Zavřít reklamu
  • Skype a kontakty v iOS #219

    Dobrý den všem, Rád bych věděl, jestli je níže popsané pouze u mne, či Skype (Microsoft) podvádí. iOS umožňuje aplikaci zakázat přístup ke kontaktům, které máme uložené ve svém iPhonu / iPadu, což je jeden z mnoha důvodů proč používám iOS a ne "hračku robotka". Protože opravdu nechci se Skypem sdílet všechny své kontakty, které se Skypem nesouvisí, mám tedy v nastavení Skype zakázán přístup ke kontaktům. Domníval jsem se, že pak opravdu Skype nemá právo ani nahlédnout do mých kontaktů, leda že bych to povolil. Bohužel to, alespoň u mne, není pravda a Skype vidí všechny mé kontakty!!! Konkrétně Skype z kontaktu vidí jméno, příjmení, oslovení, přezdívku, pozici ve firmě, jméno firmy a všechna telefonní císla včetně popisů o jaká telefonní čísla se jedná… Skype vidí údaje o kontaktu i v tom případě, že u kontaktu není uvedeno žádné telefonní číslo… Výše uvedené není vidět v kontaktech Skype, ale přes "Volání na telefony" >>> dále pak v levo nahoře ikona telefonního seznamu >>> a už vidíte své kontakty uložené v iOS. Dle mého názoru to není dobře a nejraději bych za to Skype odinstaloval, ale Facetime zatím všichni mí přátelé nemají… Jaká je Vaše zkušenost? Jsou Vaše kontakty také viditelné pro Skype?

    Skype a kontakty v iOS #4386

    To vypadá na zajímavou diskuzi. Nechceš napsat na skype a postnout sem, co ti odepíšou? Mohlo by to být velké boom.

    Skype a kontakty v iOS #4387

    Tak po temer roce konecne Skype funguje jak ma.
    Tim myslim, ze pokud nekdo chce zakazat viditelnost kontaktu z iOS opravdu jiz kontakty nejsou pristupne a pouzivaji se pouze Skype kontakty.
    Odzkouseno na obou verzich iPhone / iPad s verzi iOS 10.3.1

    V Kvetnu minuleho roku jsem kontaktoval podporu Skype a i kdyz mne ujistovali, ze se to nezneuziva a ke kontaktum ma pristup pouze uzivatel, kontakty iOS byly pro Skype pristupne bez omezeni, i kdyz bylo v nastaveni iOS zaskrtnuto ze je pristup zakazan.

    Skype a kontakty v iOS #4388

    Tak bohužel musím vše vzít zpět, Skype stále vidí Vaše iOS kontakty i když je máte pro Skype zakázáné.

    Postup: Ikona Hovory --> v pravo nahoře ikona číselné klávesnice --> v pravo na konci řádku pro zadání čísla ikona se symbolem #… a jste v kontaktech i když je má Skype mít podle iOS nastavení zakázané…

    Co dodat, řekl bych, že je to bezpečnostní díra a ani po téměř roce jej Skype/Microsoft neopravil.

    Skype a kontakty v iOS #4389

    Předevčírem byla uvolněna aktualizace Skype pro iPad.
    Ovšem z pohledu kontaktů, se nic nového neudálo, stale stejná situace.

Odpověď na: Skype a kontakty v iOS

celý text

.