Zavřít reklamu
  • Extrémně pomalý MacBook + problém s bootováním #2006

    Čauko, minulý týden se mi stala taková prapodivná věc. Převážel jsem můj MacBook 2012 ještě se spoustou věcí vlakem v nacpanym batohu. Když jsem přijel domu a zapnul ho, zjistil jsem, že je operační systém extrémně pomalej. To myslim tak, že i zadat přihlašovací heslo je operace na 10 minut. Po několikátym restartu se mi pak dokonce při bootování střídalo jablko se symbolem přeškrtnutýho kruhu. To se ale za chvíli zase změnilo v jablko a normálně se spustil. Ráno před převozem byl OK, takže moje teorie je taková, že to je čistě hardwarová věc a něco se tam prostě posralo vevnitř, když byl chvíli pod tou haldou věcí. Mám v něm půl roku starý SSDčko a to by mělo bejt ok. Soubory se normálně načtou, dokonce se mi nějaký podařilo dostat na externí disk (soubor o velikosti 20 mb se přetahoval asi 15 minut). Zkoušel jsem i opravu disku a tam to neregistrovalo žádný problémy. Je tady možnost, že by byl třeba špatně zapojenej? Nebo, že se prostě podělal kabel? Napadá někoho, co jinýho by to mohlo bejt? Já mám trochu strach to otevřít a podívat se. Nikdy jsem MacBook neotevíral a nechce se mi do toho moc hrabat, ikdyž stejně asi já nebo někdo jinej bude muset. Známej technik říkal, že 2012 trpí na ty kabely, tak že by to mohlo bejt tim a že je možná potřeba je vyměnit. Co je ještě dobrý zmínit, tak že tam mám přidaný dvě RAMky, dohromady 16 GB. Díky moc za případnou pomoc

Odpověď na: Extrémně pomalý MacBook + problém s bootováním

celý text

.