Zavřít reklamu
  • Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #2110

    Zdrávim, chtěl byhc se zeptat, jak náročná je výměna u tohoto notebooku. Nefunguje mi jedna řada kláves (od "Q" po "O"), zbytek je v pohodě. Někde mi tvrdí, že stačí si někde v servisu vyčistit klávesnici/celý macbook, ale moc tomu nevěřím. Zajímalo by mě, jak probíhá výměna/oprava celé klávesnice. Někde mi tvrdí, že se dá vyměnit někde, že je připájená k tělu, takže se musí měnic celé unibody tělo, tomu také odpovídá cena? Nevíte někdo, jak to, případně nemá někdo zkušenosti nebo nedoporučí nějaký servis? Díky

    Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #9345

    Ahoj, niekedy sa stáva, že pri zmienenom probléme pomôže “prefúknutie” klávesnice. Pokiaľ to dáš do servisu, prvotne skúsia určite toto. Čo sa týka samotnej výmeny, nepúšťaj sa do toho sám. Vymeniť sa to samozrejme dá aj bez obmeny tela macbooku, tu však nastáva problém, pokiaľ tam chceš SK/CZ layout, kupuje sa klávesnica aj s telom (vychádza to drahšie), pokiaľ ho tam nechceš, dá sa to vymeniť aj bez tela a prípadne si tam dokúpiš lepky, aby si tam ten layout mal...V servise sa poraď 😉

    Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #9346

    Ahoj,
    to jsou celek mdobré zprávy 🙂 ve výsledku je mi jedno, jestli tam bude cz layout, takže při nejhorším se bude muset vyměnit klávesnice no. Ještě se zeptám, můžu to profouknout doma? Mám doma stračený vzduch, co používám na čistění ostatních přístrojů (teda vim, že to můžu zkusit, spíš jestli to pomůže nebo to v servisu profukujou nějak lépe).

    Lukáš píše:
    Ahoj, niekedy sa stáva, že pri zmienenom probléme pomôže “prefúknutie” klávesnice. Pokiaľ to dáš do servisu, prvotne skúsia určite toto. Čo sa týka samotnej výmeny, nepúšťaj sa do toho sám. Vymeniť sa to samozrejme dá aj bez obmeny tela macbooku, tu však nastáva problém, pokiaľ tam chceš SK/CZ layout, kupuje sa klávesnica aj s telom (vychádza to drahšie), pokiaľ ho tam nechceš, dá sa to vymeniť aj bez tela a prípadne si tam dokúpiš lepky, aby si tam ten layout mal...V servise sa poraď 😉

    Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #9347

    Môžeš to kľudne sám skúsiť prefúknuť 😉

    Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #9348

    ještě upřesním že se těda jedná o klávesy qwertzuio. Koukal jsem, žej e to celkem známý problém, ale zatím jsem nenašel řešení.

    Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011) #9349

    Ahoj, ano je to qwertzuio problem. Taky ho mám, výměna klávesnice nepomůže. Nejčastěji je způsobený starou nebo vadnou baterií, ta nedokáže udržet dost velké napětí například při velkém odběru, nízké teplotě, nízkém stavu nabití,... a jako první se to projeví na klávesnici. S adaptérem je to stejné. Taky se to hodně projevuje na výkonu podle mého, tak chystám výměnu a očekávám velké zrychlení podobně jako u iPhonů... mám MacBook AIR mid 2011, cca od roku 2015 píše ať dám baterii do opravy a asi od 2017 má qwertzuio problem. Teď už ta baterka skáče v procentech a když je vybitější tak ten počítač rád zamrzá nebo se mu seká i myš jak ho zpomaluje. Výdrž je 30 minut při hraní, 2 hodiny při koukání na pdf.

Odpověď na: Oprava/Výměna klávesnice na macbooku air 13 (2011)

celý text

.