Zavřít reklamu
  • Nefunkční klávesnice MacBook Pro #147

    Ahoj všichni, objevil se mi problém s klávesnicí na MacBooku 13" Retina (early 2015). Problém je jednoduchý. Zavřete Mac, chvíli počkáte, otevřete Mac a najednou nereaguje ani trackpad ani klávesnice. Zkoušíte restart a ono to někdy pomůže a někdy ne. MacBook automaticky vyhledává bluetooth klávesnici a nedá se s ním nic dělat kromě vypnutí "natvrdo". Je to velmi nestandardní problém, se kterým se ani jeden z několika pracovníků Apple Support nesetkali. Proto bych rád na tomhle threadu zveřejnil několik rychlých rad co s tím. Tenhle problém se mi objevil už podruhé a finálním řešením je jen a pouze záruční oprava (trvá asi 2-3 dny). Každopádně se Vám může stát, že Mac potřebujete a prostě ho potřebujete nutně zprovoznit. Proto posílám pár rad, jak klávesnici na nějakou dobu rozchodit. RADA 1. - DEJTE MACU ČAS Zdá se triviálně jednoduchá, ale asi spočívá v podstatě problému (problémová komunikace klávesnice a zbytku HW). Sedím ve vlaku s nefunkční klávesnicí, ale naštěstí mi jede automaticky spuštěný film. Čas od času si zkouším cmd+Spacebar a ejhle. Po asi 20 minutách sledování filmu klávesnice začne normálně reagovat. Z vlastní zkušenosti nemohu zařídit 100% fungování tohoto řešení, ale když není zbití, tak aspoň tahle rada může pomoct. RADA 2. - EXTERNÍ KLÁVESNICE NA JEDNU VTEŘINU Věc která funguje naprosto spolehlivě a rozchodí Vám klávesnici klidně i na několik dní. Má to ovšem jeden háček! A to ten. že SafeBoot se nedá spustit, pokud nejde klávesnice! Potřebujete na to HW input, a ten jednoduše nemáte, pokud nemáte klávesnici. Proto doporučuji sehnat si nějakou lacinou externí USB klávesnici (BT nefunguje). Ve chvíli kdy zjistíte, že se Vám tenhle problém objevil vezmete klávesnici s sebou. A provedete SafeBoot (Jak provést SafeBoot na konci příspěvku). RADA 3. - KOUZLO MAGIC MOUSE Nechápu, jak je to možné, ale MagicMouse umí dokonale rozchodit nefunkční klávesnici a trackpad. Používám tenhle trick práve teď, když píšu tenhle článek. Před 3 dny se mi objevil tenhle problém, vím o něm, mám v plánu si dám Mac na opravu, ale prostě ho naprosto nutně potřebuji na práci a není jiná možnost! Naštěstí mám s sebou MagicMouse (mimochodem podle mě naprosto nejlepší pracovní myš na světě). Připojím si MagicMouse k Macu a aspoň můžu číst maily. Vidím jeden, který nutně potřebuje odpověď a na telefonu se mi do toho opravdu moc nechce. Zkusím tedy softwarově vypnout Mac (logo apple v horním rohu > vypnout...) a zahájit SafeBoot (pamatujte, že v tuhle chvíli by neměl fungovat, protože není připojena klávesnice). A ono co se nestane. SafeBoot proběhne a vše běží jak má! Zkusil jsem tenhle trik asi 8x a vždycky spolehlivě fungoval. Mou teorií (podloženou pouze a jenom tím, že mi to prostě funguje) je to, že Mac asi reaguje malinko jinak při tvrdém a normálním vypnutí a jiným způsobem se odpojuje/připojuje ke klávesnici. každopádně po softwarovém vypnutí jde SafeBoot vždy nahodit! Jaké jsou tedy rady. 1. počkejte (třeba to vyjde) > 2. kupte si levnou klávesnici (je to levné, ale funguje vždy. Musíte s sebou ale nějakou dobu tahat klávesnici) > 3. Pokud máte MagicMouse použijte ji A teď jak na SafeBoot a co potom. Je to v podstatě jednoduché: 1. Vypněte MacBook 2. Zapněte MacBook 3. Ihned po zaznění startovacího tónu stiskněte levý Shift a držte. 4. Držte ho po celou dobu bootování, které bude nezvykle dlouhé (trvá to asi stejně dlouho než se načte Windows - tedy věčnost) 5. Objeví se Vám běžná přihlašovací obrazovka, s tím rozdílem, že display chovat velmi divně (jako kdyby byl poškozený). Nebojte se ničeho, to je při SafeBootu běžné! 6. V tuhle chvíli Vám klávesnice a trackpad už normálně funguje, takže jen najeďte myší na restart a je hotovo. MacBook pak běží zcela normálně po neurčitou dobu. Stalo semi, že běžel bez problému den/dva, ale nikdy to není nějak závratně dlouho. Trik s MagicMouse trvá všeho všudy možná dvě minuty a můžete zase pracovat. Každopádně bude mou posledná radou na nic nečekat a jít do servisu a požadovat opravu Macu. Je to problém, který požaduje řešení u profesionálů! Dnes jdu s MacBookem do iOpravny a zkusím zjistit proč se takto divně počítač chová. Pokud to zjistím, hodím to do editu příspěvku. Pokud se Vám tedy tento problém vyskytl, doufám, že Vám můj příspěvek pomohl a že Váš MacBook bude brzy opět v pořádku! Pokud máte jiné rady jak klávesnici zprovoznit, třeba i trvale, neváhejte a šoupněte jí sem!

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #4134

    Ahoj. Už jsi to vyřešil? Mám stejný problém. Zasekává se mi force trackpad a klávsnice. Při probuzeni, nebo někdy jen tak při práci. Co info ze servisu? Díky za odpověď.

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #4135

    Ahoj, ráda bych se zeptala na podobný problém s klávesnicí, který si řešil v tomto příspěvku.
    Mám macbook air "13", rok 2015 a stal se mi podobný problém jako jsi popisoval. Problém u mě nastal když jsem chtěla zadat heslo, ale nemám probém s celou klávesnicí, ale nefungují mi jen některá písmena a čísla. Když to několikrát restartuji, tak se to taky chytne, přidala jsem taky externí klávesnici dle pokynů v tomto příspěvku a teď to funguje. Mohla bych se zeptat zda-li máš nějakou radu a nebo jestli si tím nelámat hlavu a hodit to do servisu?

    Děkuji za případné odpovědi :).

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #4136

    Zdravím. Dnes se mi stalo to samé. Ráno přijdu do práce, zapnu MB a nefunguje trackpad ani klávesnice (Magic Mouse a externí klávesnice ano). V "Předvolby systému - Trackpad" opravdu vyhledával externí BT trackpad. Nicméně, žádný z uvedených tří rad nefungovaly, tak jsem zavolal na českou Apple Care linku (800 700 527) a tam mi poradili následující:

    1. Vypnout MB a odpojit síťový adaptér
    2. NAJEDNOU stisknout a DRŽET cca 20 sekund klávesy Shift+Ctrl+Alt+Cmd+Power. Nebude se nic dít, nic se nestane ani nerozsvítí. Po 20 sekundách pustit
    3. Zapojit síťový adaptér (nevím jestli je to podmínkou - někomu se to stane třeba na cestě bez zdroje)
    4. Normálně zapnout MB

    Po zapnutí vše funguje normálně jak má. Uvidíme jak dlouho. Nicméně, velmi ochotný pán na Apple Care lince mi vysvětlil, že se jedná o nějaký bug, který špatně distribuuje energii, a tenhle klávesový trik resetuje právě všechny tyhle distribuce. Vysvětloval mi to asi 5 minut a nedovedu to přesně popsat, protože jsem to vlastně ani nepochopil 😀

    Snad to bude fungovat a nebudu muset dávat MB na reklamaci.

    UPDATE:
    Tak ani ne za týden se situace opakuje, takže dávám MB na reklamaci, takhle nemůžu fungovat.

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #4137

    Děkuji za založení tohoto tématu i rady. Mám MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), kde jsem téměř rok fungoval bez problémů, ale na konci února se poprvé zamrzání klávesnice a Force Touch trackpadu objevilo. Co přesně mám na mysli je vidět třeba na tomto videu:

    Ze začátku stačil na zprovoznění obyčejný restart, později tvrdý restart nebo PRAM. Dnes mi funguje RADA 2. - EXTERNÍ KLÁVESNICE NA JEDNU VTEŘINU a safeboot popsané v prvním příspěvku, restarty ne. Poté většinou několik dní vše funguje bez problémů.

    Zde několik věcí které mě k tomu napadají nebo jsem zkoušel, tak ať zbytečně neopakujete to samé:

    1. řešení, které jsem objevil, zkusil, ale nefunguje, je odstranění sleepimage (http://osxdaily.com/2010/10/11/sleepimage-mac/), které je popsané v komentářích pod videem

    2. Nyní zkouším řešení popsané pro „obecnější“ problém zamrzání – zrušení WebGL v Safari (kde se mi to většinou zasekne, je nutné restartovat a potom už nefunguje klávesnice ani trackpad): http://osxdaily.com/2016/05/19/workaround-freezing-mac-osx-10-11-5-10-11-4/

    3. Je to nějaký jiný softwarový problém…

    4. Může to být hardwarový problém související s Trackpadem (něco popsané jsem našel zde https://www.ifixit.com/Answers/View/335907/Internal+keyboard+and+trackpad+not+working#answer385305). Říkám si, že to možné je, ale na druhou stranu, jak by bylo možné, že po safebootu vše několik dní funguje normálně?

    Pokud jste zjistili nějaké další informace z reklamace nebo servisu, dejte vědět (včetně doby opravy).

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #4138

    Tak problém byl skutečně v hardwaru, bylo potřeba vyměnit flex kabel u klávesnice, od té doby je vše v pořádku.

    Nefunkční klávesnice MacBook Pro #54241

    Mám stejný problém těsně po skončení servisu, není možné že je to problém o kterém Apple ví, ale prostě ho neřeší a tahá z lidí peníze? Notebook potřebuju pro denní práci, nedokážu si představit, že bych ho pár dní neměl.

    Díky za info Honza

Odpověď na: Nefunkční klávesnice MacBook Pro

celý text

.