Zavřít reklamu
  • Prosím o váš názor #2262

    Ahoj jablíčkáři. Prosím o váš názor. Dali by jste přednost tomuto produktu? Prodám Apple MacBook Air, model late 2013. Počítač je ve špičkovém stavu 9,5/10, jak vzhledově a softwarově, tak mechanicky. Pouze jedna mini, nepatrná oděrka na spodní hraně viz. foto. Pravidelně udržovaný a opečovávaný. Kompletní balení včetně příslušenství. Baterie má 300 cyklů a vydrží stále minimálně 8 hodin práce. Specifikace: 1.3 GHz Intel Core i5, 4GB RAM, Intel HD Graphics 5000 1536 MB. Přidám obal dle výběru, buď obálka(viz.foto) nebo černý neopren 13500,- Nebo by jste dali přednost novému notebooku s winows ve stejné cenové relaci. Ptám se proto, že jsem nikdy neměl Mac, nemám s tímto OS žádné zkušenosti a vím, že výrobky od Applu jsou kvalitní a maji daleko delší výdrž .¨ Děkuji za vaše odpovědi.

    Prosím o váš názor #9615

    Ahoj, no pokud chceš začít koketovat s Apple produkty tak do něj asi klidně jdi. Ale pozor, prvních pár dní až týdnů bude pakárna, než si vygooglíš všechno to co je potřeba k tomu aby s Mac ovládl. Respektive takhle jsem to měl já. K tomu Air co hodláš koupit, je to stroj na kancelářskou práci a surfování, nic moc víc. PC s Win za ten peníz bude asi produktivnější. Pokud jsi dosud neměl Apple, budeš se prát i s tím, dostat do něj např. film bo hudbu. Opravdovej význam pořízení Apple produktů má jejich provázanost navzájem. Do loňska jsem od nich měl snad jen iPod, to je mp3 přehrávač. Pak mi asi jeblo a dneska mám cca 5 věcí od nich a dohromady je to neuvěřitelnej koncert. (iMac, iPad air 2, MacBook pro, Iphone, a ty jejich sluchátka) Stálo mě to málem rozvod, ale žiju a užívám si. Člověk z těch jejich věcí má prostě tak nějak radost nebo co.

    PS: na macbooku Air mě osobně nevyhovalo rozlišení displeje, určitě to očíhni někde v krámě, než to pořídíš. Zdar a sílu.

    Prosím o váš názor #9616

    Můj názor : Lepší MacBook Air než něco s windowsem i kdyby to mělo být zadarmo 😀 S windowsama je to jen samé trápení, čekání atp..
    Je pravda že Ti třeba pár dní bude trvat než si zvykneš na nové prostředí a ovládání Macu ale pak už nebudeš chtít nic jiného 🙂 Zjistíš že je to prostě jednoduché , pohodlné , bez nervů , Takže už o tom víc neváhej. Ale jak bylo zmíněno , je to hlavně na kancelářskou práci, emaily, textové editory, filmy, hudba, nějaká nenáročná hra, surfování po netu atp.. 🙂 Hlavně pokud jestli už něco od Applu vlastníš tak oceníš jak to krásně všechno zapadne do ekosystému 🙂 Jinak i já tak před rokem a půl měl jen iphone SE 16gb , ale od té doby už jsem zkusil iPhone 7 32gb, iPhone 8Plus 64gb , teďka čekám na iPhone X 64gb, dále to je dokovací stojánek od Applu , Airpods, iPad mini 4 128gb , iPhone SE 128gb , iPhone 3G 16gb, Iphone 4S 8gb, iMac 21" 2011 a v budoucnu věřím že koupím i nějakej MacBook, jinak jsem prubnul 2x i Apple Watch ale pro mě absolutně zbytečná věc, stejně tak jako Apple TV . Ale to je jen můj osobní názor a nikomu ho nenutím 🙂 Pěkný víkend a hodně štěstí při výběru MacBooku 🙂

    Prosím o váš názor #9617

    Díky za rady.
    Ještě nikdy jsem neměl žádný produkt od Applu. Líbí se mi na něm ta provázanost s ostatními produkty, kvalita a dlouhá životnost.
    Já bych ho používal na maily, nějaké videa a hlavně , i když už nejsem nejmladší nějakou dobu hraji online hru Big Farm která mi noťas s woknama hodně zpomaluje, i když je pravda že noťas má slabý výkon, jak po stránce procesoru i grafiky. Proto bych tuhle hru chtěl někde vyzkoušet a pokud by bylo všechno OK, vůbec bych neváhal a do Macu bych šel hned. I když zatím jen použitého odtud z bazaru a později do nového.

    Prosím o váš názor #9618

    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se nemusím bát toho, že ten plánovaný MacBook Air je pět let starý.

    Prosím o váš názor #9619

    Biker1965 píše:
    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se nemusím bát toho, že ten plánovaný MacBook Air je pět let starý.

    Musíš ale počítat že ne všechny programy, které jsi měl ve windows ti půjdou nainstalovat do Applu.

    Prosím o váš názor #9620

    petriPhone píše:

    Biker1965 píše:
    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se nemusím bát toho, že ten plánovaný MacBook Air je pět let starý.

    Musíš ale počítat že ne všechny programy, které jsi měl ve windows ti půjdou nainstalovat do Applu.

    O tom taky vím. Ještě se budu muset poptat kolegů na Geocachingu, jakým způsobem ukládají z webových stránek keše do navigace.

    Prosím o váš názor #9621

    Vůbec se toho neboj 🙂 že to je 5 let staré 🙂

    Prosím o váš názor #9622

    omlouvám se za vpadení do diskuze ale může mi někdo připodobnit tu skvělou provázanost produktů apple ?? mám jen iphone se 32gb , ale už koukám po ipadu a časem by se mi líbil macboook nebo imac . Tak kdybych měl tyhle dva vedle sebe (SE a Ipad) jaké možnosti by mi to nabízelo ? , protože iphone mám propojený i s win 10 kvuli i tunes .

    jinak kolegovi dám tip ať si ten macbook klidně koupí já už mám win10 plné zuby .

    Prosím o váš názor #9623

    @marigold
    Propojení iPadu a iPhonu – stejný přístup k aplikacím, stačí být na netu a vše se synchronizuje. Handoff v aplikacích typu Pages, Safari je skvělá. Pomocí stejného Apple ID a výše zmíněného handoffu můžeš na iPadu psát normální SMS, přijmout hovor atd.
    Téměř všechny hry se synchronizují přes GameCenter (trochu přežitá „sociální síť“ Applu, která nikdy nenaplnila potenciál), takže je můžeš hrát i na iPadu. A vše se hraje lépe na iPadu 😀
    Díky iCloud knihovně můžeš mít základní cloud a všechny fotky, co máš na iPhonu, budeš mít po připojení k netu na iPadu. Znovu, na větším displayi se na to líp kouká.

    Ale pokud už teď přemýšlíš o MacBooku, šel bych do něj hned nebo bych si dýl počkal a šetřil. iPad má výhodu lepší přenositelnosti a pokud by sis koupil novej, tak i psaní s Apple Pencil, ale MacBook má kromě her vše stejné na větší obrazovce a s lepším využití pro práci. Poté, co jsem si koupil MacBook, používám iPad jen do školy na zápisky, které je stejně lepší psát na Mac 😀

    Prosím o váš názor #9624

    filip7 díky ....a jak je to např s kvalitou zobrazení ? na iphonu mám retina displej a levnější macbooky ho nemají i přesto věřím že zobrazení bude kvalitní . A ještě mi zajímá když na iphonu koukám na youtube na video kde je napsáno 4k a detaily jsou fakt jak živý .

    tak je divný že 4k je 4096 × 3112 ale lepší macbooky mají rozlišení třeba 2880x1800 .

    takže já tedy na iphonu nekoukám ani na 2 k videa ?? když SE má 1136x640 ...ale optiku na natáčení 4k videí SE má ? mám v tom teď zmatek

    Prosím o váš názor #9625

    Ahoj všem. Tak jsem si jistý, že si koupím starší Mac Air a proto bych to chtěl ještě jednou shrnout a poprosit o vaše rady a názory.
    Mac bych používal k běžné práci, jako je Word, Excel, sem tam se podívat na nějaké filmy, které stahuji z Uložto. Mám telefon Samsung a na Geocaching používám navigaci od Garminu a tam by mohl být dle mého problém s propojením s Airem. No a nakonec ta moje online hra Big Farm.
    To je snad zatím vše.
    Ještě jednou díky o vaše rady a názory.

    Prosím o váš názor #9626

    Word a Excel budeš muset oželet, nebo připlatit. Nicméně Pages a Numbers jsou v pohodě, dokumenty můžeš vyexportovat do dokumentu pro Word / Excel. Stahování z ulož.to je úplně stejné jako na woknech, stejně tak z Pirate Bay. Sám mám navigaci Garmin, pokud je nějaká novější, měla by mít návod na synchronizaci s MacOS (OS X). Popřípadě bys to mohl najít na netu nebo přímo v navigaci. Připojení je stejné, aktualizace map taktéž. S online hrami nevím, na to mám mobil 😆

    Prosím o váš názor #9627

    Filip7 píše:
    Word a Excel budeš muset oželet, nebo připlatit. Nicméně Pages a Numbers jsou v pohodě, dokumenty můžeš vyexportovat do dokumentu pro Word / Excel. Stahování z ulož.to je úplně stejné jako na woknech, stejně tak z Pirate Bay. Sám mám navigaci Garmin, pokud je nějaká novější, měla by mít návod na synchronizaci s MacOS (OS X). Popřípadě bys to mohl najít na netu nebo přímo v navigaci. Připojení je stejné, aktualizace map taktéž. S online hrami nevím, na to mám mobil 😆

    Mám Grmina Dakotu 20, takže to by mělo být bez problémů.
    Díky moc za odpověď.

Odpověď na: Prosím o váš názor

celý text

.