Zavřít reklamu
  • Proč si (ne)koupit Macbook ? #1749

    Ahoj, vybírám si notebook na vysokou a čím dál víc mám pocit, že macbook ... 17--p18000 pro by mohla být správná volba. Líbí se mi nízká váha, výdrž baterie, zpracování, display (jednak jeho kvalita a taky mi víc vyhovuje méně širokoúhlý poměr stran u tak malého displaye) a hlavně je to stroj, který prostě vydrží a ještě za pár let snad bude dobře fungovat a bude mít ještě nějakou hodnotu ( jakýkoliv notebook s Windows už bude každej za tu dobu brát s nadsázkou jako "starej kepl" s téměř nulovou hodnotou a "apple fanatici" zaplatí slušný peníze i za starej macbook). A designově je opravdu nádherenej Odrazuje mě vysoká cena, absence USB(3.0) portu ( vím, že si můžu dokoupit hub/redukci.. ale to už není tak pohodlné), Apple vyznavači sice tvrdí, že do dvou let bude usb-c standard, ale bude tomu skutečně tak ?? Potom rozložení klávesnice by mi mohlo dělat problémy A hlavně mám trochu obavy ze systému.. na jednu stranu mě i láká, je to dobře optimalizovaný systém, otevře se mi nový svět ( budu moct používat aplikace, které jsou jen pro MacOS.. a zároveň i aplikace pro windows na stolním pc, kde mám Windows nebo i tady přes např. virtuální widle, kdeždo, kdybych měl jen Win. pc tak apky pro Mac prostě nerozjedu) a taky beru jako plus, že se naučím pracovat s dalším operačním systémem ( což se mi jakožto možná/snad budoucímu "ajťákovi") může hodit. Jsem ale člověk od narození "odkojený" Windows a zvyklí na jejich filozofii a jsem s nimi spokojený a vyhovují mi. Takže se bojím toho, že se mi v MacOS nebude vyhovovat a taky toho, že když budu ve škole pracovat na Macbooku a pak doma na stolník pc s Woknama, tak to neustále střídání systémů pro mě bude "schýza", ale zase si říkám, že jsem ještě ve věku, kdy to můj mozek dokáže pobrat 😆 Taky mám obavu, že na MacOS nerozjedu všechno co budu potřebovat/ chtít i když to pro mě nejdůležitější vím, že tam půjde. Taky bych si tam hodil Windows jako druhý systém ať už čistě přes Bootcamp nebo virtuálně přes např, Paralers, ale to už beru spíš pro "případ krize" pro něco co by mi tam doopravdy nešlo rozjet a nepoužíval bych to moc často.... možná nějakou hru bych si tam sem tam zahrál, s tím taky počítám a beru to jako další nevýhodu, že Mac na hry vhodný není (ať už kvůli slabší grafice nebo právě potřebě druhého OS) ale je to i výhoda, že budu mít víc času na učení 😆 a zahrát si můžu doma na stolním pc. Zvažoval jsem různá pc s Windows, ale vždycky když je porovnám vedle sebe, tak co se týče kvality obrazu, zpracování atd.. tak ten Mac je jiná liga. Ještě Microsoft Surface laptop/book mi přijde na podobné úrovni, to už jsem ale na stejné ceně a za pc s windows tolik peněz dávat nechci, protože jak už jsme psal o hodně rychleji tu hodnotu ztratí ( alespoň si to myslím). Takže bych od vás chtěl vědět... s jakými nepříjemnostmi bych ještě měl počítat při koupi Macbooku ?? A doporučili byste mi ho na základě toho, co jsme psal ? Předem díky za rady

    Proč si (ne)koupit Macbook ? #8566

    Mám jak MacBook tak i Microsoft SurfaceBook a mohu říct, že jsou oba super(surfacebook za ty peníze opravdu stojí, nezaznamenál jsem žádné padání aplikací atd.. Prostě to Microsoft pořešil. Stejně jak Apple).
    Nicméně pokud chcete MacBook tak těch nepříjemností není nijak moc. Jediná velká je to, že Mac není na hry(sice na tom rozejedete CSKo a Lolko, ..., ale né na high quality). Jinak mě nic moc nenapadá. Plus je, že si můžete dat Win jako další OS(což u Windowsu si maximálně date hackintosh - zbytečné). Další plus, je že můžete dělat nativní applikace pro ios/macos(možná Vás to zaujmé jako budoucího "ajťaka")

    Jinak střidání systému je OK(aspoň pro mě), jen je problém s klávesnici(konkretně tlačítko Command ktere není na Windowsech), ale to si čase zvyknete.

    //Pokud budete chtít mít 2OS tak doporučují větší disk(256 - 512). Doporučují bootcamp(s parallels mam same problémy, pořád se to zasekává a pada. Při aktualizaci Parallels se mi stalo, že windows už nenaběh).

    Proč si (ne)koupit Macbook ? #8567

    Naše IT oddělení má dneska v podstatě v 90% MacBooky Pro s Parallels. O stolní PC tam človek už skoro nezvadí 😀 A to spravujou skoro 100% Win a serverová řešení. Tolik k otázce Win na Mac. Jediné na co si oprávněně stěžují je, že jim ty wokna strašně žerou baterku. Střídání systémů -aspoň u mne - je naprosto v pohodě, jedu jak macOS tak W7, žádný problém.

Odpověď na: Proč si (ne)koupit Macbook ?

celý text

.