Zavřít reklamu
  • Vysílání datového proudu #1796

    Zdravím. Pomalu se při přechodu na MacBook Pro seznamuji se všemi rozdíly mezi Windows a MacOS. Už nějakou dobu se snažím najít možnost, jak nahradit funkci kterou používám na Windows a to “Vysílání datového proudu”, kterou u Windows zprostředkovává Windows Média Player. Při povolení této funkce to funguje tak, ze si v NTB výběru film uloženy na disku, kliknu na nej pravým tlačítkem myši a zde mám možnost “Vysílat na zařízení”, kde vyberu TV (podporující DLNA) připojenou do stejné sítě. V tu chvíli se začne film na TV přehrávat a na NTB se objevý pouze ovládání (posun, hlasitost, pauza a podobně). Takže otázka zní: je možné něco takového na MacOS? Předpokládám že přes Air Play to bez Apple TV nijak nejde... Předem děkuji za případnou radu.

    Vysílání datového proudu #8691

    Tohle by měl elegantně řešit VLC player, ale myslím že musí být nainstalován i na TV. Případně zkus se mrknout na placený TvMobili (14 denní trial zdarma), ten by měl umět DLNA server.

    Vysílání datového proudu #8692

    No oba programy dokáží vytvořit media server (to dokáže i PS3 media Server, který mám) ale bohužel neřeší to co potřebuji (nebo jsem to alespoň nenašel). Výše zmíněných programů je potřeba vybrat film na televizoru (TV se připojí ke knihovně v síti a vyberuna ní film), což je na mé TV dost krkolomné (mají špatně řešený průzkumník).
    Potřeboval bych aby bylo možné spustit přehrávání vybraného média z Macbooku (např: otevřít Finder-pr. klikem na film-přehrát na TV).

    Vysílání datového proudu #8693

    Tak v tom případě asi jen Apple TV 😀 Fakt je, že ten komfort bude neporovnatelný. Podle specifikací by měla stačit gen. 2, ta se dá koupit použitá za cca litr.

    Vysílání datového proudu #8694

    Tak to jsem právě nechtěl slyšet 🙁 Jo Apple TV je sice fj, ale zase mě štve, že člověk musí přepínat vstup na hdmi. To u DLNA odpadá...
    Třeba ještě někdo něco poradí 🙁

Odpověď na: Vysílání datového proudu

celý text

.