Zavřít reklamu
  • Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #490

    Ahojte Potreboval by som malú radu ohľadom macbooku. Neviem sa rozhodnúť či kúpiť macbook pro alebo air. Nejde ani tak o peniažky i keď zas ich nemám na rozdávanie. Problém je ten že netuším či mi napr. Air vystačí na tvorbu videii, ktoré chcem rozbehnúť. Veľa ľudí mi povedalo, že ak chcem pracovať s videami tak nemám čo riešiť a mam si kúpiť Pro, ale veľa ľudí ti povie zas aj že to na jednoduchú tvorbu stačí. Každý ša asi logicky opýta čo je jednoduchá tvorba ? Máme namysli asi, že natočím video napr ako sa bicyklujem, hodím to do Macu, postriham to a uploadnem na insta (teoretický príklad ) Takže keď Pro využijem vtedy ak budem robiť špeciálne efekty v AAE ? Ďalšia otázka je asi taká, že keď si kúpim Air, ostaneme mi v pohode na foťák, ktorý si chcem zadovážiť konkrétne Nikon D5300. Ďalšia vec je pamäť. 512 alebo 256 ? neviem si predstaviť či to využijem tu pamäť. Air mínusy - Nie je RETINA Slabšie črevo oproti Pro Čudný zvuk TrackPadu Air Plusy - výdrž batérie váha ( ale to ani nie je podstatne o 200 gramov ) Ďakujem

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5559

    Ahoj!

    Daj si záležať a prečítaj si kompletne celú diskusiu, kde sa predpár týždňami rozoberal taktiež Air vs Pro.
    Najmä si prečítaj moje komentáre, kde som na niektorej strane postol aj nejaké linky na videá a dôvody prečo Air nie.

    https://www.letemsvetemapplem.eu/forum/viewtopic.php?f=13&t=361

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5560

    Mozna se mylim, ale efekty v AE jsou obecne GPU accelerated cili i ten 13" Retina se moc chytat nebude. Navic oba maji vicemene jen dualcore, coz je dneska celkem smesny. Vubec vsechny booky maji zoufale pomaly hardware, krom 15". I ten ma ale 3roky starej i7 Haswell. Za me jedine 15", bazar.

    PS.
    Na tomhle by AE lital jako z praku
    https://www.alza.cz/msi-gs43vr-6re-021cz-phantom-pro-d4401438.htm?catid=18842920
    Obecne me vadi, za takovy delo si u Applu nekoupite. Pro me je tento MSI takovy Macbook snu. Matny 14" ips. 16GB RAM(uzivatelsky vymenitelna na 32GB) ultra rychla grafika, dva sloty na SSD, z toho jeden do ultrarychleho M.2 slotu. Vsechny mozne vystupy. Ja bych do toho dal akorat 32GB RAM a misto klasiskyho disku bych vrazil SSD. Cili bych mel dva SSD v jednom tele. Kdyby tohle nacpali do hlinikovyho telo Macbooku ihned kupuju klidne za 75000Kc. Bohuzel je to jen muj sen. 😡 Za 75000Kc mate u Applu 3 roky starej kram s 16GB RAM a 5 roku starou grafikou. Nic se neda vymenit. Zoufalost.

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5561

    jnexflex:

    Čo to sú za bludy?
    Áno 13" majú 2 jadrá, ale tie jadrá sú tak silné a systém tak optimalizovaný, že by si sa divil akú silu majú.
    Zase niekto, na koho sa hodí fráza viac pásikov viac adidas…

    MacBooky mali vždy (aj keď momentálne neaktalizovaný) špičkový HW, najmä procesory v user experience dosahovali lepších výsledkov s porovnateľnými procesormi ako notebooky s windows.

    12" MacBook by pri renderovaní videa zničil ten MSI a to sa nebavíme o ostatných parametroch v ktorých je MacBook lepší.
    Ale ak ti vyhovuje skaldať si notebook, ktorý ajtak nebude tak rýchly, už len kvôli diskom ako je hociktorý MacBook tak do toho 😉 Nehovoriac o cene, ktorá sa vyšplhá na cenu špičkového 15" MBP, ktorý navyše aj vypadá dobre...

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5562

    Pro me je blud tvrdit o dvoujadrovym 1,7Ghz i5, ze je "silne". 😀 Vzdyt je to lowendovej Core i5 (I5-5287U) co se dava do PC ntb za 15 000kc. Akorat Apple si za to uctuje 45 000kc. A to, ze 12" book znici ten MSI tak to se valim smichy na podlaze. Jakoze 1,1GHz "M" i5 dvoujadro je rychlejsi nez core i7 ctyrjadro s HT 6700HQ Skylake? To jako myslim fakt vazne? 😯 Ten i7 je tak 3x rychlejsi...

    majdy píše:
    a to sa nebavíme o ostatných parametroch v ktorých je MacBook lepší.

    A v kterych parametrech konkretne? > majdy píše:

    Ale ak ti vyhovuje skaldať si notebook, ktorý ajtak nebude tak rýchly, už len kvôli diskom ako je hociktorý MacBook tak do toho 😉 Nehovoriac o cene, ktorá sa vyšplhá na cenu špičkového 15" MBP, ktorý navyše aj vypadá dobre...

    Ja zadny NTB skladat nepotrebuju. Ten MSI je tak sestaveny z vyroby. Pointu nechapu. Jo ano, kdyby takovy ntb s takovou grafikou prodaval Apple, stal by 150 000Kc. Btw novy Macbook 15" bude mit AMD lowend graficky chip Polaris 11. Co maji ntb za 20 000kc. U Applu bude stat 75000Kc.
    Jeste ze, existuji Apple fanatici, kteri u Applu kupuji zastaraly hardware za 5x vetsi cenu. Jo holt tohle Apple umi. 😆

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5563

    Kľudne ti bude stačiť Air, spravíš v tom všetko, ale bude to veľmi pomalé.. radšej ber Pro a ušetríš nejaké nervy a čas + zrak, stojí to zato.. 🙂 pamäť kľudne aj 128gb myslím že nieje problém a tento človek ktorý tu písal o MSI, asi Mac nikdy nevidel.. 2 jadrá sú Ok, 8gb ram tiež.. mal som 13" 2013 teraz mám 15" 2015 a rozdiel je len minimálny pri PS, AI, celý systém ide cca rovnako.. aj by som povedal že možno tá 13" by bola lepšia, lebo má vyššie taktované tie 2 jadrá.. 13" mala 2.5ghz a tu mám len 2.2ghz.. 2 SSD? Wtf? To načo ti je prosím Ťa?.. šak radšej jeden a riadny, ako dva polovičné... :D.. a úplne seriózne, MBP 13" kľudne sundá to tvoje MSI, tá grafická karta nieje vôbec potrebná na takú prácu a zbytočne ťahá výkon z procesoru, ale to by si o tom niečo musel najprv vedieť 😀 a ten MSI vyzerá jak šrot z 90 rokov oproti hliníkovému MBP :'(

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5564

    jnexflex:

    Vidno, že si žiaden Mac nikdy nemal 🙂 Keby si mal, vedel by si, že OS X (macOS) pracuje úplne inak ako Windows a rovnaký HW (okrem grafík) dokáže pod OS X dosiahnúť vyšší výkon, najmä v reálnej užívateľskej skúsenosti.
    A áno 12" MacBook s 1,1 GHz Core M procesorom doslova zničí hociktorý Windows notebook s i7 pri renderovaní videa, stačí použiť Apple platformu.

    Ešte stále sa smeješ?

    Alebo 15" MB proti namakanej Windows desktopovej stanici s i7, 32GB RAM alebo 2T SSD.

    V ktorých parametroch konkrétne?

    Tak napríklad v klávesnici, Touchpade, konštrukcii, výdrži na baterke, reproduktoroch, mikrofónoch, rýchlosti SSD vďaka tomu, že je priamo na doske čiže je to skôr flash disk, displeji

    MSI je poskladaný z výroby, ale písal si, že si upgradneš disk a Ram, myslíš si, že to urobíš softvérovo? Alebo si za to zaplatíš aby ti to prišlo poskladané? Ten notebook bude drahší ako 15" Mac. Grafika v notebooku, to je tiež celkom úsmevné, ak k práci potrebujem grafiku, nekúpim si notebook a ak sa chcem hrať, nekúpim si Mac, Mac je na prácu. Pracujem na 15" v oblasti 2D aj 3D grafiky, mám sekundárnu grafiku, ale nepotrebujem ju, dôležitý je pre mňa výkon procesoru tak ako pre 95% kreatívcov, grafikov, užívateľov, ktorí pracujú na OS X (macOS), pretože my si tie Macy nekupujeme na hry v porovnaní s MSI, to je zároveň jediné, kde ten MSI môže byť silnejší ako MacBook, pri práci sa nevyrovná žiadnému MacBooku (navyše na OS X (macOS) beží množstvo používaného softu v grafikej sfére, ktorý na Windows vôbec nieje čo podtrhuje to, že sa MacBooku žiaden Windows notebook pri práci nevyrovná).

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5566

    jnexflex: Jsem tu sice asi jedinny kdo to potvrdi, ale mas pravdu.

    Apple ma v tomto opravdu silny marketing, protoze ocividne hodne lidi veri tomu, ze nejak zazracne kouzli vykon tam kde neni. Ve skutecnosti je to predevsim o HW, resp. pri pouziti SW treti strany je fuk jestli budu sedet na i5 na Macovi nebo na i5 na Win.

    Optimalizace operacniho systemu nevyresi nedostatecny vykon cipu, kdyz po nem chci vyrenderovat video. To muze vyresit optimalizace aplikace, napr. rozdelenim threadu na jednotliva jadra, pocitanim na grafice atd (a je fuk jestli na Win nebo Mac). Pokud aplikace vyuzije jen dve jadra, pak je mi teoreticky jedno jestli mam dvoujadrovy cip nebo ctyrjadrovy, vysledek dostanu zhruba stejne rychle (samozrejme u ctyrjadra muzu delat jeste kupu veci mezi tim, protoze se pulka jader flaka). Tohle za predpokladu, ze srovnavam srovnatelne.

    Macbook 12 tezi predevsim z rychleho uloziste, diky tomu je user experience opravdu dobra, pri renderu zauraduje turbo boost a ani vykon neni tak spatny (jen se nesmi moc zahrat, pak jde frekvence dolu). Ale srovnavat to s 6700HQ, z ktereho mimochodem zrovna pisu tenhle prispevek je naprosty nesmysl. To jsou CPU z uplne jine kategorie, jak vykonem, spotrebou, tak i cenou. PCI-e uloziste uz se taky zacina vic prosazovat, takze tato vyhoda Macbooku se brzy srovna.

    Neni to kritika Applu, sam mam Mac Mini se ctyrjadrovou i7 a denne ho pouzivam pro PS a iMovie. Jen kdyz proste dojde na vykon, tak vim, ze muj sluzebni Thinkpad P50 je ve vsem nekolikanasobne rychlejsi.

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5567

    Ja porad vidim srovnani v necem, co neni srovnatelny. Final cut je only Mac, pokud se nemylim, takze je silne optimalizovany. Chci videt test se stejnym SW, na macu a pc 🙂 Ja delam 25roku na Macu, mel jsem mesic Pro, tu popelnici, vratil jsem ji protoze to bylo pomaly. Mel jsem dva roky 15" za 65000Kc, pomaly. Jinak mam predplaceny Creative cloud, pouzivam PS, Indesign, AE. Nekdy nejaky render v Cineme. Na PC beha vse mnohem rychleji. Macum zoufale chybi poradny graficke karty, protoze mnoho softu pouzivam gpu k akceleraci efektu. Takovej 21,5" 2015 Imac ma integrovanou, stoji 45000 a ma klasickej disk a je to pomalej slimak. Mac na svete pouziva 4% lidi a SW pro PC je troufam si rict 20x tolik, nez na Maca.
    Ted mam doma 21,5" s NV GT 750, 16GB Ram, disk jsem si musel dat SSD. Externi DELL. Na podzim se rozhodnu co dal..

    Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13 #5568

    Myslím že Air je tak do školy alebo na prácu/administratívu alebo ako druhé zariadenie.
    Keď plánuješ robiť s grafikou či videami choď do Pro 15" lebo neviem koľko toho spravíš na 11 alebo 13 palcovom monitore.. A s výkonom tiež buď silnejší Pro 13" alebo 15"
    Ja sám používam imac 27" a pri adobe premiere pro/ after effects / final cut pro by sa niekedy zišla aj druhá obrazovka :)) na malom airku alebo 13"pro si neviem moc predstaviť robiť niečo také no je to od náročnosti čo plánuješ
    mimochodom ak chceš vraziť do airka alebo slabšieho pro myslím že už je lepšie tie peniaze vložiť do niečoho s windowsom 17 palcov mašina a buďeš spokojný 🙂

Odpověď na: Macbook Pro 13 vs Macbook Air 13

celý text

.