Zavřít reklamu
  • MacBook Air 2018 16GB RAM, 512 GB SSD #3555

    Dobrý den, vím že se to už všude možně na webu řešilo mockrát, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověď. Je MacBook Air 16GB RAM, 512 GB SSD použitelný k občasnému (1x-4x do měsíce) k střihu 4K videa v iMovie? O render časy mi nejde, ale bude se Timeline sekat? Předpokládám, že úprava RAW fotografií v Affinity Photo bude ,,problém" menší, ale ,,půjde" to? (také by šlo o činnost vykonávanou max. 1x týdně) Děkuji za odpověď

    MacBook Air 2018 16GB RAM, 512 GB SSD #12322

    Ahoj, myslíš 2018 RETINA? Měl jsem Air Retina, i5 8GB 256GB a iMovie šlo překvapivě dobře. Zpracovával jsem dva nebo tři kratší projekty s 1080p a několik záběrů 4K.

    K MacBook 2018 Retina je možné připojit externí GPU před Thunderbolt. Píšu to proto, že Tvoje aktivita ve střihu videa bude asi pravidelná, podle toho, co píšeš. Pokud se tomu budeš věnovat často a pravidelně, stejně skončíš (stejně jako u úpravy fotografií) na tom, že třináctka bude omezovat Tvoji tvorbu.

    Čili, půjde to, něco bude trvat déle, ale přežiješ to. Podle mých zkušeností je MB Air Retina fantasticky-mobilní a kancelářský stroj. Není to pro profíky na tvorbu. Dá se to, ale není to ono.

    (Pokud to není MB Air Retina, ale starší model, to bych zrovna vzdal. Ne kvůli výkonu, ale obrazovce. Měl jsem je na stole v minulém kvartálu všechny.)

    MacBook Air 2018 16GB RAM, 512 GB SSD #12323

    Rozhodně by nešlo o profesionální střih a úprava fotografií by také nebyla ve stylu 100 a více vrstev.
    (Ale zase by nešlo o úplně základní úpravu fotek na Instagram.)
    A pravidelně to taky není... 😀
    Jenom jestli to vůbec Air (Retina) zvládne.
    A podle toho, co píšete, to zvládne pro moje potřeby více než dostatečně.
    Děkuji

Odpověď na: MacBook Air 2018 16GB RAM, 512 GB SSD

celý text

.