Mail appky, redukce velikosti

celý text

.