Zavřít reklamu
  • Odpojující se a problikávající displej #2442

    Zdravím. Mám MacBook Pro ve verzi 2017 13" bez touchbaru. K němu mám přes 1 Apple redukci připojený přes kabel HDMI -> DVI Asus monitor 24". Druhý monitor, Asus 22", je taktéž připojen přes HDMI -> DVI, ale nyní pomocí iWant USB hubu společně s napájením MacBooku, síťovým kabelem a připojenou Magic Keyboard. Když notebook zapnu a pracuji, všechno jede v pořádku. Když obě USB-C redukce odpojím a během +- půl hodiny připojím zpět, vše jede zase v pohodě. Ale jakmile redukce odpojím, na notebooku pracuji bez připojených redukcí po zbytek odpoledne a večer, popř. druhý den, redukce připojím zpět, jeden z monitorů, občas dokonce oba, se začnou odpojovat, problikávat a vůbec blbnout. Jakmile notebook vyrestartuji, je po problému. S tímto problémem se nepotýkám jen já, ale i další kolegové. Ti tento problém řeší tak, že když mají notebook delší dobu odpojený od monitorů, tak po připojení k redukcím (displeje začnou ihned problikávat) odpojí napájecí kabel a znovu ho připojí až cca po půl hodině / hodině práce. Pak displeje neproblikávají, a to od samotného začátku, pomáhá zde odpojení napájení. U mě tento postup nepomáhá a displeje problikávají i s odpojeným napájecím kabelem. Zajímavé je, že displeje problikávají primárně při vyvíjení nějaké aktivity. Např. při spuštění aplikace v Intellij aj., kdy se počítači dostane větší zátěže. Nicméně po restartu se to nestane nikdy. Nějaké nápady?

Odpověď na: Odpojující se a problikávající displej

celý text

.