Zavřít reklamu
  • Pomalý MacBook Air #741

    Dobrý den, mám asi rok a půl MacBook Air a donedávna šlapal úplně v pohodě. V poslední době je však šíleně spomalený, musím čekat i na kontextovou nabídku po "dvoukliku". Neví někdo proč to tak je a jak to řešit? Reset nepomohl.. Navíc mi občas udělá nějaký bug, nebo nevím jak to nazvat. Např. mám v nějaké složce soubor, ale nemohu ho vidět z finderu, avšak třeba když ho chci uploudovat na internet, tak se mi zobrazí. Také psaní je občas dost spomalené a dělá bugy, např. když označím větu a chci ji celou smazat, tak je smaže jen část atd.. Fakt mě to dost zaráží vzhledem k tomu, že je to Mac a donedávna také šlapal jako Mac. Děkuji všem za rady.

    Pomalý MacBook Air #6362

    No normální to určitě není, mám MacBook Air mid 2011 s macOS Sierra, pracuji na něm na dvou obrazovkách se čtyřmi programy zároveň a vůbec mě nebrzdí.
    Díval jste se do programu "Monitor aktivity" jestli jej něco nezaneprazdňuje? Není SSD zaplněno z více jak 80%? Taky se mi hodně zpomaluje když mám baterii vybitější než 20-30% ikdyž už je napájený ze sítě, tak mě napadá že by se to mohlo stát, když vysadí jedna z baterek 🙄 Ale nechcu si vymýšlet tolik tomu nerozumím.

    Pomalý MacBook Air #6363

    Určitě monitor aktivity a koukni na to. Neinstaloval jsi v poslední době Photoshop? Já totiž ano, ono to totiž instaluje spoustu píčovin mimo Photoshop a neskutečně to zpomalilo můj Mac, nebyl schopný ani streamovat z Tidalu přes Airport. Musel jsem odebrat všechny aplikace vytvořené Adobe a procesy přes CleanMyMac. Když jsem nakousl čištění, zkus právě CleanMyMac a projeď to i tak...

    Kdyby ani tohle nepomohlo, tak https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/10/15/jak-preinstalovat-macos-sierra/

    Udělej tohle, to by mělo už pomoci.

    Pomalý MacBook Air #6364

    Podle toho co jsem koukal na diskovou utilitu, tak by mělo být vše ok, takže opravdu nevím čím by to mohlo být.. Napadlo mě, že by to mohlo být macOS Sierra, možná to ještě není úplně vyladěný, ale když jsem dělal reset, tak ani Yosemite neběžel nejlíp. Dneska se mi při přehrávání videa na youtube sekl, když jsem začal hýbat s myší, tak se objevilo všemi oblíbené duhové kolečko a nakonec se seklo i to -> musel jsem udělat hard restart. Jinak aplikace od Adobe používám. Jinak.. Pokud resetuji Mac a vymažu SSD, jak jsem to udělal (dokonce 2x), tak by se mělo vše nainstalovat odznovu a případné škodlivé soubory by měli zmyzet, že?

    Pomalý MacBook Air #6365

    Teď jsem si všiml, že problém možná bude v RAM.. V jednu chvíli se zdábýt vše v pohodě, je volných 500MB - 1GB, ale když se podívám za chvilku, tak je volných jenom 30MB, což je dost málo. Nevím čím to je a jak to zastavit, pochopil bych takové zatížení, kdybych dělal nějakou náročnou práci, ale já jsem celou dobu prakticky jen v Safari.

    Pomalý MacBook Air #6366

    Měli zmyzet 😀 Je tam 4 nebo 8 GB ram? Ale i tak, já mám 4 a bez problému, zaplněnost jsem nikdy nezkoumal, ale OS dokáže komprimovat a udělat virtuálně o 50% víc. Znovu: né disková utilita, ale monitor aktivity a můžeš i najít co na té ram zabírá tolik místa.

    Pomalý MacBook Air #6367

    Pardon, chtěl jsem napsat Monitor aktivity. Mám 4GB RAM a donedávna taky vše ok.. Fakt doufám, že tyhle problémy brzo zmyzí. 😀 Přinejhorším zkusím udělat znovu reinstall, ale nevím, jestli to pomůže no. Rád bych to vyřešil jinak.

    Pomalý MacBook Air #6369

    Zkusil jsem snad už všechno a asi jediné co mi zbývá je factory reset, znovu. Příjde mi totiž, že se to jenom horší. Každopádně reklamace by byla asi ta nejhorší a nejposlednější možnost. Hlavně se bojím, aby mi ji uznali.. Cca před půl rokem jsem trošku zavadil MacBookem o dveře při přenášení (levý horní roh víka displeje je lehce deformovaný, ale jinak je vše ok a nikdo si toho sám od sebe nevšiml, aniž bych mu o tom řekl, takže to asi nijak výrazný není). Docela dost se toho teda bojím, ale na druhou stranu znám lidi co mají docela výrazně "omlácený" iPhone a reklamací problém neměli. Co myslíte, byl by to problém (Alza)?

    Pomalý MacBook Air #6370

    Zkusil jsem snad už všechno a asi jediné co mi zbývá je factory reset, znovu. Příjde mi totiž, že se to jenom horší. Každopádně reklamace by byla asi ta nejhorší a nejposlednější možnost. Hlavně se bojím, aby mi ji uznali.. Cca před půl rokem jsem trošku zavadil MacBookem o dveře při přenášení (levý horní roh víka displeje je lehce deformovaný, ale jinak je vše ok a nikdo si toho sám od sebe nevšiml, aniž bych mu o tom řekl, takže to asi nijak výrazný není). Docela dost se toho teda bojím, ale na druhou stranu znám lidi co mají docela výrazně "omlácený" iPhone a reklamací problém neměli. Co myslíte, byl by to problém (Alza)? Btw MacBook je již v 2. roce záruky, tudíž se v tomto musím spoléhat výhradně na Alzu a nemohu využít ofic. Apple podporu, která by byla zajisté kvalitnější.

    Pomalý MacBook Air #6371

    Rozhodně bych to zkusil, není o co přijít ne? Pokud reklamaci neuznají tak si ten noťas nenechají :-D. Další možnost je zanést to do autorizovaného servisu Applu, ale tam budou chtít 800 jenom za diagnostiku. Já když jsem se to dozvěděl tak jsem si koupil za 120 ten * šroubovák a spravil jsem ten větrák sám 😀 (když jsem ho polil pivem a dal počítač vyčistit tak přitom vytrhli větrák z napájení). Je to 5x jednodušší a méně riskantní než lézt do iPhonu 5 a to už jsem dělal taky mnohokrát s úspěchem. Otázka jestli hardwarově je něco k nalezení, jako hardware to bude když nepomohl factory reset. Ale musí tomu někdo udělat diagnostiku aby řekl odešla vám jedna RAM, nepracuje jeden článek baterie a nedodává tak dostatek energie, vadná součástka o které laik nikdy neslyšel ale je klíčová...

    Pomalý MacBook Air #6372

    V tom máte samozřejmě pravdu, jen se mi nechce jezdit zbytečně do Prahy nebo naopak MacBook někam posílat. Jistě každý chápe jak je těžký rozloučit se se svým MacBookem, ikdyž jen na pár dní. Co se týče opravy doma, tak v tom vás obdivuji, sám bych si na to netroufl. Nevím jak přsně probíhá diagnostika v servisu, ale zkoušel jsem tu od Applu a žádné problémy mi to nenašlo. Obávám se, že oni by to nedělali jinak. Pořád doufám, že je to jen chyba v OS (bugy by tomu napovídaly). V OS X Yosemite se mi sice také zdál o něco pomalejší než při koupi, ale zdaleka ne tak jako teď v macOS Sierra. Tak uvidím no. Neví někdo jak je to s tou diagnostikou?

Odpověď na: Pomalý MacBook Air

celý text

.