Zavřít reklamu
  • Macbook pro touchbar core i5 vs i7 #1410

    Ahoj lidi, rozhodl jsem se, že si v následujících dnech koupím nového macbooka s touchbarem, akorát si nejsem jistý jakou vybrat variantu, přemýšlím mezi těmito verzemi: Macbook Pro 2.9GHz Dual-core Intel Core i5 with Retina Display 8GB RAM nebo Macbook Pro 3.3GHz Dual-core Intel Core i7 with Retina Display 16GB RAM Jediné, proč bych volil dražší variantu je program Finalcut ve kterém každý týden stříhám videa, ale chtěl jsem se Vás tady zeptat, zda je to opravdu takový rozdíl... teď mám Macbook air 1,3 GHz Intel Core i5 4GB RAM a s videi si proadí celkem hezky a svižně... děkuji za jakékoliv zkušenosti a rady, přeci jen finanční rozdíl je docela veliký. Honza

    Macbook pro touchbar core i5 vs i7 #7851

    Ahoj, teď asi žádný větší rozdíl nepoznáš, ale i tak bych asi volil i7 vzhledem do budoucna. Přece jenom, tak dráhá věc se nekupuje každý rok, tak ať to nějakou dobu vydrží. 🙂

    Macbook pro touchbar core i5 vs i7 #7852

    I ta i5 vydrží roky, takže záleží jen na penězích a ochotě investovat. Osobně bych asi volila třetí možnost a to i5 + 16 GB RAM, ale i těch 8 GB stačí (zatím).

    Macbook pro touchbar core i5 vs i7 #7853

    Otázka je, proč za ty peníze nejdeš do 15" modelu? Cena výprodejových 2016 je skoro totožná + 16GB v základu + dedikovaná grafika a větší trackpad 👍

    Macbook pro touchbar core i5 vs i7 #7854

    No oproti MacBooku Air to bude obrovský rozdiel po každej stránke.

    Neviem aké dlhé videá striháš a či používaš aj efekty (náročné pre grafiku alebo nie), no 8GB ti bude určite ešte minimálne 2 roky stačiť bez problémov a čo sa týka i7, zrejme by si ten výkon naviac moc ani necítil, zlepšil by sa rendering o pár sekúnd, no za cenu nižšej výdrže batérie.

    Hlavne ak pôjdeš do vyššej konfigurácie, tak časom ti Mac tak nezostárne a dosiahneš dlhšiu životnosť (najmä vďaka ram pamäti), správna otázka je, či sa ti oplatí za ten cenový rozdiel predĺžiť bezproblémový chod MacBooku o rok či dva (teoreticky).

Odpověď na: Macbook pro touchbar core i5 vs i7

celý text

.