Zavřít reklamu
  • MacBook Pro a pojištění na koleje? #2630

    Dobrý den, nedávno jsem se vrátil z Ameriky a tak jsem to využil k nákupu pomůcek do školy. Pořídil jsem si Macbook Pro, ale vzhledem, že budu bydlet na kolejích VŠ, tak bych si ho chtěl pojistit. Mou otázkou je, zda mi někdo pojistí čistě tento NTB nebo si musím připojistit celý pokoj. Jde mi hlavně o pojištění proti krádeži. Za rady, názory a postoje děkuji

    MacBook Pro a pojištění na koleje? #10466

    Podle mě není zase tak extra těžké napsat ve vyhledávači "pojištění notebooku", ze kterého mi asi hned druhý odkaz vyskočí odkaz na českou pojišťovnu

    Student
    Ochrana vybavení koleje nebo studentského bytu před odcizením nebo poškozením

    Pojištění se vztahuje na běžné věci studenta: notebook, mobilní telefon, MP3 přehrávač, dioptrické brýle, sportovní potřeby atd.
    Vyplatíme vám škody způsobené odcizením, poškozením nebo zničením.
    Pojištění se vztahuje na věci na koleji, v bytě, ve studovně nebo kdekoli jinde na území celé ČR.
    https://www.ceskapojistovna.cz/p?jednoduche-pojisteni-pro-studenty

    Normálně pročítám fórum jako nepřihlášený, ale tohle mě donutilo se registrovat :D.... Možná je rychlejší přihlásit se na fórum a napsat téma, než si sám něco vyhledat.

    MacBook Pro a pojištění na koleje? #10467

    no, pojištění proti krádeži funguje vždy tak, že musíš prokázat překonání překážky. Pokud tedy budeš bydlet sám, pak možná uhlídáš, kdo k tobě chodí do pokoje, ale pokud budeš mít spolubydlícího, může to být velký problém. Nejlepší bude zajít do nějaké pojišťovny, co musíš udělat, a jestli ti např. nestačí něco jako Kensington lock (takové to lanko se zámkem).

Odpověď na: MacBook Pro a pojištění na koleje?

celý text

.