Zavřít reklamu
  • iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #3337

    Přemýšlím o zakoupení iMacu 27". Vzhledem k nepřiměřenému příplatku za lepší úložiště a navýšení RAM jsem zvolil základní verzi s i5/3GHz, 8GB RAM, 1TB FHD, RX570X s tím, že k němu připojím přes USB-C externí SSD disk, ze kterého budu bootovat a interní nechám jako odkladiště souborů + dokoupím paměti RAM. Provozuje to někdo takto? Předpokládám, že by to mělo takto fungovat, ale raději bych si přečetl zkušenosti z praxe Předem díky za postřehy.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11989

    marben píše:
    Přemýšlím o zakoupení iMacu 27". Vzhledem k nepřiměřenému příplatku za lepší úložiště a navýšení RAM jsem zvolil základní verzi s i5/3GHz, 8GB RAM, 1TB FHD, RX570X s tím, že k němu připojím přes USB-C externí SSD disk, ze kterého budu bootovat a interní nechám jako odkladiště souborů + dokoupím paměti RAM. Provozuje to někdo takto? Předpokládám, že by to mělo takto fungovat, ale raději bych si přečetl zkušenosti z praxe 🙂
    Předem díky za postřehy.

    Ramky jak chces navysit? Pres USB? 😀
    Podle me spatny napad. Jestli ches muzeme vymenit uloziste a RAM, jen ztratis zaruku

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11990

    ahoj
    Zde Phillip DESSOUBRIE Jsme mezinárodní organizace, která si klade za cíl pomáhat a dávat ruku lidem, kteří mají vážné projekty nebo kteří sní o vytvoření vašeho podnikání, ale nemají prostředky. Jsme zde, abychom je strategicky a finančně doprovázeli k realizaci jejich projektu.
    pro více informací nás prosím kontaktujte na:
    Kontaktní email: Dessoubriep@gmail.com
    Kontaktujte nás: + 33 756 924 710

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11991

    ahoj
    Zde Phillip DESSOUBRIE Jsme mezinárodní organizace, která si klade za cíl pomáhat a dávat ruku lidem, kteří mají vážné projekty nebo kteří sní o vytvoření vašeho podnikání, ale nemají prostředky. Jsme zde, abychom je strategicky a finančně doprovázeli k realizaci jejich projektu.
    pro více informací nás prosím kontaktujte na:
    Kontaktní email: Dessoubriep@gmail.com
    Kontaktujte nás: + 33 756 924 710

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11992

    service1 píše:
    Ramky jak chces navysit? Pres USB? 😀

    U iMacu 27” je přece uživatelsky vyměnitelná/rozšiřitelná paměť RAM, takže v tom problém nevidím.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11993

    marben píše:

    service1 píše:
    Ramky jak chces navysit? Pres USB? 😀

    U iMacu 27” je přece uživatelsky vyměnitelná/rozšiřitelná paměť RAM, takže v tom problém nevidím.

    nechce přijít o záruku. Ta RAMka mu bude na rok až 2 stačit, pak si to muzes rozsirit podle potřeby.

    Já měl na (starem) externím disku windowsy a běžělo to v pohodě, jen se to déle načítalo (během teto doby se vsechno sekalo), ale po 5 minutách v poho.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11994

    marben píše:
    Přemýšlím o zakoupení iMacu 27". Vzhledem k nepřiměřenému příplatku za lepší úložiště a navýšení RAM jsem zvolil základní verzi s i5/3GHz, 8GB RAM, 1TB FHD, RX570X s tím, že k němu připojím přes USB-C externí SSD disk, ze kterého budu bootovat a interní nechám jako odkladiště souborů + dokoupím paměti RAM. Provozuje to někdo takto? Předpokládám, že by to mělo takto fungovat, ale raději bych si přečetl zkušenosti z praxe 🙂
    Předem díky za postřehy.

    Ahoj, tam je klíčová otázka - Co na tom budeš dělat?
    Pokud tabulky a Safari, tak bys to asi neřešil
    Pokud stříhání videa atd., tak příplatek za čtvrt-terový SSD je 3.200,— Kč, to je jasná volba.

    A třeba 0,5-1,0GB SSD nebo i HDD bych si dal externí jako odkladiště.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11995

    svejdam píše:
    nechce přijít o záruku. Ta RAMka mu bude na rok až 2 stačit, pak si to muzes rozsirit podle potřeby.

    Já měl na (starem) externím disku windowsy a běželo to v pohodě, jen se to déle načítalo (během teto doby se vsechno sekalo), ale po 5 minutách v poho.

    Záruku bych samozřejmě alespoň první rok chtěl zachovat, ale přidání paměti do 27" iMacu je možné uživatelsky bez ztráty záruky, jsou tam čtyři sloty, z čehož jsou dva volné. Takže tady problém skutečně nevidím.

    Externí SSD disk přes USB 3 jsem již dříve používal a jsem si jistý, že oproti klasickému plotnovému disku, byť s velmi rychlou, ale malou SSD cache (1 TB FD používá pokud vím 32 GB), nebude zdržovat. Případně mohu využít i USB-C (buďto jako USB 3.1 Gen 2 nebo jako Thunderbolt). Takže v rychlosti problém také nevidím.

    Jde mi spíše o to, zda někdo nenarazil při reálném použití na nějaký problém, který nemusí být na první pohled vidět. Díky.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11996

    UzivatelskeJmeno píše:

    Ahoj, tam je klíčová otázka - Co na tom budeš dělat?
    Pokud tabulky a Safari, tak bys to asi neřešil
    Pokud stříhání videa atd., tak příplatek za čtvrt-terový SSD je 3.200,— Kč, to je jasná volba.

    A třeba 0,5-1,0GB SSD nebo i HDD bych si dal externí jako odkladiště.

    Nejnáročnější operací bude asi úprava fotografií z RAW a možná i nějaký amatérský sestřih kratšího videa. Vím, že nejrychlejší řešením je přímo interní SSD od Applu, ale 256 GB SSD je stejně pro větší podobnou práci poměrně málo, nehledě na to, že ten příplatek je pro mě díky možnosti zakoupit konkrétně tu zmiňovanou základní variantu levněji již přes sedmi tisíc, což už je hodně. To už mi přijde výhodnější finanční rozdíl využít pro nákup SSD USB 3.1 Gen 2 nebo Thunderbolt SSD s větší kapacitou.
    Ale díky za názor.

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11997

    marben píše:

    UzivatelskeJmeno píše:

    Ahoj, tam je klíčová otázka - Co na tom budeš dělat?
    Pokud tabulky a Safari, tak bys to asi neřešil
    Pokud stříhání videa atd., tak příplatek za čtvrt-terový SSD je 3.200,— Kč, to je jasná volba.

    A třeba 0,5-1,0GB SSD nebo i HDD bych si dal externí jako odkladiště.

    Nejnáročnější operací bude asi úprava fotografií z RAW a možná i nějaký amatérský sestřih kratšího videa. Vím, že nejrychlejší řešením je přímo interní SSD od Applu, ale 256 GB SSD je stejně pro větší podobnou práci poměrně málo, nehledě na to, že ten příplatek je pro mě díky možnosti zakoupit konkrétně tu zmiňovanou základní variantu levněji již přes sedmi tisíc, což už je hodně. To už mi přijde výhodnější finanční rozdíl využít pro nákup SSD USB 3.1 Gen 2 nebo Thunderbolt SSD s větší kapacitou.
    Ale díky za názor.

    Tak jo, já jsem podobou otázku řešil u Mac Mini 2019. Vzal jsem i7 a 16GB (ty si to vyměníš později, žádný problém). A 256GB disk řeším systémem zpracuju fotky, uložím na 1TB externí HDD. Tak hodně štěstí s výběrem 🙂

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11998

    Jestli najdete kam pichnout RAMky dam 1000Kc 😆

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #11999

    service1 píše:

    Jestli najdete kam pichnout RAMky dam 1000Kc 😆

    Tam není slot za stojanem? Ve 27”?

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #12000

    Omluvam se 21.5 nema sloty. 27" ma. V ruce drzim desku od 21.5 a myslel si ze 27" je stejna

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #12001

    service1 píše:
    Omluvam se 21.5 nema sloty. 27" ma. V ruce drzim desku od 21.5 a myslel si ze 27" je stejna

    👏🏻👏🏻👏🏻 Je to tak

    iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD #37636

    marben píše:
    Přemýšlím o zakoupení iMacu 27". Vzhledem k nepřiměřenému příplatku za lepší úložiště a navýšení RAM jsem zvolil základní verzi s i5/3GHz, 8GB RAM, 1TB FHD, RX570X s tím, že k němu připojím přes USB-C externí SSD disk, ze kterého budu bootovat a interní nechám jako odkladiště souborů + dokoupím paměti RAM. Provozuje to někdo takto? Předpokládám, že by to mělo takto fungovat, ale raději bych si přečetl zkušenosti z praxe Předem díky za postřehy.

    Ja som zakupil externe SSD ADATA 500GB SE800 na USB3.2 ... Mam na tom WIN10. Startuju za par sekund. Rychlost citanie/zapis 5GB súboru cca 760/720.

    Testovane s Blackmagic Speed Test.
    iMac (Retina 5K, 27-inch, 2019)
    Procesor 3,6 GHz Intel Core i9
    Pamäť 64 GB, Radeon Vega 48

Odpověď na: iMac 27 / 2019 – bootování z externího SSD

celý text

.