Zavřít reklamu
  • Zrychlí MacBook výměna baterie? #2340

    Ahoj, nejspíše jste postřehli vlnu článků o tom, jak výměna baterie iPhonu zvýší jeho výkon. Hlavně kvůli udržovacímu režimu který má prodlužovat její životnost, pokud si iPhone myslí že má na to věk/stav. MacBook má taky přehled o stavu své baterie, mi například po 4 letech užívání napsal, ať ji předám do opravy. A teď po 7 letech se už rok objevuje qwertzuio problem, občas skáče kapacita, stav nabití, brutálně se zpomaluje když se vybije pod třetinu... Nevím jestli tu taky funguje nějaký ochranný software nebo je to jen neschopností udržet napětí či dodat proud. Když se učím, vydrží 2 hodiny, kapacita mě netrápí. Ale začal jsem na diplomce a musím pracovat a modelovat ve 3D programu a to je na hranici možností téhle tupé žiletky (MacBook AIR 13" mid 2011, 1.7GHz i5, 4GB RAM, Intel HD3000), pro představu je to asi 3x náročnější než upravovat RAW fotky ve Photoshopu. Když dělám to co normálně dělám na iMacu co má 24GB RAM, (2x4 + 2x8) tak ten program (fusion360) na RAM zabírá 7,5GB a při ukládání si povyskočí nad 10. Samozřejmě že AIR i se svou kompresí je velká brzda, ale pokud ho restartuju a všechno vypnu, je program pomalý ale stabilní. Spadne jen zřídka při ukládání. Je vtipné že to funguje lépe a rychleji než na 1 rok starém notebooku s Windows co má vedoucí i přes 3-10x rychlejší komponenty. Nemůžu dát 50K za nový MacBook, i kdyby tak asi nedám dokud nezačnou s 32GB RAM. Ale 2K za novou baterku? I kdyby to ten program zaplo za 3 minuty místo 5 tak to stojí za to. Nebo kdybych nečekal vteřinu, ale půl vteřiny než mě ten program poslechne,... Otázka zní, udělá to? Zrychlí? Rád bych to zdokumentoval, nikde jsem nenašel že by to už někdo udělal. A po Vás chcu, ať mi řeknete jak si myslíte že to dopadne, jestli to bude znát nebo ne, jak dopadnou benchmarky, jak bude vypadat práce ve Fusion360,... klidně doporučte další test Předem díky.

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9862

    Trochu off topic, ale je rozdíl mezi baterií MacBooku Air 13" a 11" (myslím velikostně)?

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9863

    Ano, velikostní a nejspíš i kapacitní, taky je jiná baterie v ročnících 2010-11 a 2012+ nevím jak tvar, velikost a konektor, ale kapacita se zvětšila z 50 na 55Wh

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9864

    Aha. Někomu totiž, už pár let, leží jeden minimálně používaný Air na náhradní díly v krabici 🙄

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9865

    C'mon tolikrát jsem četl že si někdo mění baterku každé 2-4 roky. Nevšimli jste si zrychlení?

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9866

    Ze zvědavosti, proč zrovna označení "tupá žiletka"? 😆

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9867

    Žiletka se říká ultrabookům a podobrým, ne? prostě tenký počítač... Navíc má takovou barvu. Ten displej je tak tenký... nevím o tom že by to někdo překonal. Ale nejde se s ním oholit a chytrý nebo alespoň rychlý na dnešní dobu už není. Proto tupý.
    Apropo: Chvíli se s ním nesmělo lítat, když se začal prodávat. Protože má hranu užší než 1 mm a je kovový, tak podle něčí definice to je nůž, krátce na to dostal vyjímku.

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9868

    Odpověď zní: Ano, ne a jak kdy 😀 taky to řeší qwertyuio problem.

    Myslíte že je to jen a pouze tou baterií nebo je tam taky nějaký Power management jako v iPhonech který to zpomaluje?

    Zrychlí MacBook výměna baterie? #9869

    Zarazil mě ten počet cyklů baterie - 523 a už dlouho požaduje výměnu... já mám MB Pro Retina (Late 2013), používaný 4 roky a udávaný počet cyklů je 543 a stav: normální. Bylo mi jasné, že se pravděpodobně maximální počty cyklů budou dle typu Macu lišit, ovšem o to převapivější zjištění je tady: https://support.apple.com/cs-cz/HT201585 kde Apple uvádí max. počet cyklů 1000 pro oba modely. Nejde mi to do hlavy, a taky neměl by být max. počet cyklů u Pro s retinou menší (ta retina přece žere více...)?

Odpověď na: Zrychlí MacBook výměna baterie?

celý text

.