iVysílání pro tvOS

aplikace, návody a triky, jailbreak

Měli byste zájem o iVysílání pro tvOS?

Ano
2
67%
Ne, vyhovuje mi AirPlay či Kodi
1
33%
Nepoužívám iVysílání vůbec
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 3
marhycz

iVysílání pro tvOS

Příspěvekod marhycz » čtv 08. bře 2018 12:00:12

Ahoj,

Vytvořil jsem nativní TVML aplikaci pro Apple TV. Jedná se o neoficiálního klienta pro iVysílání ČT.

iVysílání pro tvOS umí: 
  • Achiv
  • Živé vysílání když je dostupné
  • Řazení dle abecedy, data
  • Doporučená videa na hlavní stránce 
  • Náhledy videa při rychlém scrubbingu
  • Přepínání snímkové frekvence TV
  • Pokud je pořad v živém vysílání dostupný celý, přehraje se od začátku, takže nic nezmeškáte
Ukázka aplikace:
https://youtu.be/2osctVNAr7s

Kde ji získám?
ČT mě po měsíci ignorace (4 emaily na všechny možné oddělení, + telefonát každý druhý den :D ), sdělila, že nemají prostředky na vývoj a údržbu další aplikace, přesto, že jim nabízím celý kód. A sám to bohužel vydat nemohu kvůli tomu, že iVysílání obsahuje i pořady, které nepatří ČT. Tedy na App Store se nedostanu.

Tímto kdokoliv, kdo vlastní Apple TV a chce aplikaci zkusit, může si přes XCode aplikaci zkomplikovat z kódu na mé GitHub stránce.

Aplikace obsahuje pouze loader, který stáhne javascript z GitHubu, takže je stále aktuální bez potřeby aktualizace na vaší straně (znovu kompilovat nové verze). Jednou ji zkompilujete na Apple TV a o víc se nestaráte.
https://github.com/MarhyCZ/ivysilani_tvOS/

Aplikaci hodlám udržovat. Zatím fungovala několik měsíců bez zásahu, ale kdykoliv může dojit na straně ČT ke změně API (o kterém asi těžko budu informován) a úprava mi pak může chvilku trvat :)

A pokud se vám třeba tahle moje patlanina bude náhodou líbit, spamujte email info@ceskatelevize.cz, s odkazem na YT nebo Github, že máte zájem o něco takového, když to zvládnul udělat i student.
Jakopi

Re: iVysílání pro tvOS

Příspěvekod Jakopi » pát 10. srp 2018 15:47:21

Skvělá aplikace! ČT nechce, nikoliv protože nemá peníze, naopak, právě protože peníze má a to sice hodně peněz a to nejdůležitější, z veřejných zdrojů. A ty je třeba "šikovně" investovat / rozdělovat. Tedy kdyby jste oslovil nenápadně někoho z úzkého managementu a naznačil, že jste připraven dodržovat pravidla "rozdělování" pak věřte, že se na takovou apku najde minimálně 10 milionu. IT služby jsou vždy drahé, protože jim dav nerozumí a tudíž je lze "šikovně" nacenit. Tedy pokud by jste kápnul na správného managera z ČT, obratem by se udělalo tzv. výběrové řízení, které by vyhrála nejmenovaná firma s majitelem někde na Seychelach a ta by inkasovala např. zmíněných 10 milionů, poté by od vás apku koupila za třeba 20000 Kč (záleží jak dokážete smlouvat) a rozdíl, tedy zbylých 9980000 Kč by skončilo někde na ostrovech (rozumějte v kapsách managementu ČT). A ještě by si vyplatili na konci roku prémie za zavedení nových technologií :) ..zase pár set tisíc na osobu :). No jo, z cizího krev neteče.
Závěrem, apka se brzy u ČT objeví a věřte mi, že nebude tak skvělá jako vaše ale bude hoooooodně drahá. Vaše maily do ČT určitě v koši nekončí :) ..naopak, ukázal jste jim, cestu jak šikovně "rozdělit" vybrané poplatky :)
Zkuste něco podobného nabídnout soukromým TV, tam se jede z peněz akcionářů, takže tam budete mít úspěch zaručen. Jen nebuďte moc levný, to pak vypadá podezřele. A také nezapomeňte do smlouvy napsat, že aktualizace budou placené :). Vám taky zadarmo nikdo nic nedá. Přeju hodně úspěchů.
P.S. Kdyby jste náhodou měl chuť udělat apku na iOS na objednávku. Měl bych zájem, potřebuji udělat aplikaci. Současný dodavatel ji už programuje téměř 2 roky, takže bych rád do těchto vánoc našel alternativu. S pozdravem Jakub (603411067)

Zpět na „tvOS“