Zavřít reklamu
  • Macbook Pro 2017 13” #1801

    Ahoj , Plánuji si koupit svoje první apple zařízení s OSX, uznal jsem tedy, že bude nejlepší cena-poměr Macbook Pro 13” 2017 base model bez Touchbaru nebo Macbook Pro 13” 2017 base model s Touchbarem Oba macbooky jsem si už vyzkoušel v apple storu, ale stále nevím, jestli dokážou utáhnout věci, co potřebuji, proto píši zde. Jedná se o : - edit fHD/4k videa v FCP (nejlépe bez transcodingu) - základní a pokročilejší 3d designování dílů a hlavně sestav (nejspíše v Fusion360, doposud na windowsu používám SolidWorks a toto se mi zdá jako nejlepší náhrada) - plynulé programování v xCodu od Applu - popřípadě nějaké ty hry (CS:GO, LoL,....) - kancelářské práce (nativní iWork nebo Office 365) - slicování STL souborů pro 3d tisk (CubePro software, Prusa slicer) - rychlé brouzdání po netu 😆 - nějaký ten edit fotografií v CS6 Photoshop / Lightroom Předem děkuji za odpovědi

    Macbook Pro 2017 13” #8701

    Nie som expert ale ja to vidim na 16GB RAM podla toho co pises...

    Macbook Pro 2017 13” #8702

    Rozdíl v grafikách je nepostřehnutelný, ale procesory jsou určené k něčemu jinému, mají podobné turbo boosty, takže při té kancelářské práci, internetu a photoshopu nepoznáš rozdíl. Ale při větší delší zátěži, jako při zpracovávání videa, hraní nebo možná při tom 3D modelování, se výrazně projeví rychlejší procesor a dva větráky namísto jednoho u verze s touchbarem.
    Taky píšeš base model, ale fakt doporučuju připlatit za RAM, je to možná důležitější než ta rychlost procesoru. Za procesory v rámci modelu bych nepřiplácel, rozdíly jsou malé, né však v ceně.
    Doporučuju kouknout na youtube určitě tam bude spousta srovnání při hraní her a různých benchmarků, a můžeš se lépe rozhodnout jestli ti ten profesionální výkon stojí za ty peníze. Ale větší RAM si vem, o tom neuvažuj, za 3 roky by ses do 8GB nevlezl a hůře by se to prodávalo.

Odpověď na: Macbook Pro 2017 13”

celý text

.