Zavřít reklamu
  • Instalace Mac OS na systém s Windows. #2848

    Mám celkem hloupý dotaz: Na MacBook Pro 2011 jsem si nainstaloval Windows 7 Professional, 64 bit. Celý disk jsem formátovat takže tam z Applu nezůstalo vůbec nic. Disk mám rozdělený na dva oddíly, kdy na jednom provozuji právě Windowsy a na tom druhém bych rád zkusil nějakou verzi mac OS. Můj dotaz zní: Jak tam ten mac OS vůbec dostanu (systém bootuje pouze z interního DVD, z flash disku se mi to nepodařilo) a navíc ani nevím jakou verzi, protože původní Sierra neběžela, ale spíše se loudala. Systém má 8GB RAM, čtyřjádrový procesor Intel i5-2415m, 2,30 GHz. Vím že je to celkem stařeček, ale celkem bych to ještě zkusil. Je tam dvou a půl palcový disk 750gb.

    Instalace Mac OS na systém s Windows. #10996

    Ahoj na tomto notebooku urcite Sierra jako puvodni system nebyl, vzhledem k tomu ze mam iMaca 27" taktez z tohoto roku a puvodni system na nem byl Lion ... a pri pokusech s rozjetim BootCampu jsem se vyskolil docela dost myslim, Nakonec jsem skoncil na funkcni konfiguraci HS+W10.

    No mas dle me 3 realne dostupne moznosti, zadna neni na 3 kliknuti a pokud jsi neznaly nedelej nic bez kompletni zalohy dat nebo to radsi nech na nekoho kdo tomu rozumi !!!

    1, stahnout Sierru neho HS z neoficialnich webu, a u nekoho kdo ma MAC osx si nechat vytvorit bootovaci flashdisk (8GB) a zkusit nabootovat pri spusteni ntb drzenim klavesy CMD (ale k tomu ze ti nebootuje z USB asi neprojde)

    2, stahnout Sierru neho HS z neoficialnich webu, a u nekoho kdo ma MAC osx si nechat vytvorit bootovaci DVD a zkusit nabootovat pri spusteni ntb drzenim klavesy CMD. HS ma instalator pres 6GB takze budes potrebovat dvouvrstve DVD !

    3, tusim ze pres ALT+CMD+R nabootovat do recovery, tady druhy disk pro MAC OSX naformatovat na Apple format s indexovanim a nechat instalator z internetu stahnout OSX verzi k tomuto modelu coz je Lion. Jelikoz ale nema system overovani a autorizace kodem, tak se neprihlasis apple uctem, tudiz musis opet stahnout z externich zdroju tusim Maverick nebo Captain OSX na nej se prihlasit apple uctem a nasledne uz proaktualizujes na HS. Nebo opet z externich zdroju stahnout Sierru a aktualizaci provest rucne kdyz myslis ze HS bude pomalejsi, nebo jakoukoli jinou verzi se kterou budes spokojeny. Pozor ale aktualizace muzes resit pouze smerem nahoru ne dolu, tedy napriklad z HS se na Sierru nevratis bez kompletni reinstalace.

    Pokud mas pocit ze Sierra je pomala na teto konfiguraci tak muj iMac s 8GB RAM a SSD provozuji naprosto bezproblemove a myslim ze HS je lepe odladena a slape lepe nez samotna Sierra. ( muj subjektivni pocit).

    Takze pokud na to jdes, preji hodne stesti a trpelivosti ...

    Instalace Mac OS na systém s Windows. #10997

    nejsem žádný "expert", ale myslím si, že jste na to šel špatně. Primárně byste měl mít na MB macOS a pak k tomu přes BC dodat Windows. Na spouštění dvou různých OS podle Vaší potřeby budete především potřebovat nějaký spouštěč, který Vám dá na výměr, jaký OS chcete spustit. Podle mě nejjistější je znovu nainstalovat macOS (to se asi neobejde bez formátování HDD) a pak použít klasický postup pro instalaci windows přes bootcamp. Ale třeba se pletu a možná tohle zvládnou Parallels už z Windows. 🙂

    Instalace Mac OS na systém s Windows. #10998

    Jak píše Bukin... Přes (Internet) Recovery tam reinstaluj macOS, zaktualizuj na nejnovější dostupnou verzi a potom přes Bootcamp nahoď Windows... Přijdeš o všechna data a nastavení systému, ale to je holt daň za blbost, kterou jsi udělal tím, žes tam ty Windows nahrál takto blbě...

    Do Recovery konzole se dostaneš tak, že vypneš Macbook, budeš držet Command+Option+R a současně s tím jej znovu zapneš... Klávesovou zkratku drž do té doby, než se ti ukáže obrázek zeměkoule...

    Instalace Mac OS na systém s Windows. #10999

    díky všem, vím, že jsem to udělal nejblběji, jak to šlo 😆 😆 😆

Odpověď na: Instalace Mac OS na systém s Windows.

celý text

.