Zavřít reklamu
  • Macbook Pro – pomoc s výběrem #3427

    Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o pomoc při výběru nového macbooku pro. Budu jej používat především pro kancelářské práce, nicméně budu nucen mít současně nainstalované win přes parallels. Proto mi jde hlavně o výkon (na současném mac air to dobře nefungovalo, a to jsem měl RAM 8 GB). Chtěl bych se prosím zeptat na následující: 1. Je výkonější a rychlejší varianta A) s touch barem s procesorem se 4 jádry a frekvencí 2,4 GHz a RAM 8 GB (model 2019) nebo B) varianta bez touchbaru, která má pouze 2 jádra a frekvenci 2,3 GHz, ale připlatil bych si 16 GB RAM? Nevím, zda je lepší spíše vyšší frekvence procesoru a větší počet jader, nebo větší RAM… 2. Problémy s klávesnicí, o kterém se několik let hovoří, se týká pouze variant s touch barem nebo i té varianty bez touch baru? 3. Varianta bez touch baru je nejnovější ta z roku 2017? Velice Vám děkuji za případnou pomoc. M.

    Macbook Pro – pomoc s výběrem #12135

    Záleži aj či na windowse budeš robiť iba kancelárske práce a nič viac tak ten touch bar skrz tých jadier. Virtualné by to mohli utiahnuť ale to tiež nie je žiadná sláva. A pokiaľ kupuješ mac a budeš využivať viac windows tak sa ti neoplatí kupovať macbook za také veľké peniaze ... ale ak po nom tužiš tak bootcamp tým pádom.

    Macbook Pro – pomoc s výběrem #12136

    RAM 8GB je již poměrně riskantní, pokud chceš MacBook používat i v budoucnu. Klidně vydrží 5-7 let.
    Takže za mě něco v akci s 16GB RAM a raději to 4jádro. Co já vím, tak s klávesnicemi byly problémy od r.2016, které letošní modely údajně mají odstranit.
    Já mám MID 2014, 4jádro 4x 2,5GHz, 16GB RAM a běhá jako čamrda. Vyměním baterii, která už má 80% a pojedu na něm klidně ještě 3 roky. 😎

    Macbook Pro – pomoc s výběrem #12137

    1. Ceny verzie s touchbarom klesnú na cenu bez touchbaru - samozrejme obe s 8GB ram.
      Rychlejšia je verzia s 4 jadrom to je jasné - pokiaľ budeš používať Windows cez Bootcamp a nie virtualizovať tak ti 16GB nebude treba asi nikdy. Pomôže ti to jedine sem tam otvárať appky rýchlejšie keďže si ich odloží do RAM na neskoršie použitie. Ale nič znateľné - Predsa len touchbarova verzia má viaceré výhody (lepší výkon celkovo ale aj pod záťažou vďaka vyššiemu TDP, 4 usb-c, 3 mikrofóny, atď.

    2.Problémy s klavésnicou sa týkajú všetkých modelov, u nového MBP 2019 - sa nevie - ale to že je zaradený do programu výmeny klávesníc nie je veľmi optimistické

    3.Ano z roku 2017 - kde už teraz padajú ceny 2018 touchbar verzie na cenu nTB 2017 - beriem u APR

Odpověď na: Macbook Pro – pomoc s výběrem

celý text

.