Zavřít reklamu
  • MAcbook Air – pomoc s výběrem #996

    Zdravím, mohl bych požádat o pomoc s výběrem Macbooku? Nikdy jsem macbook neměl, ale po dlouholetém odpírání produktů apple mám již třetím rokem Iphone a nemůžu si jej vynachválit. Po Macbooku pokukuji už dlouho a víceméně jsem rozhodnutý pro MacBook Air 13"- 8 GB - 256 GB SSD (MMGG2CZ/A). Nicméně ta cena je docela závratná a tak jsem si říkal, zda by mi nestačila jen verze 128 GB (MMGF2CZ/A). Macbook budu využívat na poštu, word/excel (Pages/Numbers), internet, občas torrenty. Nyní mám notebook Lenovo s windows a po dvou letech užívání je obsazeno asi 130 GB, přičemž okolo 50GB jsou různé filmy a fotky, které bych na macbooku mohl ukládat na SD kartu (pomocí Nifty MiniDrive Air), přičemž mini drive vyjde na 1000 Kč a kvalitní 128 GB karta na 2000 Kč. celkem 3000 Kč. A nebo rovnou Transcend JetDrive Lite 330 128GB za 2000 Kč... Rozdíl mezi Macbook 128 a 256 je však 10000 Kč. Co myslíte, do čeho byste šli vy? A prosím, nepište "kup si 15" s retina diplejem a 1 TB diskem". Opravdu nemám zbytečných 60 000 Kč :-) A ještě námět k diskuzi: Co Vám na macbooku chybí oproti klasickým windows? Já objevil, že mi bude chybět aplikace ZONER na úpravu fotek, ta pro MAC OS nevychází.... Díky za pomoc Lukáš

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6931

    Zdravím. Macbook je počítač ktorý má svoj operačný systém, a pri niektorých veciach to naozaj škodí. Nehovorím že je macbook zlý, sám ho mám, ale má pár nedostatkov. Nedostatok operačného systému, vlastne celého Apple je že nemáte balíček Microsoft. Macbook nemá zdiaľky tak veľa používateľov ako je Microsoft. A na rok 59,99 E je viac než prehnaná cena. Ja osobne mám 128GB, a nijak ma to neobmedzuje. Nieje do neho čo sťahovať. Používam tam iba Safari, a viac menej nejaké tie iné programy. Aplikácie z App Storu tiež nesťahujem, pretože tam nieje nejak nič zaujímavé. Pri výbere telefónu je to iné, pretože tam si určite budete chcieť nainštalovať aplikácie ako Facebook, Instagram a pod. Len že tu je na to Safari, a myslím si že 128GB bohato stačí. S Macbookmi Air skúsenosti nemám, mám Pro. Display vynikajúca kvalita. Konečné rozhodnutie je na Vás. Andrej

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6932

    No já ho chci do práci i na doma a jak jsem psal - v práci - email + nějaká ta tabulka a dokument - dle všeho by měly být k dispozici Numbers a Pages zdarma, případně mám zakoupenou licenci na MS Office 365 (odtsraním ji z notebooku, naimplementuju do MacBooku). Jinak samozřejmě web a případně nějaká základní úprava fotek a MKV souborů (MKV Toolnix). Jdownloader pro Mac je utorrent taky. Takze aplikace jako takove mi pojedou defacto vsecchny, nic jineho nepotrebuji. Te kapacity se ale bojim. Nyní mám iphona 16GB a je to těžká nouze(a to v něm skoro nic nemám), příští bude určitě alespoň 64 GB. Z těch 128 GB co jsou v MB si 30 GB vezme systém, zbyde mi 100 GB... vážně bych byl nerad, abych tam šoupl pár aplikací a zbylo mi 40.... To radši ten dražší model s 256 GB...

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6933

    Mac prakticky nemá nedostatky, ak niekto povie opak, je to len jeho nevedomosťou. Má naopak, veľké množstvo aplikácií, ktoré na windows niesú a patria medzi špičku a veľmi kvalitné nástroje, ktoré sú často dôvodom prečo ľudia Mac používajú. Office nieje na Macu potrebný, pokiaľ človek nieje študent, od ktorého vyslovene vyžadujú prácu v office dokumentoch. Mnoho užívateľov si naopak chváli Pages a Keynote a označuje balík za lepší ako ten od MS, jediné čo sa až tak nechytá je Numbers (ekvivalent Excelu). Na Zoner sa vykašli, nieje to kdejaký top softvér. Na Macu sú skvelé alternatívy ako napríklad Photos, či appky typu Pixelmator, Affinity balíky a ďalšie na App Store, stačí chvíľu hľadať, väčšina z toho síce funguje na inom princípe ako zooner, no väčšina z toho dokáže viac a za nízku cenu, Mac je drahší, apps však skôr naopak. Photos, zdarma k Macu, Pages zdarma k macu, Numbers, Keynote, zdarma k macu, (tiež iMovie, či Garageband). Pixelmator zhruba 22 € tuším často v zľave, Affinity za 50€, tiež často v zľave atď... No a čo sa týka rady ohľadne MacBooku, viem, nechceš to počuť, ale Air sa vážne dnes už kupovať neoplatí, ak rozpočet nepustí chápem to, ale buď pripravený na jeho nízku životnosť a to, že okrem systému, ktorý je iný ako Windows nedostaneš žiadnu pridanú hodnotu, dostaneš to čo bolu u Apple dobré pred 4 rokmi... Zober to tak, že kupuješ štyri roky pozadu, akoby štvorročný stroj...

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6934

    majdy: Moc díky za tvůj názor. S tím airem, je to asi tak, jako s iphonem 5c co? Prostě mám apple, ale stojí to za ho...? :-)Pro začátečníka na poli macbooku to asi bude pecka, ale za pár měsíců mne omrzí, že? Takže jít rovnou do PRO verze? Ale teď kterou? Líbí se mi malé notebooky, takže asi setrvám u vybrané 13" verze. Ale ten bez touch baru je jen 2.0 GHZ/256 GB/8GB, tedy oproti mb air jen o malinko lepší + vybavený retinou a rozdíl 10000 Kč navíc... Případně 2.7 GHz/8 GB/128 (za příplatek 256), ale s horší grafikou... a to už jsme na 15k navíc... Pokud už tedy do něčeho jít tak do MB PRO - Touch Bar a Touch ID - 2,9GHz procesor - 256GB úložiště - 8 GB RAM, ale tady se bavíme o cěně hrubo přes 50 000 Kč. Já se chtěl vejít do ceny okolo 30-35k, ale pokud by mne výkon a výbava ohromila, neváhám dát i těch 50k (při koupi na firmu 40k). Takže dle tebe tato varianta je ta, kterou neprohloupím?: http://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/ma ... ep=config#Díky za pomoc. Luk

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6935

    Musím podpořit majdy. MS Office je podle mých zkušeností jedinou brzdou systému, kterou jsem s Macem zažil. Kancelářský sw Apple je pro neprofesionální použití dobře použitelný, jen to chce "myslet jinak". Vydržet a učit se. Po překonání odlišností a zvládnutí vzorců anglicky, dokáže mnohé. Já mám Numbers naopak raději, vyhovuje mi systém samostatných tabulek na jednom listu. Pokud je někdo profik, excel mu bude scházet. Zato nesouhlasím s majdy v tom, že Air ma nizkou životnost. S MacBookem Air lze udělat hodně parády. Mám i5 128/4GB 2012 a nesetkal jsem se s tím, že by něco nezvládl. Pravdou je, že hry téměř nehraju. Na druhou stranu instaluju teoreticky nestabilní betaverze Mac OS. A stejně nemám problém. Takže já mohu Air vřele doporučit. ALE! zase chvíli souhlasím s majdy, v dnešní době bych Air koupil pouze v případě, že by mi chyběly peníze na Pro, minimálně s retinou. Pro je technologicky i výkonově výš. A v tašce dnes už zabere steně místa, jako Air. Já Air kupoval kvůli váze a velikosti, dnes už to smysl nemá.

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6936

    Měl jsem na měsíc půjčený MacBook Air 13 2016 128GB. Skvělý stroj, jen to úložiště bylo kritické a to že použili TN displej u stroje v téhle cenové hladině... ouuu. MacOS je dobry system, clovek si rychle zvykne a pripada si tak nejak bezpecny, vse funguje. Taky jsem premyslel nad koupi, cena za 128GB verzi je jeste akceptovatelna, ale to by mi nestacilo a 256GB uz je nesmysl. Podle toho, co jsem cetl se da SSD vymenit za vetsi, ale musi byt podporovane, urcite typy jsou sehnatelne na ebay, tak trochu loterie. Nejvic by mi vyhovoval novy MacBook Pro v 512GB verzi, ale ta cena... i Američané si to dvakrát rozmyslí. Bylo by pěkné mít MacBook v dualbootu... s 1TB SSD.... Nakonec jsem šel do nového HP Spectre x360 13 s Windows :-( cena rozumna, lepší displej, 512GB disk, zpracovani jako Air, MacOS X Sierra se na něm dá provozovat ve virtualizaci, funguje to pěkně. Takže zase je to o penězích :-)

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6937

    Tak už jsem byl skoro rozhodnutý jít do mb pro s touch barem a touch id. Vše možné hraje pro něj: design, tloušťka, výkon, touch bar a touch id. Malé mínus : nemá magsafe konektor. Co vsak spatřuji za velké mínus oproti Airu je baterie - výdrž okolo 8h, zatimco air až 12. A obrovské mínus: ma jen thunderbolt konektory. Veškeré usb klíče, sd kartu z foťáku a nakonec i ten iphone bych musel připojovat pomocí různých redukcí či nových kabelů. TY bych musel neustále převážet do práce z práce, myslet na to. MB chci mit v praci na nabíječce, pak jej odpojit, hodit do auta a jet domu. Nechci ssebou tahat redukce, které potřebuji (např na SD karty) jak doma tak v práci. Nechci ssebou tahat ani nabíječku. Chci, abych, při praci cca 2-3h denně vydržel bez nabíjení klidně celý vikend. Ano - můžu si vse koupit 2x (kabely, redukce, nabíječku), ale to je dalších řekněme 4000 Kč zbytečně navíc... Obávám se že z těchto důvodů budu muset oželet tu "přidanou" hodnotu a vzít jen Air, což je škoda... P.S.: sd slot v airu se da využít i na "rozšíření" kapacity vnitřního úložiště, když na věc přijde. U PRO tohle nedokážu.... Ale rad si vyslechnu váš názor na věc. Diky moc. Luk

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6938

    Pokud jde o baterii, reálná výdrž Airu je něco mězi 8-10 hodinami. Těch 12 hodin je spíš taková maximální možná výdrž při nízkém jasu a nenáročném použití. Air je fajn, na druhou stranu displej u PRO je jiná liga. Ještě je možnost koupit PRO 2015, takový kompromis mezi 2016 PRO a Airem. Budeš mít super displej a všechny porty.

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6939

    NoNick: Áno, Numbers je super, ale mnoho ľudí, ktorí naozaj pracujú v MS balíku, hovoria, že Pages a hlavne Keynote (apple všetky svoje eventy robí cez Keynote) sú skvelou náhradou za Word a Power Point, zatiaľ čo Numbers je údajne len taký slabší odvar Excelu... Moja osobná skúsenosť je taká, že Numbers je veľmi intuitívny a dobre sa s ním pracuje, bol som v ňom za celých zhruba 7 rokov čo som na Macu urobiť až 2 tabuľky, takže to hovorí za to, že s tabuľkami nepracujem a priamo to porovnať neviem, vo svete Apple sa však pohybujem už dlho a píšem na základe skúseností iných. Nízka životnosť MacBooku Air znamená, že systém bude čím ďalej menej odladený kvôli tomu, že používa starý HW, od displeja, po procesory a architektúru (nejde o výkon). Luk: S tým iPhonom 5C si to vystihol úplne. Čo sa týka výkonu, u Macov je to podobne ako u iPhonu, netreba sa odrážať od čísel, ten MBP 2016 bude mať omnoho lepší výkon aj keď má len o niečo lepší procesor, taktiež má rýchlejšie disky a myslím, že aj pamäť (niesom si istý) čo sa týka grafiky nerozumiem ako si to myslel, s horšou grafikou, ale Pro má logicky vždy lepšiu grafiku, Konkrétne grafika v najlacnejšej Pro verzii (ten bez touchbaru) je v priemere o 30% výkonnejšia ako tá v Air a bavíme sa naozaj o slušnej grafike. Takže neriaď sa číslami, neviem na akú prácu MacBook chceš, ale ak by to bolo niečo náročné napísal by si, spomenul si jedine úpravu fotiek, ten základný macbook bez touchbaru bude pre teba veľmi bohate stačiť a navyše, displej!!, (aj keby to bol jediný rozdiel medzi Pro a Air, jednoznačne by som šiel do retiny). Displej z MacBooku Air bol dobrý tak v 2010-tom, nie dnes po siedmych rokoch. Apple sám sa chce MBA zbaviť, je to zastaralá technológia, používa zastaralý panel/displej, dizajn, repráky hrajú akoby boli mono bez bás, zastaralá klávesnica, touchbar, atď... Nové Macy fungujú na inej architektúre, ktorá bude mať lepšiu kompatibilitu a podporu. Predpokladám, že Mac si kupuješ aspoň na 4 roky dopredu, pokiaľ chceš Mac skúsiť na rok, ok kúp Air, dnes sa s ním dá ešte fungovať, ale ak kupuješ notebook na niekoľko rokov dopredu, v žiadnom prípade už nekupuj Air, uvidíš, neskôr mi poďakuješ. S tým súvisí aj situácia s portami, teraz ešte budeš potrebovať redukciu, ak si nútený používať klasické USB zariadenia, či SD kartu; ale za pár rokov to naopak oceníš a môže sa kľudne stať, že ak kúpiš Air, budeš potom nútený používať redukcie aj pri Airi, aby si mohol do klasického USB pripojiť zariadenie s USB-C. Uvedom si, že tento rok už zrejme nikto nevyrobí zariadenie bez USB-C (teda okrem produktov z najnižších kategórií, napr, lacný USB kľúč do 10 €)... Odporúčam vykašlať sa na navýšenie kapacity cez SD kartu, tie karty nefungujú vždy korektne, kazia sa a hlavne sú strašne pomalé... ale fakt pomalé a to ti bude extrémne vadiť pri tak rýchlych SSD diskoch, ktoré sú cez PCIe. A posledná vec, baterka, áno Air vydrží dlhšie pretože nieje tak nabitý technoogiami, ALE, tie hodnoty sú teoretické a určené pri browsovaní internetu, pokiaľ budeš browsovať tak áno, vydrží dlhšie, ale akonáhle začneš pracovať s niečim náročnejším a Air bude nútený prejsť na turbo boost, a jeho grafika nebude taktiež stačiť, inak povedané, dostaneš ho do záťaže, baterka bude klesať rýchlo a z 12 hodín môež byť hneď 6. Naopak, MBP je stavaný na záťaž a tak pri záťaži baterka nepôjde tak rapídne dole a z 8 hodín vydrží zhruba 5, takže pokiaľ nechceš na Macu len browsovať web (čo je trochu malicherné, ak dôvod na kúpu má byť len browsovanie netu) tak či tak môžeš byť nútený Mac dobíjať. Všetko záleží od záťaže, spustených procesov, nastaveniu jasu, či podsvietenia klávesnice alebo toho či si pripojený k wifine alebo nie, prípadne nastaveniu šetriča a spánku... Takže aby som to zhrnul, určite MBP. Ak nie nový MBP, tak radšej starší (2015 ročník). Všetko je dnes bohužiaľ lepšie ako Air. Starší MBP 2015 je rovnako veľký ako Air, a rovnako hrubý, (nový je tenší a myslím že aj o málinko menší), dá sa kúpiť za lepšiu cenu a ponúka ti štandardné porty ako na MBA + viac, zároveň lepší výkon a nakoniec retinu.

    MAcbook Air – pomoc s výběrem #6940

    Díky všem moc a moc za tipy, rady a celkovou pomoc s rozhodováním. Nakonec půjdu do RETINA verze s touchbarem, přece jenom má o dost lepší procesor i paměti oproti verze bez touchbaru... Chybějící usb a čtečku karet vyčeším pomocí redukce za pár desítek korun. Jen se ještě zeptám na váš názor na právě onu redukci: Jaký bude rozdíl mezi touto (279 Kč): https://www.istores.cz/apple-usb-c-to-u ... d7201.html a touto (129 Kč): https://www.tsbohemia.cz/adata-adapter- ... 61811.html? Asi vůbec žádný co?

Odpověď na: MAcbook Air – pomoc s výběrem

celý text

.