Zavřít reklamu
  • MBP do školy #137

    Ahoj, chtěl bych se zeptat co si myslíte o tom mít MacBook Pro na střední ve škole? Uvažuji o Něm už delší dobu a rozhodoval jsem se mezi Air a Pro a došel jsem k závěru že lepší by byl Pro, protože bych na něm chtěl nějaké programy jako třeba Photoshop atd... a chtěl bych aby mi jeli bez problémů. Chtěl bych se proto zeptat na názor zda si koupit MBP a nebo radši nějaký Windows (chtěl bych aby to byl ultrabook)? Zajímaly by mě vaše názory. Děkuji Ondřej Míka

    MBP do školy #4099

    Jsem student a před rokem jsem si koupil macbook air. Výdrž a plynulost je naprosto úžasná a neměnil bych. Veškeré poznámky atd mám psané v Pages a jsem maximálně spokojen. K tomu před zhruba čtvrt rokem vyšel update na nové office, takže mi windows absolutně nechybí. Ono taky záleží na tom, jestli máš doma ještě normální PC, nebo ne. To už se vyplatí PRO.

    MBP do školy #4100

    Já mám Pro na vysoké škole a neměnil bych. Nevidím v tom moc rozdíl. Jde spíše jen o to, jaký máš rozpočet a jestli ti nevadí 200g navíc.

    MBP do školy #4102

    Ok moc vám děkuji 😉

    MBP do školy #4103

    Na střední školu bych volil určitě Air.

    Je lekčí, skladnější a levnější. Výkon je pro Tebe vedlejší, jelikož ho chceš používat na školní potřeby a co se týče hraní her, je výhodnější koupit si nadupanější Air za stejné peníze jako základní Pro. Retina je sice nádherná a osobně bych taky neměnil, ale jako středoškoláka tě vidím v touze si i zahrát nějakou tu hru a retina by ti zbytečně strhávala FPS. Vem si že stejná GPU musí pracovat s mnohem větším množství pixelů.

    Takže jednoduše.

    Studuješ a chceš NTB opravdu jen na školní potřeby a sem tam YT a další konzumaci > Air
    Studuješ a chceš NTB na školní potřeby a občasné hraní her > Air
    Studuješ a chceš NTB na školní potřeby a případně na složitější práci s videem/fotkami a posobně > Pro

    MBP do školy #4104

    Na Air úplne zabudni. Absolútne sa ti neoplatí ako kúpa do budúcna!

    Niekto tu píše, že je ľahší, to nieje tak úplne pravda, MBP 13" je mobilnejší ako Air, MBP 13" je menší ako MBA a váha je rovnaká (respektíve pocitovo rovnaká) takže MBP 13" sa bude prenášať lepšie ako Air 13", naviac Air je postihnutý starými technológiami a verím tomu, že tento rok je jeho posledným.

    Takže Air už nieje ničím čím mal byť, pokiaľ chceš mobilné zariadenie ani pokiaľ chceš vysoký výkon Air nieje vhodná voľba (jedine že by si chcel kupovať starožitnosť). Ak by si chcel väčšiu mobilitu ako ponúkne MBP 13", tak za jeho cenu rozhodne choď do 12" MacBooku. Má 11 hodinovú výdrž, je extrémne prenosný, ľahký a sexy.

    Spomenul si Photoshop, tam ti omnoho viac pomôže 13" MBP alebo 12" MacBook už len kvôli retine, ak tvoríš v PS potrebuješ vidieť farby čo najvernejšie, detaily a tam panel na MBA nemá šancu konkurovať retine, výkonovo na PS oba absolútne stačia a pokiaľ by si chcel dosiahnúť ešte vyššiu performance šiel by som do Affinity, ktorý je podľa môjho názoru lepším balíkom ako to čo aktuálne ponúka Adobe + za nižšiu cenu. Rýchlosť Affinity, práva v ňom, štart - všetko je to úplne optimalizované na OS X pri affinity, ale to už je téma na inokedy...

    MBP do školy #4105

    250g v batohu (tašce) je pořád 250g, ať už má, jaký chce rozměry.
    A MBp taky dnes už není sázka na jistotu, jelikož lze s nějakou určitostí říct, že na nejbližším WWDC výjde nový MBp. Takže momentálně bych počkal ten měsíc a omrkl, co výjde novýho, respektive jak klesnou ceny "starých" MBp.

    MBP do školy #4106

    Bazz píše:
    250g v batohu (tašce) je pořád 250g, ať už má, jaký chce rozměry.
    A MBp taky dnes už není sázka na jistotu, jelikož lze s nějakou určitostí říct, že na nejbližším WWDC výjde nový MBp. Takže momentálně bych počkal ten měsíc a omrkl, co výjde novýho, respektive jak klesnou ceny "starých" MBp.

    WTF? To akože rozdiel vo váhe ktorý je na úrovni medzi  PENCIL alebo iPodu Nano bude v batohu cítiť? Pocitovo, keď na ten MacBook Air položíš iPod Nano a chytíš ho do ruky, bude rovnako ťažký ako bez neho.
    Alebo inak.
    iPhone je ťažký? Bavíme sa totiž o váhe, ktorá predstavuje menej ako 1/6 váhy iPhonu 6s.

    Je to úplne zanedbateľná váha a MBP nahrávajú menšie rozmery takže z môjho pohľadu je MBP 13" omnoho mobilnejší a osobne sa mi zdá lepšie vyvážený ako MBA. MBP vyhráva na plnej čiare aj čo s týka výbavy, prípadne výkonu.

    MBA je skvelý notebook ak je rok 2011, ups, nie, 5 rokov dozadu, RIP MBA - odporúčam každému, kto kupuje notebook na viac ako rok, MBA – nekupovať. Jeho prednosťou a význam prečo vnikol bola mobilita, bohužiaľ dnes lepšiu mobilitu ponúka MBP aj MB 12".

    S tým počkaním na novú generáciu súhlasím, určite sa oplatí počkať do WWDC už len kvôli tomu, že ceny aktuálnych modelov pôjdu o tých 100-200 € dole.

    MBP do školy #4107

    250g je hmotnost dvou iPhonů, nikoli jeho šestiny...

    Mám MacBook Air z roku 2011, nejnovější OSX a vše je plynulé a rychlé. Občas se učím tak, že chodím po bytě tam a zpátky a držím ho za stranu. Zkoušel jsem to s MBP retina a má tenčí okraje a pronese se, to je mínus, taky je na toto méně stabilní protože skleněná obrazovka je těžší. Navíc ty jeho gumové špunty zespoda jsou více plytké a pár papírů sepnutých sponou ho bude škrábat, nevím jestli se pod něj dá vůbec zasunout papír... Hraju Call of Duty 4 - Modern Warfare, Dirt 3 (ikdyž oficiálně nepodporuje grafiku HD3000) a jde to, jen je třeba najít kompromis mezi FPS a detaily. Mám nonstop zapnutý word, náhled, safari s 10 záložkama, mail, iTunes, Skype, Fotky a k tomu občas další. Ze 4 GB ram mám zaplněných 3,5 a komprese kolem 1 GB. Nic moc, ale dnešní MBA je na tom taky mnohem lépe a v mé situaci (více než potřebuju) bys byl v roce 2021.
    Photoshop používám bez problému, kdybych měl 1 000 000x větší výkon tak by mě to zrychlilo o 20%... upravuju RAW fotky o 20 megapixelech, dělám plakáty, detaily do bakalářky, hromadná úprava fotek... Někdy připojuju 27" iMac přes thunderbolt jako monitor a ta tupá žiletka začne větrat ale ani se nesekne. Úpravy fullHD videa z iPhonu 5 v iMovie jdou bezvadně, třeba na digitální stabilizaci obrazu si musím počkat ale zase --> kdyby bylo vše okamžitě tak rychlejší o moc nebudu.
    MBP je papírově rychlý a poměr cena/výkon se zdá být super, ale sežere mu to ta retina, stejně jako baterii, která vydrží podle Applu 7 hodin místo 12 ikdyž je větší (to taky znamená více cyklů za stejnou dobu --> rychlejší opotřebení), taky sebou budeš nosit větší trafo ale souhlasím že v batohu to mladý člověk nepozná. Krom toho je ta retina velké plus, nejen kvůli jemnosti ale i zorného úhlu a sytosti barev, slabina MBA.

    Schválně sem to napsal tak dlouhé, aby už bylo po WWDC než to dočteš 😀 takže můžeš rovnou zapomenout že jsem něco říkal.

    MBP do školy #4108

    Možná, že bych se s Vámi shodl, ale shodou okolností jsem asi před měsícem musel využívat týden Air. Nosil jsem ho v koženém sleevu, ve stejném, jako můj Pro. A musím říct, že po celém dni ve škole, pak na praxi a všude možně, se mi určitě nepronesl tak, jak Pro. Samozřejmě jsem se kvůli retině a celkovému dojmu rád vrátil k Pro.
    Je to dost subjektivní, ale určitě bych Air úplně nezazdíval 🙂

    A opravdu je rozdíl mezi iPodem nano (cca 30g) a 250g, ale to je téma asi spíš jinam 😀

    MBP do školy #4109

    Ahoj, také přemýšlím nad Macbookem. Pravděpodobně nad starším PRO, konkrétně - Macbook Pro Retina 13, Procesor: i5 2.4GHZ, Grafika: Intel Iris Rok: 2013, RAM: 8GB, SSD: 256GB.
    Myslíte, že je stále dostačující? Nebo novější modely mají nějakou radikální výhodu? Dělám hlavně matematické a statistické výpočty a simulace (MATLAB, Mathcad, R) a pracuji s velkým množstvím otevřených programů najednou (5x Word, 5x Excel, 5x Adode Reader, Chrome s 20 záložkami, MATLAB, Rko apod.) a potřebuji mezi nimi rychlé a svižné přepínání.

    MBP do školy #4110

    valda píše:
    Ahoj, také přemýšlím nad Macbookem. Pravděpodobně nad starším PRO, konkrétně - Macbook Pro Retina 13, Procesor: i5 2.4GHZ, Grafika: Intel Iris Rok: 2013, RAM: 8GB, SSD: 256GB.
    Myslíte, že je stále dostačující? Nebo novější modely mají nějakou radikální výhodu? Dělám hlavně matematické a statistické výpočty a simulace (MATLAB, Mathcad, R) a pracuji s velkým množstvím otevřených programů najednou (5x Word, 5x Excel, 5x Adode Reader, Chrome s 20 záložkami, MATLAB, Rko apod.) a potřebuji mezi nimi rychlé a svižné přepínání.

    Ahoj, OS X je svižný systém, nemal by mať problém, no neviem na akej úrovni pracuješ a na koľko dokážeš zaťažiť HW. V prvom rade ale budeš musieť switchnúť z Chromu na Safari, ktorý je na OS X lepším, nezaťažíš si toľko ramky ani ti nezožerie toľko výkonu ako chrome, chrome je proste žrút a je jedno pod akým systémom beží. V OS X máš preview, takže Adobe reader ti je zbytočný, pokiaľ nechceš niečo špecifické only for adobe, MS appky taktieť môžeš nahradiť, a ušetríš si kopec výkonu pre prácu, ktorá bude vďaka iným appkam pohodlnejšia.

    To len ako tip do budúcna, výkonovo myslím, že by to stačiť mohlo a keďže pozeráš po 13" zrejme nepotrebuješ až tak obrovský výkon, a bude ti stačiť proste výkon a ten tento MacBook má. Sám mám model z roku 2013, no 15" čiže 4 jadrový procesor, denne mám spustené 2-3 okná v safari a v jednom z nich v priemere tak 15 tabov, 1-3 grafické editory, modelovacie appky či niekoľko renderovacích (+ klasika ako maily, okná finderu, itunes, notes atď...), je pravda, že pokiaľ renderujem naraz niekoľko obrázkov, výkonový limit už cítim, každopádne, myslím, že je to to akési maximum toho, ako môžeš MacBook vyťažiť.

    MBP do školy #4111

    majdy:

    Díky za rady a názory. S přepnutím z windows apps na jiné počítám, i když konkrtétně u Wordu a Excelu budu hodně váhat, protože jsem na ně hodně zvyklý. Pokud se nemýlím existují plnohodnotné verze officů i pro mac, ne?
    Jinak po 13" se poohlížím z důvodu lepšího komfortu při častém přenášení. Pracuji již pak povětšinou spolu s externím monitorem. A ten výkon - jak píšeš, tak ohromný nepotřebuji. Jen zkrátka potřebuji někdy něco spočítat a nechci na to čekat věky + potřebuji zmiňovanou rychlou práci s velkým množstvím programů.

    MatoKRAL:

    Nemohu ti tady napsat zprávu. Ozvi se prosím na mail xxx.

    MBP do školy #4112

    Rychlost při mnoha otevřených programech je hlavně věc RAM, kdyby jsi našel stejný MacBook s 16gb ram tak bude lepší i kdyby měl pomalejší procesor, ty rozdíly mezi procesory jsou malinké. Když jsem si před lety konfiguroval dell tak jsem měl na výběr z pěti procesorů od 2x1,9 do 4x2,5 😀 u macu jsem vybíral mezi 2x1,7 a 2x1,8.

Odpověď na: MBP do školy

celý text

.