Zavřít reklamu
  • mac mini nebo macbook Air? #3182

    Ahoj, mam nevyužitý macbook air late 2015. Mám z něj udělaný "stolní pc" - schovaný za monitorem a připojený k monitoru a nabíječce nonstop, aby fungoval. Nevýhodou je zapínání (musím vždy otevřít macbook). Jiank funguje paradne, a kdyz budu chtít, mam nahradni notebook kdyby se mi muj novy air rozbil (výhoda). Ale uvažuji že bych jej prodal a koupit použitý starší mac mini za zhruba stejnou cenu co prodam macbook. Co je ted lepsí? A taky, lze k mac mini připojit externí disk abych rozsiril uloziste? Jaké rozlišení podporuje mac mini (pokud ne 4K tak nevidim smysl vyměnovat stroje). Ani bych tuhle sestavu moc nevyužíval, spíš jen na filmy nebo hudbu v pozadí zatímco jsem na novém macbooku v posteli. Ještě přidám že nový mac mini mi nestojí za to (zatím) kupovat když na tom budu postet jen ty filmy nebo obcas sjizdet fb, psat diplomku nebo programovat. imac nepřipada v uvahu nebot je predrazený a monitory jsou na trhu lepší

    mac mini nebo macbook Air? #11679

    asi takto:

    AIRa není nutné vypínat, pokud je tedy připojena klávesnice tak ho stačí probudit, mám na mysli režim za televizí.

    • k MAC mini lze připojit prakticky cokoli, tedy externí disky samozřejmě
    • u MAC mini je trochu problém s updatem, poslední plně updatovatelný mini byl late 2012 (RAM, HDD/SSD), stále je to zajímavý model a asi právě proto se cena poměrně drží, záleží na verzi, dělala se verze s I7 a možností více disků přímo v case. Jinak sám používám tento ročník s I5, 16GB RAM, 256 SSD a naprostá spokojenost, je to také poslední model, kde běží Mojave.
      Nicméně tento model umí 2560 x 1600 px, takže pro Vás nevím...

    4K umí modely 2014, ale....:
    Výstup videa přes HDMI
    Podpora rozlišení 1080p při frekvenci až 60 Hz
    Podpora rozlišení 3840 × 2160 při frekvenci 30 Hz
    Podpora rozlišení 4096 × 2160 při frekvenci 24 Hz

    Samozřejmě poslední update MAC mini (2018) je z tohoto pohledu zajímavější:
    5120 × 2880 při 60 Hz připojený přes Thunderbolt 3
    plus jeden displej s rozlišením
    4096 × 2160 při 60 Hz připojený přes HDMI 2.0

    mini je docela pěkný kus "nábytku", takže.... 🙂

Odpověď na: mac mini nebo macbook Air?

celý text

.