Zavřít reklamu
  • Výdrž baterie #688

    Ahoj, mám asi měsíc starý MB Air13 a měl bych dotaz na baterii, Apple udává 12 hodin výdrže při plném nabití, to se mi ovšem ještě nestalo, vždy je ti kolem 8 hodin, tušíte kde by mohl být problém? Baterie by přeci měla být v té nejlepší kondici. Díky

    Výdrž baterie #6150

    Otázkou je, jaké aplikace používáte.

    Pokud surfujete na Safari, děláte nenáročné činnosti s minimálním jasem, můžete se dostat na deklarovaných 12 hodin.
    Pokud ale stříháte video nebo jiný náročný úkon, dáváte MB zabrat a tím pádem i výdrž je menší.

    Jaké aplikace používáte a jakou výdrž při toužívání těchto aplikací máte?

    /EDIT: Moc bych nevěřil času, který MB "vyplivne" na 100% baterii. Postupem používání se tento čas upravuje. Pokud vím správně, záleží jaké programy v daný okamžik používáte. → Tento čas se v průběhu používání mění v závisloti na náročnosti aplikace, jasu, stav baterky,...

    Výdrž baterie #6151

    Právě že Mac mám většnou na práci, taková ta kancelářská klasika, maily, Pages a prohlížení webu, většinou tedy přes Chrome, dále používám celkem často Google Drive pro přístup k souborům a občas Adobe Acrobat pro tvorbua úpravy PDF, ale to je asi nejnáročnější činnost. Nemyslím si tedy, že by to byly věci, které by Maca tak moc stresovli. Jas mám tak nějak na 80%.

    Chápu že čas nabití se bude měnit v závislosti na použití, ale pokud Apple deklaruje 12 hodin, čekal byhc že po 100% nabití a při žádné činnosti bude počítadlo ukazovat 10+ hodin, a né pouze skoro 8.

    Výdrž baterie #6152

    Koukněte na Monitor aktivity ve složce jiné (others) v aplikacích. Je tam záložka "energie" a můžete se kouknout jestli něco moc žere. Mi třeba kdysi hrozitánsky žral skype jenom když byl zapnutý, dopad na spotřebu byl 10 a všechno ostatní mělo méně než 1.

    Výdrž baterie #6153

    s deklarovanou vydrz je relativní pojem 🙂
    precti si ty řádky malinkýma písmenkama přímo na apple.com

    Testy provedl Apple v únoru 2015 s předvýrobními 13palcovými počítači MacBook Air s 1,6GHz dvoujádrovým procesorem Intel Core i5. Test bezdrátového používání webu měří výdrž baterie při bezdrátovém procházení 25 oblíbených webů s jasem displeje nastaveným na 12 kliknutí od nejnižší hodnoty, tedy 75 %. Test přehrávání HD filmů měří výdrž baterie při přehrávání HD obsahu v rozlišení 1080p s jasem displeje nastaveným na 12 kliknutí od nejnižší hodnoty, tedy 75 %. Test výdrže v pohotovosti měří výdrž baterie tak, že umožní systému připojenému k bezdrátové síti a přihlášenému k účtu iCloudu přejít do pohotovostního režimu se spuštěnými aplikacemi Safari a Mail a všemi systémovými nastaveními ponechanými na výchozích hodnotách. Výdrž baterie se liší podle používání a konfigurace. Další informace najdeš na stránce http://www.apple.com/cz/batteries.

    Výdrž baterie #6154

    Apple ma aspoň niekde napísané, ako tie hodnoty namerali.. iné firmy povedia že vydrží 12 hodín, reálnych je 5 a nikto nikdy nevidel, ako to merali že vydržal 12hod..

    Výdrž baterie #6155

    Oka, chápu, budu teda brát těch 8 hodin jako standart. Díky

Odpověď na: Výdrž baterie

celý text

.