Zavřít reklamu
  • Pomalý MB Pro 13 2015 a rychlé vybíjení #2499

    Ahoj, mám na Vás prosbu o pomoc. Nedávno jsem koupil z druhé ruky Macbook Pro 13 (Retina Early-2015 s Iris 6100), baterie 329 cyklů a zbývající energie 5511 mAh), provedl jsem čistou instalaci a od tý doby ho používám pracovně cca měsíc a půl. Aktualizoval jsem na MacOS Mojave (ale problémy byly i na Sierra) Zjišťuji následující: - MB se vybíjí i v zavřeném stavu (mám nastavené vypnutí monitoru po 3min, uspání pevných disků na baterii a vypnutou funkci power nap) - v pátek vyndám MB z nabíječky v práci, na víkend vezmu domů, ani jednou ho nepoužiju a v pondělí je vybitý - velice často se zasekává - používám např. airmail, kde kliknu na přílohu a už jede barevná vrtulka na myši - tohle se děje fakt často - obecně je MB pomalejší a připadá mi jako práce na windows po roce užívání - nevím, kde můžu nastavit název MB pro ostatní uživatele (když mě někdo vidí, tak se tvářím jako "testuser-MBPro" - vypadává mi celkem dost AirDrop (chci se spojit s kolegou a přenést větší množství dat a než se společně "najdeme" tak to trvá a MB používám především pro práci, ale pro jistotu vypíšu to, co je teď pro mě aktuální: - k MB mám připojený externí monitor - Airmail jako hlavní klient (nativní mail ne kvůli podpisům apod.) - Photoshop CC pro úpravu fotek a lehkou grafiku - Safari jako prohlížeč (opustil jsem Chrome kvůli spotřebě - v rámci pohotovostního režimu a vybíjení ani tohle nepomohlo) - Trello jako vývojové "crm" - excel, word a powerpoint - díky tomu, že to využívá celá firma se tomu nevyhnu a vyhovuje mi víc, jak nativní aplikace od applu - prezi pro prezentace - franz pro komunikaci více služeb - itunes propojení s iphonem - fotky pro synchronizaci Tohle je ve výsledku asi tak všechno - v podstatě MB používám pro běžnější kancelařinu, nic složitýho, ale trápí mě vybíjení (nemůžu se spolehnout na jeho stabilitu) a zasekávání při práci. Chtěl bych Vás poprosit o radu, nebo jaký postup bych měl zvolit pro bližší zjištění možných problémů. Díky moc!

Odpověď na: Pomalý MB Pro 13 2015 a rychlé vybíjení

celý text

.