Zavřít reklamu
  • Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #468

    Dobrý den, měl bych jeden dotaz. V brzké době si plánuji koupit první zařízení od Applu a to Macbook. Viděl jsem na Alza.cz, že je za dobrou cenu 13" Macbook Air s následujícími parametry: Intel Core i5 1.6GHz Broadwell, 13.3" LED 1440x900, RAM 8GB, Intel HD Graphics 6000, SSD 128GB a měl bych ho hlavně pro studium na VŠ a používání kancelářských aplikací (MS Word, Excel, Powerpoint), ale také na občasnou práci s nenáročnou 2D grafikou (max. 11 vrstev), max. 1-2x týdně, ve Photoshopu a Illustratoru. A chtěl bych se vás, uživatelů fóra, zeptat na to, zda by mi Macbook Air s těmito parametry na tuto práci stačil (+ jestli je obraz na této velikosti úhlopříčky čitelný - vždy jsem používal 15" notebooky) a případně, jakou alternativu z pole Macbooků zvolit.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5466

    Je to hodně na zvážení a vyzkoušení a hlavně osobních preferencích - volíš mezi velikostí a mobilitou. Jdi do iSetos a vyzkoušej si to. Ohledně výkonu - od Air nečekej žádný extra výkon, PS a IL bude hodně líný.

    Já osobně mám MacBook Pro 13,3" s i7@3.0GHz a 8GB RAM a je to jakž takž svižný. Ale PS jede celkem dobře. Bohužel kvůli úhlopříčce displeje musím mít vedle 24" displej před HDMI, protože ta 13" je fakt malá.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5467

    13" je dostačujúca, ja som bez problémov začal používať MBPro 13" s retina a predtým som mal Windows 22" obrazovku... to rozlíšenie je super, takže by som ti odporučil 13" Pro s Retinou..
    A určite ho nekupuj z alzi.. 😀 je najväčšia hlúposť kupiť Apple zariadenie od firmy ktorá nieje APR (rýchlejšie a jednoduchšie riešenie záruky, ľudia čo tomu rozumejú atď..) v alze to nejaký hlupák chytí do ruky a povie že to nieje na reklamáciu, v APR povedia čo si myslia a aj tak to pošlú do Apple ak na tom trváte, v alze len problémy ako aj v inom obchode..

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5468

    Podľa mňa pokiaľ nemáš žiadne Apple zariadenie a chceš MacBook preto, že je to "cool" tak do toho nechoď. Neznieš ako niekto, kto vie do čoho pôjde, to za prvé, za druhé, chceš na ňom využívať Microsoft softvér, čo je samo o sebe proti logike. OS X má zmysel práve ak niekto chce využívať exkluzívny softvér, ktorý je dostupný iba pre Apple počítače alebo sa chce konečne odstrihnúť od Microsoftu. Mimochodom, keďže niesi grafik a PS chceš používať len sporadicky, sú omnoho lepšie alternatívy (a hlavne lepšie odladené).

    Za tretie výkon u Macov nieje potrebné riešiť a to platí dvojnásobne, pokiaľ sa bavíme o takto nenáročnej práci a niekedy sa to ešte viac znásobí ak sa zbavíš softu z Windows.
    13" je absolútne dostatočná veľkosť, ale k PS, dnes kupovať neretinový notebook je hriech...

    A za štvrté, kupovať Air je hlúposť. Preto je v tak nízkych cenách, každý sa ho chce len zbaviť, vypredávajú ho ako letnú kolekciu značkového oblečenia, ktoré už nikto nosiť nechce, pretože doba kedy bolo trendy je dávno preč…

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5469

    majdy píše:
    Podľa mňa pokiaľ nemáš žiadne Apple zariadenie a chceš MacBook preto, že je to "cool" tak do toho nechoď. Neznieš ako niekto, kto vie do čoho pôjde, to za prvé, za druhé, chceš na ňom využívať Microsoft softvér, čo je samo o sebe proti logike. OS X má zmysel práve ak niekto chce využívať ten exkluzívny softvér, ktorý je dostupný iba pre Apple počítače a chce sa konečne odstrihnúť od Microsoftu. Mimochodom, keďže niesi grafik a PS chceš používať len sporadicky, sú omnoho lepšie programy (a hlavne lepšie odladené).

    Za druhé výkon u Macov nieje potrebné riešiť a to platí dvojnásobne, pokiaľ sa bavíme o takto nenáročnej práci a niekedy tomu dosť pomôže sa zbaviť softu od Microsoftu.
    13" je absolútne dostatočná veľkosť, ale k PS, dnes kupovať neretinový notebook je hriech...

    Za tretie, kupovať Air je hlúposť. Preto je v tak nízkych cenách, každý sa ho chce len zbaviť, vypredávajú ho ako letnú kolekciu značkového oblečenia, ktoré už nikto nosiť nechce, pretože doba kedy bolo trendy je dávno preč…

    Co je špatného na Office 2016 for Mac?

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5470

    Peten píše:
    Co je špatného na Office 2016 for Mac?

    Na Office 2016 for Mac nieje špatné nič, je len hlúpe kupvoať MacBook aby sa na ňom používal Office od MS, keď na trhu je milión počítačov s Windows, pre ktoré je Office "primárne stavaný"...

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5471

    No ja ti nevím, já si Mac třeba koupil protože:

    1) Už mě dlouhodobě srou Windows,
    2) Chci mít pořádný stroj na grafickou a hudební tvorbu... prakticky na vše co mě napadne,
    3) Příčí se mi ty všelijaké slátaniny, na kterých Windows běží (hnusnej vzhled, trackpad na h
    vno, těžký jako prase),

    a hlavně:

    4) Chci mít vše pěkně synchronizované.

    Přesto i tak hrubá půlka mých programů jsou v podstatě na Windowsech.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5472

    Peten píše:
    No ja ti nevím, já si Mac třeba koupil protože:

    1) Už mě dlouhodobě srou Windows,
    2) Chci mít pořádný stroj na grafickou a hudební tvorbu... prakticky na vše co mě napadne,
    3) Příčí se mi ty všelijaké slátaniny, na kterých Windows běží (hnusnej vzhled, trackpad na h
    vno, těžký jako prase),

    a hlavně:

    4) Chci mít vše pěkně synchronizované.

    Přesto i tak hrubá půlka mých programů jsou v podstatě na Windowsech.

    Díky za odpovědi, taky si chci koupit Mac z toho důvodu, že mě s*rou Windows, na tu grafiku se podle mě neskutečně hodí a hlavně mě vždy udivovala ta rychlost, plynulost a odladěnost Macu, hlavně proto bych do něj chtěl jít, na to jestli je to "cool" nebo ne, úplně kašlu. Takže nejlepší volba, zdá se, je 13" nebo 15" Macbook Pro s Retinou?

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5473

    TomasPrasil píše:

    Peten píše:
    No ja ti nevím, já si Mac třeba koupil protože:

    1) Už mě dlouhodobě srou Windows,
    2) Chci mít pořádný stroj na grafickou a hudební tvorbu... prakticky na vše co mě napadne,
    3) Příčí se mi ty všelijaké slátaniny, na kterých Windows běží (hnusnej vzhled, trackpad na h
    vno, těžký jako prase),

    a hlavně:

    4) Chci mít vše pěkně synchronizované.

    Přesto i tak hrubá půlka mých programů jsou v podstatě na Windowsech.

    Díky za odpovědi, taky si chci koupit Mac z toho důvodu, že mě s*rou Windows, na tu grafiku se podle mě neskutečně hodí a hlavně mě vždy udivovala ta rychlost, plynulost a odladěnost Macu, hlavně proto bych do něj chtěl jít, na to jestli je to "cool" nebo ne, úplně kašlu. Takže nejlepší volba, zdá se, je 13" nebo 15" Macbook Pro s Retinou?

    To už musíš se rozhodnout sám, k čemu ten Mac hodláš používat. Já jsem byl zvyklý na 15,6" notebooky s Windows, a přechod na menší úhlopříčku na Macu bych asi neustál.

    A taky který model si můžeš spíše finančně dovolit.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5474

    Peten píše:
    To už musíš se rozhodnout sám, k čemu ten Mac hodláš používat. Já jsem byl zvyklý na 15,6" notebooky s Windows, a přechod na menší úhlopříčku na Macu bych asi neustál.

    A taky který model si můžeš spíše finančně dovolit.

    Z různých for apod., co jsem si četl, tak podle jedné půlky lidí běží PS i Il na Airu úplně v pořádku a podle druhé půlky lidí mi na to Air s těmito parametry absolutně nestačí a měl bych si koupit Pro, který ovšem (26000,- vs. 40000,- (13") příp. 62000,- (15")) je trochu mimo mé finanční možnosti. Takže, co bys mi poradil ty?

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5475

    Nestačí na to, ale dá sa v tom spraviť veci.. (t.j. trvá to dlhšie.. Air je pre PS asi 4x slabší ako MBPro 13".. 13" stačí v pohode.. zložitejšie veci na Air v PS budú trvať večnosť, síce sa to spravý ale naozaj tam pocítiť že to nieje dosť rýchle..

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5476

    Pokud ti nevadí kousky z druhé ruky, podívej se po bazarech, tam najdeš určitě nadupané MBP 13" Retina za cenu, kterou bys nechal v Alze za nový Air.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5477

    Presne pozri bazári.. ale nekupuj také ktoré boli moc používané lebo tie Sw skor pokazia.. pozri podľa toho či má menení batériu, ak má, tak naň zabudni, ak nemá tak cykli do 50-80 je super stav, 100-250 je tak OK a 250 - 450 je čas kedy odíde prvá súčiastka a výkon sa nadmerne spomaľuje (tak to mám už pri druhom macu) doležité je to ako moc ten stroj používal a ako je opotrebovaný.. lepšie kupiť 10 ročný MBP 2016 so 100 cyklami batérie ako 2 ročný s 400 cyklami.. roky na tie maci neuberajú kvalitu ale to že ho niekto mega moc používa tak to uberá na sile..

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5478

    MatoKRAL píše:
    N Air je pre PS asi 4x slabší ako MBPro 13".. 13" stačí v pohode.. zložitejšie veci na Air v PS budú trvať večnosť, síce sa to spravý ale naozaj tam pocítiť že to nieje dosť rýchle..

    Tak to bych se divil, ze Air je 4x pomalejsi nez Procko. Oba v podstate maji stejny komponenty. Air ma i5-5250U s boostem 2,7GHz a Pro i5-5287U s boostem 3,3GHz. Ram je stejna, Pro ma rychlejsi SSD. Air bude mit asi Toshiba SSD a Pro Samsung. Cili realne bude mezi nima tak 20-30%. Jo grafika u Airu je mirna pomalejsi, jen podtaktovany stejny chip. Air ma jeste humus TN panel. Schvalne by me zajimal nejaky PS test.

    Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop #5479

    Pokud by byl stále zájem:
    https://www.ebay.com/itm/162184966419
    https://www.ebay.com/itm/172330896800

    A takových je tam mraky, ale hledat pouze nabízené v librách, tam se neplatí clo.

Odpověď na: Macbook Air vs. Macbook Pro a Photoshop

celý text

.